Як підвищити ефективність бізнесу під час кризи?

Як підвищити ефективність бізнесу під час кризи

Криза – це завжди складний час для бізнесу. Постійні зміни, невизначеність, високий рівень турбулентності – все це ніяк не здається сприятливими факторами для розвитку бізнесу. Але найгірше, це те, що під час кризи страждає ваш найцінніший актив – люди. Чим насправді є криза для бізнесу, як знаходити в ньому можливості, а головне, як мотивувати своїх людей, щоб вивести бізнес на новий кращий рівень розвитку?


Криза – найкращий час для підвищення ефективності

Подивіться на історію. Самі великі інновації завжди відбувалися під час і після кризи. Наприклад, найкраща зброя було придумано під час війни. Якщо розібратися, то більшість успішних компаній, таких як Pepsi, Adidas, Lego і т.п. утворилося саме під час рецесії. Якщо ви змогли стартувати під час кризи, ви зможете отримати куди більший прибуток по її закінченню. Якщо ви вижевите зараз, коли настали найжорсткіші часи, то через 2-3 роки ви будете процвітати. Час діяти, а не стояти на місці!

Досить говорити про кризу!

Перше і головне правило в кризі і в житті в цілому: не можна стояти на одному місці. Будете займатися «нічогонеробленням» – покотитеся вниз.

Друге правило: вистачить весь час говорити про кризу. Чим більше ви про неї говорите, тим більше ви занурюєтеся в неї. Навіщо весь час говорити про речі, на які ви не можете вплинути? Наприклад, про політику? Ви ніяким чином не можете вплинути на рішення, прийняті, наприклад, вашим урядом. Максимум, що ви можете, це брати участь у виборчому процесі, написати лист, ну або взяти участь у демонстрації. Суттєвого впливу нуль. Але при цьому, чим більше ви витрачаєте час, думаючи про те, що ті ж політики ніяк не можуть зробити, тим більше ви втрачаєте того, що можете зробити ви.

Позиція лідера в кризі

Лідер повинен знати про кризу, і він повинен оповістити свою команду, що настали важкі часи. На цьому і закінчуємо говорити про важкі часи. Управлінська команда компанії повинна виробити стратегію щодо виходу з кризи і пошуку нових можливостей. Лідер говорить про стратегії, про плани, про нові ідеї. Він говорить не про сьогоднішній повний невизначеностей час, а про завтрашній, про те, що можна зробити з цим «сьогодні», щоб завтра було добре. Вся концентрація уваги повинна бути спрямована на те, що можна зробити, а не на те, що не можна.

Хочете нових ідей – мотивуйте своїх людей!

Ви як лідер несете відповідальність за людей, які працюють на вас. Для початку задайте собі питання: чи хотіли б ви самі на себе працювати? Відповідь дозволить вам зрозуміти, наскільки ви хороший керівник. Люди завжди будуть працювати старанніше, якщо у них супер-керівник.

Зростання бізнесу можливий тільки завдяки людям. Повірте, у ваших людей є купа ідей і пропозицій з приводу бізнесу. Мистецтво управління полягає в тому, щоб витягнути ці ідеї. Не бійтеся наділяти своїх людей великими повноваженнями – так ви зможете допомогти розкрити їм свій потенціал і навіть приховані таланти.

У Великобританії є компанія Richer Sounds. Це один з найбільших і успішних рітейлерів країни. 90% ідей в цій компанії приходить від співробітників компанії, оскільки кожен співробітник зобов’язаний запропонувати 20 ідей на рік. За кожну ідею вони отримують фінансову винагороду, а за найгеніальніші ідеї сума винагороди може досягати 1000 фунтів. Люди рідко покидають цю компанію. Таким чином, компанія вирощує свій управлінський склад зсередини. Ці люди вірять у себе, продукт і компанію. Не дивно, що їх бізнес тільки зростає, а в кожному з 200 магазинів цієї компанії є лист очікування людей, які дуже хочуть працювати в Richer Sounds.

Хороша атмосфера в дрібницях

Ви як лідер зобов’язані створити таку робочу обстановку, щоб люди хотіли приходити на роботу. Третину нашого життя ми проводимо на роботі. Ця третина повинна бути такою ж захоплюючою і насиченою, як і та частина життя, яку ми витрачаємо на відпочинок.

Ваші співробітники – теж люди, у них є маса своїх проблем. Ви не зможете підвищити їм зарплату зараз, тому що бізнес не зростає в кризу, але потрібно постаратися зробити їх щасливішими на роботі. Гарний настрій у приємних дрібницях. Купуйте якісь смаколики, якщо день вдався, випийте разом хорошого вина в п’ятницю ввечері, якщо весь тиждень був відмінним.

Слідкуйте за всім

Під впливом стресу люди перестають стежити за собою. Їм байдуже, як вони виглядають, яка у них зачіска. Хороший лідер звертає увагу на будь-яку деталь і як тільки помічає щось недобре, він повинен поговорити зі своїм співробітником і дізнатися, чим він може допомогти у вирішенні тієї чи іншої проблеми.

Разом ми сила

Злагоджена спільна робота команди залежить від уміння лідера хвалити, оцінювати і помічати внесок кожного окремого співробітника. При цьому, коли є загальна відчутна мета для всієї команди, робота йде швидше і ефективніше. Створюйте спільні заходи в кінці місяця, яких всі будуть чекати з нетерпінням. Таким чином, ваша команда буде працювати над результатом разом, дружно і з великим ентузіазмом.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: