Як скласти бізнес план?

Як скласти бізнес план

Для початку запам’ятайте, не потрібно завантажувати різного роду бізнес плани в інтернеті. Набагато краще скласти бізнес план самому. Так само можна замовити складання бізнес плану у компаній, які цим займаються, але це по-перше дорого, а по-друге далеко не завжди якісно. Є така приказка «якщо хочеш зробити щось якісно, ??зроби це сам».


Бізнес план повинен бути складений таким чином, що б після його прочитання не виникало ніяких питань.

Правильне складання бізнес плану поетапно.

1. Найменування проекту або назва фірми.

2. Мета проекту, в цьому пункті ви повинні скорочено описати мету вашого проекту і в чому його основна ідея.

3. Учасники проекту, тут потрібно вказати ініціаторів, організаторів і виконавців.

4. Основна інформація про проект. У цьому пункті потрібно розповісти все про вашу майбутню компанії, який потрібен штат, яка площа потрібна для даного проекту і т.п.

5. Реалізація проекту. У цьому пункті потрібно детальніше розповісти про учасників проекту. Потрібно переконати інвестора що ці учасники проекту можуть реалізувати проект. Потрібно розповісти чого вони вже домагалися раніше, написати про кожного з них невелике резюме. Після потрібно вказати вартість роботи яка потрібна для реалізації проекту, сюди входять проектування, будівництво та закупівля необхідного обладнання.

6. Схеми фінансування. У цьому пункті потрібно вказати звідки очікується фінансування даного проекту від інвесторів або від учасників та якими частинами надходитимуть фінанси.

7. Життєвий цикл проекту. У цьому пункті потрібно вказати за який термін підприємство планує вийти на ринок. Скільки часу потрібно для будівництва та монтажу обладнання.

8. Поточний стан проекту. У цьому пункті потрібно вказати що вже зроблено за проектом і які є напрацювання.

9.Домовленості. У цьому пункті потрібно вказати з якими компаніями у вас вже є домовленості. Бажано щоб ці домовленості були закріплені документально, інвестори це люблять. Так само варто вказати про домовленості з місцевою владою.

10. Маркетингова програма. У цьому пункті потрібно розповісти про ваші маркетингові дослідження. Потрібно вказати стан ринку на сьогоднішній день, оцінити конкурентноздатність вашого підприємства і вказати маркетингову стратегію і цінову політику підприємства.

11. Економічна частина проекту. У цьому пункті потрібно вказати розрахунок прибутку вашого підприємства, розрахунок строку окупності вашого проекту.

12. Оцінка ризиків вашого підприємства. У цьому пункті потрібно вказати всі фактори які можуть перешкодити розвитку вашого проекту.

13. Додаткова частина. У цій частині потрібно вказати додаткову інформацію наприклад соціальну цінність вашого проекту.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: