Як зареєструватися приватним підприємцем (ФОП)!

реєстрація приватного підприємця

Кожен із нас рано чи пізно задумується над відкриттям власної справи, адже так приємно не залежати від начальника, стати сам собі господарем. Якщо і Ви плануєте стати підприємцем, то Вам варто знати як зареєструватися фізичною особою-підприємцем .


Найбільш доступною формою ведення підприємницької діяльності в Україні є ФОП. Зареєструватися фізичною особою-підприємцем дуже просто, крім того ведення бухгалтерського та податкового обліку і звітності не викликає значних труднощів, необов’язковим є відкриття рахунку в банку, наявності печатки та зовсім не потрібен статутний капітал. Перевага ФОП в тому, що Ви є одночасно і власником бізнесу, і органом управління ним.

Ви можете стати ФОП якщо досягти повноліття та не є військовослужбовцем, державним службовцем, народним депутатом та не маєте судимість.

Процедура реєстрації ФОП передбачає наступні етапи:

Ви маєте за місцем вашої прописки звернутися до державного реєстратора з відповідним пакетом документів:

  • паспортом та ІНН;
  • заповненою реєстраційною карткою на проведення державної реєстрації ФОП;
  • квитанцією про сплату реєстраційного збору.

Після надання всіх необхідних документів Вас вносять в Єдиний державний реєстр, в якому зберігаються відомості про всіх зареєстрованих підприємців України. Ця процедура може зайняти до двох днів. Далі Ви отримуєте виписку з Єдиного державного реєстру – головне підтвердження реєстрації Вас підприємцем.

Наступний етап – державна податкова служба. Тут також нічого складного – державний реєстратор надсилає відомості про відкриття ФОП до податкової. Вам лише залишається у визначені терміни отримати довідку, яка підтверджує, що Ви як підприємець стали на облік до цієї інстанції.

Пенсійний фонд також отримує інформацію від державного реєстратора, фіксує дані про ФОП у себе та згодом видає повідомлення про взяття Вас на облік.

Якщо Ви плануєте використовувати найману працю, то повинні звернутися до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. В даній службі підприємницькій діяльності, яку Ви маєте вести, присвоять клас ризику виробництва відповідно до системи КВЕД. Писати заяви Вам не потрібно – Пенсійний фонд надсилає інформацію про реєстрацію ФОП.

В залежності від специфіки підприємницької діяльності може виникнути необхідність отримання печатки. Це нескладна процедура – Ви маєте звернутися до будь-якої фірми, яка займається виготовленням печаток, надати копію виписки з реєстру, копію паспорту та ІНН, ескіз печатки.

За необхідності Ви відкриваєте підприємницький рахунок в банку. Перелік документів та терміни у різних банках може відрізнятися, тому уточнюйте інформацію в банку, в якому плануєте відкривати рахунок.

Проте зверніть увагу на те, що як ФОП Ви можете бути зареєстрованим ЛИШЕ за місцем своєї прописки та відповідаєте за зобов’язаннями, пов’язаними з бізнесом, усім своїм майном.

Якщо Ви не маєте можливості та часу проходити процедуру реєстрації самостійно, можна скористатися послугами спеціалізованих компаній, які допоможуть за певну плату швидко та безтурботно зареєструватися як фізична особа-підприємець.

Тому зважуйте всі «за» і «проти» та особисто для себе вирішуйте – відкривати власну справу чи ні.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: