10 правил хорошого керівника

kerivnik

У будь-якому колективі ефективність роботи багато в чому залежить від професіоналізму керівника. Глава компанії або відділу повинен не тільки завоювати авторитет серед колег, а й грамотно управляти роботою, мотивуючи співробітників. Є кілька простих правил, про які потрібно знати будь-якому керівникові, щоб ефективно добитися успіху зі своєю командою.


1. Делегуйте обов’язки

Навіть якщо керівник краще знає, як повинні бути виконані всі завдання, команда співробітників потрібна для того, щоб виконувати свою роботу. Потрібно привчити колег до того, щоб вони здавали завдання повністю виконаними, а не переробляти за них кожну дрібницю. В іншому випадку весь робочий час керівника піде на доопрацювання, редагування і багаторазові перевірки.

2. Показуйте приклад

Співробітники будуть копіювати стиль роботи свого керівника. Якщо він відноситься до завдань відповідально, дотримується термінів, вчасно приходить на роботу і шанобливо спілкується з клієнтами, вони будуть працювати так само. Якщо начальник більшу частину робочого часу проводить за сторонніми розмовами по телефону або в курилці, команда також буде шукати приводи, щоб працювати абияк.

3. Розставляйте пріоритети

Всі завдання, які стоять перед компанією і відділом, потрібно розділяти на три групи за ступенем пріоритетності: термінові, що виконуються в робочому режимі і не термінові. У першій групі повинно бути не більше 20% завдань, тільки в такому випадку команда буде працювати ефективно.

4. Дотримуйтесь слова

Будь-які обіцянки, які керівник дає своїм підлеглим, повинні бути виконані. Якщо немає впевненості в тому, що в наступному місяці вдасться підняти зарплату або відпустити всіх у відпустку за складеним графіком, краще не обіцяти нічого, ніж відмовлятися від сказаного раніше.

5. Ставте чіткі завдання

Щоб співробітники працювали ефективніше, вони повинні отримувати максимально чіткі завдання із зазначенням вимог і термінів здачі. Найкраще вислати лист по електронній пошті, щоб вся необхідна інформація була у співробітника під рукою, і йому не довелося перепитувати те, що він забув або не розчув.

6. Контролюйте результат

Виконання всіх завдань має перевірятися, бо нерідко співробітники не роблять те, що, на їхню думку, можна не робити. Привчіть свою команду ставити вас в копії всіх листів, які вони відправляють, вимагайте з них виконання всіх завдань, які були дані.

7. Не сваріть співробітників прилюдно

Це правило багатьом відомо, але все одно часто порушується. Зауваження співробітникам краще робити наодинці, а хвалити – при всіх.

8. Захишайте своїх співробітників

У нашому менталітеті є підсвідома віра в те, що найбільший начальник – це цар-батюшка, який завжди мудрий, добрий і справедливий. Як тільки співробітники починають відчувати батьківську турботу з боку керівника, вони підсвідомо переходять на його бік, що позначається не тільки на особистих відносинах в колективі, а й на якості виконуваних завдань.

9. Не бійтеся здатися некомпетентним

Жодна людина не може знати всі тонкощі роботи більш-менш великої компанії, при цьому хороший менеджер і не повинен розбиратися в оформленні митних документів або ремонті парових котлів. Завдання керівника – ефективно побудувати роботу команди професіоналів, а не знати всі нюанси роботи кожного співробітника.

10. Необхідно зарядити співробітників енергією

Якщо керівник постійно показує, що він більше всіх працює і більше всіх втомлюється, цим він розписується в своїй некомпетентності, а не в працьовитість. Енергія і позитивний настрій начальника передаються всій команді, і від них залежить не менше, ніж від чітких завдань і правильно розставлених пріоритетів.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: