Як отримати водійське посвідчення вперше? (Інфографіка)

Як отримати водійське посвідчення вперше (Інфографіка)

Головний сервісний центр МВС продовжує відповідати громадянам і детально роз’яснювати інформацію на типові запитання. Саме обізнаність, переконані тут, дозволяє при будь-яких обставинах захистити свої справу.


Отримання посвідчення водія вперше – одна з найбільш затребуваних послуг сервісних центрів МВС. Тільки за 2016 вперше водійське посвідчення отримали 360 256 громадян.

Для отримання водійського посвідчення необхідно пройти три основні етапи:

• Навчання в автошколі
• Скласти іспити в сервісному центрі МВС
• Отримати посвідчення водія

На сайті Головного сервісного центру МВС працює розділ “Автошколи”, де можна знайти повний перелік акредитованих навчальних закладів, які мають право навчати майбутніх водіїв і відповідають всім стандартам і вимогам законодавства. У переліку вказані контакти, категорії за якими готують і адреси класів автошкіл.

Для запису на курси з підготовки водіїв потрібні наступні документи:

• заяву на ім’я керівника установи (із зазначенням місця проживання та бажаної категорії водійських прав);
• паспорт (пред’являється особисто);
• копія ідентифікаційного коду;
• чотири фотографії розміру 3,5х4,5;
• медична довідка.

Після проходження навчання та здачі внутрішніх тестів, необхідно пройти іспит в будь-якому зручному за місцем знаходження сервісному центрі МВС, прив’язки до місця реєстрації і проходження навчання немає.

Іспити складаються з двох частин:

1. Теоретичної (тестування на комп’ютері, за 20 хвилин необхідно відповісти на 20 питань, при цьому допускається не більше 2-х помилок);

2.  Практичної (при успішному проходженні теоретичної частини іспиту надається допуск до практичного іспиту, і цей результат вважається дійсним протягом трьох місяців).

Важливо пам’ятати: при допущенні більше 2-х помилок або не вкладенні в певні 20 хвилин, до практичної частини іспиту майбутнього водія не допустять. Спробувати повторно скласти теорію можливо не раніше, ніж через 5 днів. При цьому теоретичний іспит можна здавати необмежену кількість разів, а практична частина обмежена 3-мя спробами.

В рамках реформування сервісних центрів МВС, плануються зміни в теоретичній і практичній площині здачі екзаменів з правил дорожнього руху. У березні та квітні відбувалося перше в Україні суспільне онлайн обговорення квитків ПДР. Кожен бажаючий міг подивитися квитки і написати свої пропозиції щодо їх вдосконалення. Загалом тестової версії квитків ПДР скористалися 111 899 раз.

Після детального аналізу всіх пропозицій, в травні відбудеться фінальне редагування робочими групами Головного сервісного центру МВС. Пізніше квитки подадуть на затвердження наказом МВС. Запуск нових екзаменаційних білетів по ПДР заплановано на першу половину червня. У практичній площині іспитів очікується впровадження відео і фото фіксації для прозорості процедури.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: