Як назвати ТОВ: основи неймінга організації!

Неймінг

Придумати назву – зовсім не така проста справа, як вважає більшість новоспечених бізнесменів. Недооцінюючи важливість «імені» власної фірми, вони роблять першу і фатальну помилку. І ця помилка стає непереборною перешкодою на шляху до успіху і процвітання.


Насправді створення оригінальних комерційних імен – це ціла наука, і називається вона семонеміка або наймінг. Фахівці даної області широко затребувані за кордоном, але в нашій країні поки не отримали належного визнання.

Втім, якщо поставити собі за мету, можна вивчити основні прийоми самостійно – це неодмінно допоможе вам придумати звучну назву для майбутньої компанії, а значить зробити перший крок до досягнення своїх цілей.

Хто він, ваш майбутній клієнт?

В першу чергу варто визначити для себе «портрет» майбутнього потенційного клієнта – його соціальний статус, вік, стать і навіть життєві цінності. Це має набагато більше значення, ніж може здатися на перший погляд. Те що прекрасно підійде для забезпеченого бізнесмена, швидше за все виявиться недоречним для середньостатистичного жителя спального району.

Залучити молодь краще вийде за допомогою креативних і неординарних назв, а ось літніх людей вони швидше відлякають – придумайте для них щось більше буденне і консервативне. Прекрасно, якщо є можливість провести своєрідне опитування серед своєї цільової аудиторії – людей, які в майбутньому найімовірніше скористаються послугами фірми. Порадьтеся з ними, запропонуйте кілька варіантів і дізнайтеся їх думку з цього приводу.

Фахівці з неймінгу рекомендують використовувати в назві слова, значення яких самим прямим чином співвідноситься з родом діяльності компанії. Вони вважають це безпрограшним варіантом, і це цілком логічно – споживач спочатку буде обізнаний про продукцію і послуги, що надаються. При бажанні можна позначити не тільки профіль фірми, але і її географічне положення. Так назва «Київські вікна» красномовно говорить про те, чим займається підприємство і в якому регіоні воно знаходиться.

Все геніальне просте

Часом підприємці намагаються зробити назву найбільш функціональною і вкласти в неї максимум інформації про діяльність підприємства. Звідси з’являються великовагові, та погано вимовляючі назви «Інтерспецреставрація», «Рембудсервіс», «Київгорхімпромстрой» і їм подібні.

Такі імена навряд чи послужать хорошу службу своїм власникам, їх практично неможливо запам’ятати і відрізнити від величезної кількості аналогів.

Позитив і ще раз позитив

Ми вже визначили, що ім’я компанії має бути досить простим, лаконічним, зрозумілим і таким, що запам’ятовується. Але є ще одна важлива деталь – назва повинна нести позитив, тобто викликати приємні асоціації і емоції.

Як відомо, перше враження часто визначає наше подальше ставлення до тієї чи іншої людини. Так і назву фірми або викликає бажання дізнатися про неї більше, або відштовхує і змушує переключити увагу на щось інше. Це відбувається практично несвідомо – в результаті певних образів і асоціативних ланцюжків, які вибудовує пам’ять людини.

Певні слова, наприклад «ейфорія», «карнавал» завжди викликають позитивні емоції. Перше з них може стати ім’ям масажного салону, а друге – назвою організації з проведення свят, але обидва будуть однаково добре працювати на імідж фірми.

Зрозуміло, що слова, що асоціюються з чимось неприємним, не тільки не сприятимуть процвітанню бізнесу, а скоріше вб’ють його в самому зародку.

Обережно – чужа власність

У недавньому минулому фірм-двійників, тобто, що носять однакові назви, існувати не могло. Тепер ситуація дещо змінилася: ви можете спокійно зареєструвати ТОВ «Мир» навіть якщо воно буде двадцять п’ятим за рахунком серед компаній з ідентичним найменуванням.

Однак тут слід проявити обережність – часто назва вже належить іншій юридичній особі в якості товарного знака. На жаль, це приведе вас до судового позову за незаконне використання інтелектуальної власності, і виступати ви в ньому будете в якості відповідача.

Назва в свою честь

Чи варто використовувати імена і прізвища в якості комерційних назв? Більшість фахівців схиляються до негативної відповіді – вдалих прикладів, які у всіх на слуху, не так вже й багато, а ось фірм, що носять ім’я «Світлана», «Оленка», «Катерина» безліч. Навряд чи ви зможете претендувати на індивідуальність, якщо долучитесь до їх числа. До того ж погані відгуки про компанію з подібною назвою, здатні істотно зіпсувати і вашу репутацію.

А що буде, якщо в майбутньому з’явиться необхідність продати бізнес? Це спричинить за собою цілий ряд проблем – потенційний покупець навряд чи буде в захваті від перспективи працювати під чужим ім’ям. Те ж саме стосується і прізвищ. Втім, якщо мова йде про відомих людей з уже сформованою репутацією – поради можуть бути дещо іншими. Наприклад, добре зарекомендував себе юрист цілком може дозволити собі відкрити компанію «Прийменко і партнери».

Зміна імені – чи можлива?

Як людина в певному свідомому віці може змінити своє ім’я, так і юридична особа має право перейменувати свою компанію. Інша справа, що наслідки цього не завжди сприятливі – втрата впізнаваності, позбавлення вагомої частини клієнтів і партнерів, трата дорогоцінного часу на завоювання популярності та довіри …

Після таких колотнеч ваш човен може не втриматися на плаву, а виявитися затопленим зусиллями численних конкурентів. Тому не варто поспішати, підійдіть до вибору назви з усією відповідальністю і пам’ятайте, що це є основним і початковим активом вашого бізнесу.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: