Яка реклама найбільш ефективна?

Яка реклама найбільш ефективна

Багато бізнесменів, особливо люди у віці від 40 років, вважають, що найбільш ефективними видами реклами є реклама на телебаченні і зовнішня реклама. Інші ж вірять, що майбутнє реклами тільки в інтернеті. Проте чи так це насправді? Спробуємо розібратися, порівнявши достоїнства і недоліки всіх основних форматів реклами: зовнішньої, телевізійної, радіо та інтернет.


Зовнішня реклама

Одним з незаперечних переваг зовнішньої реклами є можливість її розміщення безпосередньо поруч з рекламованим об’єктом. Однак працює ця перевага тільки для невеликої кількості компаній, тому що очевидно, що всі фірми не можуть дозволити собі розміщувати свою рекламу безпосередньо поруч зі своїм офісом або магазином.

Ще однією перевагою зовнішньої реклами можна вважати той факт, що, бачачи її кожен день, люди будуть запам’ятовувати фразу або образ і, таким чином, збільшувати свою лояльність до рекламованого об’єкту. Хоча цю перевага можна з тим же успіхом вважати і недоліком – адже проходячи або проїжджаючи повз одне і теж місця кожен день, у людини просто «змальовується» погляд, і він перестає взагалі звертати увагу на дане рекламне місце, тому що вже заздалегідь знає, що саме він там побачить. Відомі навіть випадки, коли рекламний щит вже замінений на інший, люди, що проходять повз нього кожен день, за звичкою вважають, що там висить стара реклама. До того ж, якщо щит або банер висить в групі з іншими щитами, то виникає ефект «рекламного шуму» – увагу людей розсіюється, а сприйняття конкретної реклами істотно знижується.

Потенційна аудиторія тут досить велика, однак чим далі від центру міста або місць масового скупчення людей (наприклад, великих торгових центрів, станцій метро) розташовані рекламні площі, тим швидше падає відсоток потенційної аудиторії.

Крім вищевказаних недоліків можна відзначити відсутність контролю за ефективністю рекламної кампанії, а також обмежені можливості пред’явлення властивостей товару або послуги, що визначаються розмірами щитів або банерів.

Телебачення

Безумовно, реклама на телебаченні має найбільшу потенційною аудиторією серед всіх інших видів реклами. Але так чи велика її ефективна аудиторія?

За статистикою, близько 80% глядачів перемикають канал під час реклами, причому у більшості це спрацьовує вже на рівні підсвідомості, як рефлекс: почалася реклама – треба міняти канал. Таким чином, найбільш ефективними тут виявляються ролики, які йдуть на початку або в кінці рекламного блоку. Останні ролики ефективні через те, що глядач, після деякого часу після початку реклами, часто повертається на попередній канал, тому що дивився там якусь цікаву передачу або фільм, а перші – тому що глядач не завжди встигає відразу знайти пульт від телевізора. До того ж багато людей під час рекламної паузи роблять якісь побутові справи – готують перекусити, наприклад, і, відповідно, теж не дивляться більшу частину реклами. Звичайно, вони побачать якісь з роликів, проте для досягнення ефективного показу декількох виходів в день буде вкрай мало. Плюс, тут також велика ступінь «рекламного шуму».

Безсумнівним плюсом реклами на телебаченні є можливість яскраво, барвисто, видовищно, і, головне, ефективно донести до глядача необхідність в придбанні продукції саме вашої компанії. Завдяки оригінальній ідеї можна створити у глядача вже з першого перегляду образ, який допоможе йому зробити потрібний вибір на користь вашого товару.

З мінусів потрібно відзначити високу вартість, адже навіть 5-6 виходів в день протягом місяця на одному з центральних каналів будуть коштувати як два або навіть три місяці розміщення реклами інших форматів.

Радіо

Фактично, все перераховане для телебачення можна віднести і до радіо рекламт, з деякими поправками в цифрах. Потенційна аудиторія радіо реклами значно менше, ніж у телебачення, однак цілком порівнянна з аудиторією зовнішньої реклами (радіо зараз слухають в основному тільки в машинах або маршрутках, іноді в офісах і великих магазинах).

Тут, за статистикою, під час реклами станцію перемикає менший відсоток радіослухачів, близько 60%, проте головним недоліком радіо реклами є її мала інформативність і складність запам’ятовування контактних даних. Якщо аудіо ролик буде занадто великий, то до його кінця слухач вже забуде, про що йшла мова на початку, тому потрібно максимально повно розповісти про рекламований товар або послугу за невеликий проміжок часу. До того ж, багато людей просто не фіксують текст рекламних роликів, тому що використовують радіо тільки для створення фону.

Вартість даного типу реклами порівнянна з вартістю зовнішньої реклами при 6-7 невеликих роликах в день.

Інтернет

Інтернет реклама помітно відрізняється від всіх інших форматів реклами. В першу чергу – за рахунок можливості відразу ж отримати всю необхідну інформацію про товар, послугу або компанії, просто клікнувши один раз на відповідне посилання (банер) і перейшовши на сайт або сторінку в каталозі. Таким чином, користувач відразу визначає для себе, чи потрібен йому ваш товар або послуга і чи буде він дзвонити або заходити до вас.

У разі ж телевізійної, радіо та зовнішньої реклами рішення про купівлю приймається не відразу, а після деякого часу – після того, як користувач ознайомиться з тим, що йому пропонують або подумає, чи дійсно йому потрібен рекламований товар. Також ймовірно, що потенційний клієнт просто забуде про рекламу, оскільки вона у нього не зафіксується через величину «рекламного шуму».

Іншою перевагою даного формату реклами є можливість яскраво і наочно донести до користувача всі переваги свого товару. Сучасні технології (flash) дозволяють зробити рекламний банер анімованим, дуже красивим і, що найголовніше, «чіпляючим» увагу користувача.

Ще одним плюсом інтернет реклами є можливість відстеження ефективності рекламної кампанії за допомогою контролю кількості показів свого банера і кількості переходів по ньому на потрібну сторінку.

Крім перерахованих вище достоїнств слід відзначити можливість вибирати свою цільову аудиторію, тим самим збільшуючи число «ефективних» клієнтів. Ця можливість з’являється завдяки існуванню тематичних порталів (автомобільних, розважальних, по нерухомості і т.п.), де основними відвідувачами є люди, безпосередньо зацікавлені даною тематикою (так званий тематичний таргетинг).

З недоліків можна відзначити хіба що обмеженість потенційної аудиторії, тому що далеко не 100% користувачів Інтернету будуть заходити на портал, де розміщується ваша реклама. Але потрібно відзначити, що твердження про обмеженість потенційної аудиторії справедливо тільки для невеликих сайтів, де відвідуваність знаходиться на рівні декількох тисяч чоловік в день – у великих інтернет порталів з щоденної відвідуваністю в декілька мільйонів відвідувачів в день охоплення аудиторії просто величезне.

Однак, у зв’язку з вкрай низьким ступенем «рекламного шуму» ефективна аудиторія даного формату реклами тут дуже висока. Вартість же розміщення на інтернет порталах цілком порівнянна з вартістю зовнішньої і радіо реклами.

Преса

Реклама в пресі частково об’єднує в собі переваги і недоліки інших видів реклами. Зображення і текст тут, як і в зовнішній рекламі, статичні, а саме повідомлення обмежене площею сторінки, в зв’язку з чим інформативність реклами в пресі зазвичай не дуже висока, оскільки великий обсяг тексту сприймається читачами досить важко.

З переваг потрібно відзначити, що читач завжди може повернутися до оголошення, якщо йому знадобиться щось уточнити, а сама реклама не набридає читачеві, як ролики під час теле або радіо передач. Плюс, преса дає велике охоплення потенційної аудиторії, і до того ж тут, як і в інтернеті, можливий географічний і тематичний таргетинг, що дозволяє зробити рекламу більш ефективною. Вартість тут варіюється в залежності від тиражу видання, але в цілому вона порівнянна з вартістю зовнішньої і радіо реклами при досить великому і яскравому оголошенні.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: