Як скоротити кількість крадіжок товару зі складу?

Як мінімізувати кількість крадіжок зі складу

Кожен власник бізнесу, чия сфера роботи зачіпає продаж, знає, як важливо проводити інвентаризацію. І при цьому кожен власник бізнесу знає, що очікувані цифри і реальні можуть в результаті не збігатися, причому збіг буде не на користь компанії. Як уникнути недостачі і мінімізувати складські втрати?

1. Ведіть точні підрахунки

Так чи інакше, але власник завжди буде втрачати якусь частину товару: випадково або через недогляд. Всі ці витрати зазвичай враховуються і вносяться в ціну товару, щоб компенсувати втрати. Але це повинні бути поодинокі випадки (бій товару або псування з необережності), яким завжди потрібно вести облік і документувати належним чином. Що в століття технологій абсолютно непробачно – так це втрата товару на будь-якому етапі руху від постачальника до складу і прилавках магазину. Сучасні системи дозволяють ефективно відстежувати товар від моменту підписання контракту з постачальником до прийому на складі і передачу його на реалізацію.

2. Прийміть заходи для запобігання внутрішньому розкрадання

Внутрішні крадіжки товару співробітниками підприємства можуть складати до 50% всієї недостачі. Тому компанії потрібно вжити превентивних заходів, щоб уникнути крадіжок. Ось основні методи для запобігання внутрішньому розкрадання:

Відеоспостереження. Установка систем відеоспостереження допоможе успішно контролювати збереження товару і дії співробітників, які так чи інакше вступають в контакт з інвентарем. Ці нехитрі заходи здатні не тільки виявити можливого злодія, але і підвищити ступінь самоконтролю співробітників, яких раніше спокушалися привласнити те, що погано лежить.

Ідентифікатор відстеження. Ви можете збільшити рівень деталізації відеоспостереження, запровадивши технологію відстеження по ID, яка покаже, хто займався інвентаризацією і хто був відповідальним за інвентар в кожен конкретний момент.

Патрулювання. Камери не можуть охопити все, тому щоб уникнути крадіжки товару в “сліпих зонах”, потрібно впровадити систему патрулів – мобільної охорони.

3. Прийміть заходи щодо запобігання магазинних крадіжок

Навіть компанії з найбільш відданими і чесними співробітниками терплять несанкціоновані втрати товарів. І сприяють цьому ті, для кого, власне, магазин працює – покупці. Не економте на системах охорони торговельних залів, інакше товар, вийшовши зі складу, так і не дійде до касового апарату. Деякі крадуть тільки тому, що це легко зробити. І ваше завдання – всіляко ускладнити процес крадіжки, зробити так, щоб було легше купити, ніж вкрасти.

4. Розширюйте права і можливості ваших менеджерів

На відміну від машини, яка бездушно спостерігає і лише констатує факт крадіжки, людина здатна не тільки побачити, а й запобігти крадіжкам. Зрозуміло, з однією умовою, – якщо йому за це пообіцяти матеріальну вигоду. Вигоду, а не стягнення. Співробітник, який буде знати, що за скорочення втрати товару (зниження кількості крадіжок, псування і т.п.) йому в кінці місяця буде виписана хороша премія, стане більш ревно ставитися до своїх безпосередніх обов’язків. Так ви вб’єте двох зайців – скоротіть втрати і поліпшите моральний стан своїх співробітників.

5. Постійно нагадуйте співробітникам, що вони під жорстким контролем

Чим частіше ви нагадуєте співробітникам, що ви їх контролюєте, тим менше їм хочеться чинити протиправні дії. Приймайте жорсткі заходи по відношенню до порушників. Можливо, заявляти в поліцію не варто, але негайне звільнення без виплати заробітної плати має йти відразу ж після того, як працівник буде викритий в крадіжці.

6. Підсильте охорону складу

Склад (особливо при магазині) – це не прохідний двір, тому подбайте про те, щоб обладнати його надійними дверима, міцним замком з обмеженою кількістю ключів і надійної сигналізацією, яка тут же сповістить про несанкціоноване проникнення.

7. Регулярно проводите ревізію системи безпеки і кадрів

Пам’ятайте про те, що відеокамери вам не тільки для краси, і регулярно переглядайте відзнятий матеріал. На основі побаченого виносьте стягнення співробітникам за простоювання, розмови по телефону і т.п або навпаки заохочуйте за хорошу роботу з клієнтом. Не зайвим буде перевіряти всі речі, які виносять з магазину, аж до мішків зі сміттям. Ви здивуєтеся, як багато товару може бути вкрадено таким нехитрим способом прямо на очах у власника бізнесу.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: