Як закрити ФОП? Процедура закриття фізичної особи підприємця!

Royalty-Free Stock Imagery

Якщо Ви маєте намір згорнути власний бізнес, варто знати, що важливо правильно пройти всю процедуру ліквідації ФОП, щоб потім не виникло ніяких нюансів!

Процедура закриття фізичної особи-підприємця в Україні є доволі простою. Ви маєте звернутися до реєстраційної служби за місцем Вашої прописки (так само, як при відкритті ФОП) та надати реєстратору пакет документів: свій паспорт та ІНН, а також реєстраційну картку, яка видавалась Вам під час відкриття підприємницької діяльності. Якщо закриттям ФОП буде займатися Ваш представник, то він обов’язково при собі повинен мати довіреність.

Державний реєстратор має опублікувати оголошення про закриття ФОП для того, щоб перевірити, чи є кредитори фізичної особи-підприємця, і якщо такі будуть виявлені – вони мають заявити про себе протягом двох-трьох місяців з дня публікації оголошення та пред’явити до ФОП свої грошові вимоги.

Завдяки нововведенням в законодавстві України, які значно спрощують процес закриття ФОП, терміни процедури припинення підприємницької діяльності суттєво скоротилися – з двох с половиною місяців практично до одного дня.

Проте не плутайте закриття ФОП з ліквідацією фізичної особи-підприємця! Знання всіх тонкощів вбереже Вас від непередбачуваних штрафів та проблемних ситуацій.

Необхідно наголосити, що довідка, яку видають в державній службі реєстрації не дає підстави вважати ФОП ліквідованим. Ви маєте отримати на руки довідки, які є прямим свідченням відсутності заборгованості. Їх має бути дві: одна – підтвердження того, що Ви як фізична особа-підприємець, не маєте боргів перед державною податковою службою, а друга – про відсутність грошових зобов’язань з єдиного соціального внеску.

Щоб отримати довідку в податковій, Ви маєте надати до даної служби (Ви вже знаєте – обов’язково за місцем реєстрації) заяву про припинення платника податків (Вам її видадуть на місці), всі документи, які видавала податкова при відкритті ФОП (патенти, довідки) та довідку про закриття рахунків в банку. Далі протягом місяця призначається перевірка ФОП податковою службою, за результатами якої (якщо немає заборгованості) видається довідка, з якою Ви маєте знову прийти до служби державної реєстрації. Зволікати не варто – дана довідка вважається дійсною протягом 2 місяців з дня її видачі.

Для того, щоб отримати другу довідку, що підтверджує, що Ви як підприємець не маєте заборгованості з оплати єдиного соціального внеску, необхідно знову ж таки звертатися до податкової.


Проте тут є один нюанс – якщо Ви не надавали звітну документацію до Пенсійного Фонду України до 1 січня 2011 року, то необхідно звернутися до цієї інстанції за місцем реєстрації та написати заяву про проведення перевірки на виявлення заборгованості. В іншому випадку дану перевірку Ви проходите в податковій службі – алгоритм дій такий самий, як при отриманні першої довідки. Ситуація така ж – якщо ви не маєте заборгованості – як доказ того видається довідка, яку також треба віднести до державного реєстратора.

Отримавши усю потрібну інформацію та перевіривши документацію державний службовець в реєстраційній службі зобов’язаний видати повідомлення про припинення підприємницької діяльності ФОП. Даний документ має бути наданий вам не пізніше наступного дня.

Маючи дане повідомлення, можете видихнути з полегшенням – Ви успішно пройшли процедуру закриття (ліквідації) ФОП.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: