Як відкрити ФОП?

як зареєструвати фоп

Фізична особа-підприємець (ФОП) – це спрощена організаційно-правова форма, яка підходить для підприємців-початківців. У порівнянні з іншими вона має ряд переваг, що дозволяють почати власну справу, не маючи великого стартового капіталу. Відкрити ФОП може будь-який громадянин, який досяг 16-річчя і має зареєстроване місце проживання.Як відкрити ФОП

Для початку вам необхідно звернутися в Державну районну адміністрацію за місцем вашої прописки або тимчасової реєстрації.
Документи для реєстрації ФОП, які потрібно подати:

  • Заява на проведення державної реєстрації фізичної-особи підприємця;
  • Паспорт;
  • Нотаріально завірена копія довіреності (якщо реєстрація здійснюється довіреною особою).

Після подачі документів, ви отримаєте опис, в якому буде вказано ваш реєстраційний код, за допомогою якого можна отримати доступ до ваших електронних реєстраційних документів. На сайті https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch ви можете знайти свої дані і роздрукувати виписку.

Виписка підтверджує державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності (ФОП) та становлення його на облік в органах державної статистики та податкової інспекції України.

Скільки коштує відкрити ФОП

З 6-го листопада 2014 року мито за реєстрацію ФОП скасовано, і на даний момент реєстрація фізичної особи підприємця абсолютно безкоштовна.

Вибір системи оподаткування

Для ФОП в Україні передбачено дві системи оподаткування – загальна і спрощена. Якщо ви хочете перейти на спрощену систему оподаткування, вам необхідно відвідати державну податкову інспекцію вашого району і написати заяву про перехід на єдиний податок.

Також вам потрібно придбати книгу обліку доходів і витрат, прошити та пронумерувати її і подати в ДПІ разом із заявою.

Після всіх вищевказаних дій ви можете починати свою роботу.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: