Як зареєструвати ТОВ?

Як зареєструвати ТОВ

Товариство з обмеженою відповідальністю станом на сьогодні є найпоширенішою організаційно-правовою формою здійснення підприємницької діяльності і складає 36% в загальній чисельності усіх зареєстрованих суб’єктів господарювання в Україні. Останні десятиліття спостерігається позитивна динаміка збільшення кількості ТОВ, що свідчить про ефективність даної форми господарювання.


Розглянемо основні кроки успішної та безболісної реєстрації ТОВ.

По-перше, необхідно визначитися з назвою майбутньої фірми. До назви ТОВ є певні вимоги: в ній не можуть міститися заборонені символи, а також назва нового товариства не повинна співпадати з назвою вже існуючого. Перевірити це можна самостійно – необхідно зайти на сайт Єдиного державного реєстру підприємств, установ і організацій та провести оцінку автентичності назви створюваного ТОВ. Важливо зазначити, що використовувати назву для ТОВ Ви не маєте право лише у разі, коли співпадають крім назви ще й організаційно-правова форма юридичних осіб.

По-друге, при реєстрації ТОВ обов’язковим є наявність юридичної адреси, простими словами – офісу фірми.

Далі важливо визначитися з особами-засновниками фірми та їх частками в статутному капіталі фірми. До речі, за українським законодавством, таких засновників може бути від 1 до 100 осіб!

Наступний крок – укладення статуту фірми. Статут – це основний документ ТОВ, я якому вказується наступне: назва, місце знаходження фірми, її засновники, керівник фірми, визначається виконавчий орган та приводиться перелік видів економічної діяльності товариства.

Ознайомитися з повним переліком видів економічної діяльності в Україні Ви можете звернувшись в управління статистики або відвідавши їх сайт.

Визначення розміру статутного капіталу. Порада: доцільно підрахувати майбутні витрати фірми на рік вперед та закласти цю суму в якості статутного капіталу. Статутний капітал товариства формувати відразу не обов’язково – на це державою дається рік після реєстрації ТОВ. Обсяг коштів, які можуть бути закладені в статутний капітал вітчизняним законодавством не обмежується.

За підготовчими етапами слідує найголовніший – подання необхідних документів до державної служби реєстрації.

Отже, реєстратору необхідно надати оригінал або копію рішення засновників товариства про створення фірми. Таким документом може бути установчий документ фірми або протокол зборів. В протоколі прописуються ті ж положення, що і в статуті: назва, місце знаходження фірми та ін. Обов’язково підпис керівника фірми, голови та всіх учасників зборів.

Для проведення державної реєстрації юридичної особи передбачена спеціальна реєстраційна картка. Шаблон картки можна знайти на сторінці Реєстраційної служби України. Цей документ повинен підписати керівник фірми та особа, якій довірено зареєструвати ТОВ. Реєстратор перевіряє дані, вказані в картці, і для цього йому знадобляться копії паспортів та ІНН керівника та засновників ТОВ та документ, що підтверджує місце знаходження фірми (наприклад, договір оренди приміщення).

Довіреність на особу, уповноважену зареєструвати ТОВ, має бути засвідчена нотаріально.

Потрібно надати також два примірники статуту фірми, квитанцію про сплату реєстраційного збору (близько 170 грн). Не забутьте прихопити оригінали документів, що дають змогу встановити особу засновників товариства.

Якщо всі документи в порядку, реєстраційний збір сплачено та претензій до осіб-засновників у держави не має, то державний реєстратор поверне один затверджений екземпляр статуту підприємства (другий залишається у реєстратора) та видасть виписку про держреєстрацію ТОВ.

Як бачимо, реєстрація ТОВ є досить клопіткою та вимагає неабиякого терпіння. Якщо самостійно пройти її не маєте можливості, то краще звернутися до компаній, які за окрему плату нададуть Вам кваліфіковану допомогу.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: