Як знизити витрати підприємства під час кризи?

Як знизити витрати підприємства

Основне завдання будь-якої компанії або підприємства – отримання прибутку. Однак, розмір доходу залежить не тільки від кількості виробленого і проданого товару або наданих послуг. На розмір прибутку значною мірою впливають і витрати компанії. І чим вони вищі, тим прибуток, відповідно, менше. Тому одним з досить поширених методів збільшення прибутку можна назвати зниження витрат.


Що робити в першу чергу?

Рішення скоротити витрати компанії – досить важливий крок, до реалізації якого слід підходити з усією відповідальністю.

Перш за все, необхідно скласти повний перелік всіх витрат. Наскільки б мінімальної і незначною не здавалася трата, вона неодмінно повинна потрапити в цей список. Тільки володіючи інформацією в повному обсязі, ви зможете прийняти правильне рішення.

Складений список витрат необхідно буде розділити на дві частини:

  • Перша – важливі витрати, які необхідні для розвитку і зростання компанії. Брак фінансування може обернутися крахом підприємства, тому не слід скорочувати такі витрати.
  • Друга частина – ті витрати, які слід переглянути, і цілком ймовірно частину з них зменшити вийде.

Основні витрати, які можна скоротити

У будь-якій компанії список витрат буде великим. Але при правильному підході практично всі витрати можна скоротити до мінімального рівня. При цьому не постраждає ні продуктивність, ні якість. Головне – добре все аналізувати, продумувати і складати чіткий план дій.

Податки

Одна з обов’язкових статей витрат. Але при бажанні її можна скоротити. Не слід відразу ж думати про те, як обійти закон. Це загрожує значними наслідками і штрафами. Відповідно, є неприйнятним.

Насправді, сучасне законодавство досить лояльне до підприємців. Існує величезна кількість різних податкових пільг. Уважно вивчивши діючі норми можна знайти статтю, відповідно якої може бути знижена податкова ставка, застосовані деякі пільги.

Собівартість продукції

Дана категорія витрат також досить велика. Скорочення тут слід проводити вкрай обережно, щоб вони ніяк не позначилися на якості пропонованої продукції.

В першу чергу слід переглянути перелік постачальників. У більшості випадків підприємцям вдається знайти нового постачальника, який пропонує необхідну сировину за більш прийнятною вартістю.

Ще один метод зниження витрат, пов’язаний з виробництвом – зменшення кількості бракованої продукції. По суті, ресурси і сировину витрачаються на виробництво товару, який ніколи не буде проданий, а просто залишиться на складі або буде викинутий.

Третій метод зменшення витрат – економія. Економія сировини, необхідного для виробництва продукції, економія ресурсів (електроенергія, вода).

Наприклад, сучасне обладнання є менш енерговитратним ніж те, що було зроблено 20-30 років тому. Вклавши кошти в модернізацію виробництва, ви зможете підвищити продуктивність, використовуючи при цьому менше ресурсів.

Оренда

Сьогодні багато компаній орендують офіси, виробничі цехи і склади. Проаналізуйте, наскільки ефективно використовується орендована площа.

Нерідкі ситуації, коли склад заповнюється тільки на третину. Але при цьому ви продовжуєте орендувати велике приміщення «на випадок збільшення виробництва». Ось тільки чи буде це збільшення?

Крім того, значення має і розташування приміщень. Подумайте, наскільки важливим є той факт, що ваш склад знаходиться в центральному районі міста. Адже оренда аналогічного приміщення на околиці буде коштувати в кілька разів дешевше. Те ж саме стосується і офісу. Якщо до вас не приходять відвідувачі, а все спілкування з клієнтами відбувається за допомогою електронної пошти та телефонних дзвінків, офіс може розташовуватися де завгодно, а не тільки в бізнес-центрі. І зовсім не обов’язково орендувати цілий поверх, якщо вам необхідно всього кілька кабінетів.

Обслуговування

Сервісне обслуговування – досить поширена процедура, яку пропонують сьогодні багато компаній. Вона стосується всього: кулерів для води, комп’ютерної та оргтехніки, транспортних засобів, верстатів та іншого.

Укладіть договір сервісного обслуговування – так ви будете щомісяця платити невелику суму, а фахівці регулярно будуть оглядати техніку. І коли виникне необхідність ремонту – все це буде зроблено в гранично короткі терміни і за значно зниженою вартістю.

Позбавтеся від зайвого

Верстати, обладнання, транспортні засоби – все це числиться на балансі компанії, вимагає періодичного ремонту або огляду. Але якщо все це не приносить ніякого прибутку, виникає закономірне питання: а навіщо воно потрібне?

Адже на утримання витрачаються кошти – і якщо ви хочете знизити витрати, це один з відповідних варіантів для реалізації задуманого.

Скорочення персоналу і заробітної плати

Перевірте, наскільки ефективно працюють ваші співробітники. Досить часто є можливість знизити витрати підприємства, провівши деяке скорочення. Є певні посади, які жодним чином не впливають на виробничий процес.

Наприклад, компанії, в якій є лише невелика комп’ютерна мережа з 5-6 комп’ютерів, зовсім не обов’язково наймати трьох системних адміністраторів. З роботою може впоратися і одна людина. Подібні приклади можна знайти практично в будь-якій сфері (бухгалтерії, секретаріаті, відділі кадрів і так далі).

Що стосується заробітної плати, то тут слід діяти більш обережно – інакше ви ризикуєте просто втратити співробітників. Однак, система штрафів (за простій, невиконану роботу або запізнення) допоможе вдосконалити робочий процес, зберегти деякі кошти. Але поряд з штрафами слід ввести і систему премій (за переробку, хороші показники або якесь досягнення). В такому випадку ваші співробітники навпаки, будуть мотивовані і постараються поліпшити показники.

Як правильно скорочувати витрати?

Плануючи зменшити витрати компанії, необхідно чітко спланувати свої дії. Якщо не зможете впоратися з подібним завданням самостійно – найміть фахівця. Він допоможе визначити основні джерела витрат і складе докладний план дій, спрямований на зниження витрат.

Намагайтеся контролювати всі нововведення. Тобто, якщо плануєте скоротити витрату електроенергії – визначите людини, який буде контролювати цей процес, буде стежити за тим, щоб персонал компанії строго виконував всі інструкції. Зрозуміло, це стосується не тільки електроенергії на будь-якому рівні, в будь-якому підрозділі повинен здійснюватися жорсткий контроль.

Введіть позапланові перевірки – так ваші співробітники будуть слідувати вказівкам постійно, а не тільки в моменти, коли за ними спостерігає контролююча особа.

Є питання, яке хвилює більшість бізнесменів, керівників фірм і підприємств. А коли ж буде помітний ефект від нововведень? Коли знизяться витрати?

Слід розуміти – це поступовий процес. Так, різницю у витратах буде видно вже через місяць. Але швидше за все, різниця ця буде незначною. Комплексний підхід, строгий контроль і чітке дотримання інструкцій дадуть належний результат. Але чи стане він помітний лише через 3-5 місяців. Багато що залежить від того, які саме методи скорочення витрат ви вирішили використовувати.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: