Як відновити водійське посвідчення?

Як відновити водійське посвідчення

На сьогодні важко уявити собі активну, сучасну та успішну людину без водійського посвідчення – і при тому як чоловіків, так і представниць прекрасної статі. Темп життя в великих містах вимагає постійного руху та економії часу і автомобіль в цьому випадку стає незамінним.


Проте виникають ситуації, від яких не застрахований жоден автолюбитель – втрата або крадіжка водійського посвідчення. І діяти в такій ситуації необхідно якомога швидше – адже процедура відновлення водійських прав є хоч і не складною, проте достатньо довготривалою. Ціна часу є безцінною, бо без посвідчення водія життєвий та робочий графік руйнуються, змушуючи Вас нервувати.

То як діяти, куди звертатися?

Спочатку попередимо, що відновлення водійського посвідчення займе цілих два місяці! Проте впадати в паніку не варто – в МРЕВ можна отримати тимчасове посвідчення.

Після того, як переконалися в факті, що Ви дійсно загубили права, необхідно звернутися до МРЕВ та написати заяву про втрату прав та вказати причину. Треба сплатити державне мито на виготовлення водійських прав в розмірі 280 грн, мати при собі паспорт та ідентифікаційний код (дублікат) та дві фотографії. Розмір фотографій – 3*4 см. Необхідно отримати довідку про те, що водійські права не були вилучені у Вас інспектором ДАІ – це коштуватиме 39 грн.

Обов’язково треба взяти свідоцтво про проходження навчання в автошколі, екзаменаційний лист водія та медичну довідку. Далі треба буде відразу сплатити всі необхідні квитанції та протягом трьох годин співробітники МРЕВ видадуть тимчасовий дозвіл на право керування автомобілем.

Цей дозвіл може бути виданий на термін до трьох місяців. Цей час потрібен для того, перевірити автентичність наданих документів та перевірки водія по базам порушників правил дорожнього руху. Водію залишається тільки чекати нових водійських прав. В МРЕВ повинні повідомити про терміни, в які можна буде забрати відновлене водійське посвідчення.

Коли будете отримувати нові водійські права, візьміть з собою усі чеки, що підтверджують оплату послуг по виготовленню документу та паспорт.

Отримавши водійські права, необхідно повернути тимчасовий дозвіл на керування транспортним засобом до МРЕВ. На відновленому водійському посвідченні, яке Ви отримаєте, буде помітка «Дублікат».

Якщо права вкрали, то треба звернутися до відділку поліції з відповідною заявою, хоча практика показала що результату від цього мало.

У випадку, коли необхідність обміну водійського посвідчення на нове викликана зміною прізвища (наприклад, якщо жінка вийшла заміж), ім’я або по-батькові (і такі ситуації не рідкість) або псуванням документу, то процедура відновлення прав проводиться за описаною вище схемою.

Цікавий нюанс – раніше якщо власник загубленого водійського посвідчення не сидів за кермом останній рік, то має скласти іспити на знання теорії та практики водіння. Проте в ДАІ пішли назустріч громадянам і сьогодні водій може звернутися до будь-якого відділення Державтоінспекції незалежно від місця реєстрації та отримати нові права без повторного проходження вищезгаданих іспитів, що також потребують фінансових затрат.

Хоча процедура відновлення прав стала більш простою, все ж бажаємо водіям не потрапляти в подібні випадки. Бережіть свої права!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Коментарів: 16
 1. Ксения

  Скажіть будьласка, якщо в мене права вилучили, але я отримала вже рішення суду і також зробила медичну довідку, потім мені куди звертатися і скільки це буде коштувати?

 2. admin (автор)

  Яке рішення суду Ви отримали? Якщо про закриття справи судом, то водійські права повертаються після подання до підрозділу яке вилучило посвідчення, копії відповідної постанови суду.

 3. Віктор

  Чи можна забрати заяву про загублений техпаспорт на автомобіль (він найшовся)- заява подана два роки тому, я власник по техпаспорту.

  1. Думаю можна, але можуть виписати штраф!

   1. Мар'ян

    У меня такой вопрос : Я нахожусь закордоном и здесь потерял права, может как-то доверенное мной человек или родственник восстановить мои права в Украине без меня , так как я не могу сейчас приехать чтобы это сделать ??? Что для этого нужно и реально ли вообще ? заранее благодарю

    1. Думаю, що без Вас це неможливо.

     1. petro

      bravo

 4. як поміняти водійські права на нового зразка, пластикові?

 5. Катя

  А что если я потеряла права и свидетельство так как была нечеткая фото и была вынуждена ездить с ним.

 6. Влад

  що робити якщо я отримав права 15.07.2016
  і на даний момент я їх загубив
  що мені робити ?
  знову прийдеться здавати екзамени?
  чи можна зразу відновити їх
  в мене є всі документи

 7. Дмитро

  Скажіть будь ласка що робити якщо права втрачені і документів з автошколи теж нема, як відновити права?

  1. 1. Звернутися в автошколу для відновлення документів.
   2. Звернутися МРЕВ для відновлення водійського посвідчення.

 8. Сергій

  Права можна відновити лише в тому МРЕВ де отримував?

  1. В любом

 9. Наталія

  Підкажіть, будь ласка, якщо в мене права були вкрадені в іншому місті, є корінець заяви про викрадення з поліції того міста, де було викрадення, всі перелічені документи обов”язкові? Навіть все одно треба отримати довідку про те, що водійські права не були вилучені інспектором ДАІ? Дякую!!!

 10. Скажит якщо в мене були вилучени права за кордоном чи зможу я видновити их в Украине

Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: