Як підвищити продуктивність в офісі?

Як підвищити продуктивність в офісі

Ви відчуваєте, що темпи розвитку вашої компанії пішли на спад, а продуктивність праці ваших працівників істотно знизилася? Причиною цього спаду може бути що завгодно, але є кілька універсальних прийомів, здатних стимулювати персонал працювати більш продуктивно. Ось кілька речей, які потрібно застосувати в управлінні вашим робочим простором.

Короткострокові та довгострокові плани

Якщо не задано напрямок, то чого ж дивуватися, якщо люди раптом починають губитися і працювати гірше. Щоб працівники не топталися в подиві на місці (тобто не знижувалась продуктивність і інтенсивність роботи), озвучте короткострокові і довгострокові плани вашої компанії, тоді люди будуть знати, для чого вони працюють, що в підсумку планується досягти і який їхній особистих внесок в успіх всього підприємства.

Коли ти знаєш своє місце в структурі компанії і свою значимість для спільної справи, починаєш працювати не просто продуктивно, а з задоволенням.

Прояв турботи

Коли співробітники відчувають турботу про них, вони трудяться наполегливіше і краще. І в цьому немає нічого складного: зручні стільці або приємні затишні дрібниці для офісу, – і вас уже люблять.

Уважно вслухайтеся в розмови і звертайте увагу на скарги, намагайтеся реагувати на них оперативно і адекватно. Можете організувати книгу відгуків і пропозицій або поштову скриньку для зворотного зв’язку. Не обов’язково відповідати на всі запити і задовольняти всі вимоги, але демонструвати, що вам не байдужа думка людей – час від часу все ж потрібно.

Заохочення перерв

Люди не можуть працювати в одному і тому ж ритмі весь день. Чим довше вони напружені, тим нижче їх загальна продуктивність. Немає нічого страшного в тому, щоб робити перерви на перекур, каву-брейк або спілкування в соціальній мережі. Якщо людина хоче зайнятися спортом: піти в найближчий фітнес-клуб, басейн або ж просто вийти на пробіжку – не забороняйте йому цього, а створіть умови для занять.

Після вправ підвищується приплив крові до мозку, а значить, збільшується розумова активність вашого персоналу. Зі свіжою головою працюється краще і інтенсивніше, ніж на межі концентрації уваги і зусиль.

Умови для спорту

Хороший офісний працівник – здоровий працівник. При цьому сама робота в приміщенні на стільці за комп’ютером не сильно сприяє збереженню здоров’я. І тут вже в гру повинні вступити ви: турнік, бігова доріжка або обладнання для пінг-понгу, – і ви вже зробили половину справи.

Друга половина – стимулювати бажання виконувати вправи. Можна влаштовувати змагання з недорогими, але приємними призами: грошовими бонусом в кінці місяця, матеріальним подарунком або просто зайвим вихідним.

Так само, якщо конфігурація офісу дозволяє, можна встановити душову кабіну. Багато з нас протягом дня відчувають необхідність підбадьоритися. Якщо це фізичні вправи, то з’являється природна потреба освіжитися після вироблених зусиль. Та й в період літньої спеки такий подарунок співробітники гідно оцінять.

Грамотне використання електронної пошти

Вести ділове листування протягом дня – це нормально. Але постарайтеся донести до свого персоналу, що потрібно правильно розставляти пріоритети. Якщо людина чекає листа, без якого не може бути продовжена його робота, то ведення такого листування – справа надзвичайної важливості. Якщо ж лист особливо не впливає на поточні справи, то встановіть правила перевірки електронної пошти: наприклад, три рази в день в спеціально відведені робочі години. Справа в тому, що читання і написання відповідей на отримані листи забирає страшенно багато часу, відволікає, не дозволяє зосередитися на актуальній задачі, відбирає сили. Як тільки людина починає відповідати на листи, він перестає стежити за часом, який за таким заняттям летить невблаганно швидко.

Аутсорсинг

Активно використовуйте роботу аутсорсерів для того, щоб по можливості розвантажити співробітників. Прекрасний контент-менеджер або адміністратор сайту може написати статтю і самостійно, але він буде займатися цим день або два. А як же інші обов’язки, заради яких його наймали? Нехай він стане редактором, знайде собі копірайтерів, роздає завдання і перевіряє роботу. Для вас це невеликі витрати, для нього – задоволення побути начальником, для всіх – підвищення продуктивності при виключенні стресу від перевантажень.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: