З 1 січня Україна переходить на європейські стандарти!

європейські стандарти

Україна переходить на міжнародні норми стандартизації та регламентації не харчових товарів, тому вже з 1 січня 2016 року десятки тисяч ГОСТів, що існували до 1992 року, будуть скасовані (з перехідним періодом в два роки).Варто нагадати, що в кінці жовтня поточного року Науково-технічна рада при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України прийняв проект рішення про скасування технічних стандартів СРСР на території України з 1 січня 2016 року.

За словами експертів, перехід на міжнародні стандарти – це відмова від їх національної прихильності. Різні вимоги до продукції в кожній країні породжують технічні бар’єри між ними. У теперішній час Україна стоїть на шляху цих бар’єрів. А саме поняття «гармонізація зі стандартами ЄС» слід сприймати не інакше як модернізацію, якої потребують багато українських виробництва.

У той же час, ніхто їз експертів не зміг дати інформацію про те, скільки ГОСТів, насправді, будуть скасовані. Хоча і була озвучена цифра в десятки тисяч. Пояснюється це тим, що в даний час в Україні немає ні єдиного електронного каталогу стандартів.

У той же час, паралельно зі скасуванням ГОСТів буде проходити інший процес – ДСТУ продовжать гармонізувати з техстандарт ЄС. Займаються цим ще з початку 90-х, але вкрай повільно. За 2015 гармонізувати вдасться 1,5 тисячі стандартів. У 2016 році планується стільки ж. Угода про асоціацію передбачає, що гармонізації повинні бути піддані близько 3,5 тисячі стандартів.

Підприємствам, які будуть переходити на міжнародні стандарти, доведеться модернізувати виробництво, що добре для споживача. Але є одне але … Кожен підприємець має право вибирати, яким стандартам він хоче відповідати. В Україні можна випускати продукцію з позначенням як ДСТУ, так і ТУ (технічні умови, які підприємство пише під себе).


У той же час, експерти відзначають, що перехід на європейські техстандарти, це один з основних кроків до полегшення життя українських експортерів, а саме – укладення угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA). Це дозволить всім українським підприємствам, які будуть відповідати новим стандартам, вільно експортувати свою продукцію в Європу.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: