Банківські ризики – поняття і сутність, класифікація і види.

Банківські ризики

Щоб зрозуміти сутність банківських ризиків, необхідно знати операції які здійснює банк при яких і власне виникають ці ризики.


Всі банки здійснюють фінансові операції, кожна з яких несе свою частку ризику. Наприклад, видавши кредит, банк ризикує не отримати гроші назад або видавши гроші з рахунку банк ризикує здійснити операцію яка спочатку мала намір на відмивання грошей, або купивши валюту банк ризикує пізніше, в результаті зниження курсу, продати її за меншу суму. Таких прикладів можна навести дуже багато.

Щоб уникнути будь-якого роду банківських ризиків у кожного банку є відділ ризиків, працівники якого здійснюють аналіз та оцінку, на можливі ризики, кожної банківської операції щоб не понести збиток.

Всі банки класифікують банківські ризики за видами.

Існують такі види банківських ризиків:

Кредитні банківські ризики. Це банківські ризики які виникають при видачі позичальнику кредитних коштів. Основним фактором при кредитних ризиках є аналіз клієнта-позичальника на платоспроможність.

Операційні банківські ризики. Це ризики що виникають при укладанні якихось угод і оформленні операцій. Ці ризики носять юридичний характер – правильність оформлення договорів і подальше проведення операцій. Все має бути в рамках законодавчих нормативів.

Процентні банківські ризики. Це ризики які виникають у момент зміни відсотків в обслуговуванні якогось банківського продукту – результатом чого може бути зниження прибутковості банку.

Валютні банківські ризики. Це ризики які виникають при підвищенні або зниженні курсів валют. У результаті пониження курсів валют, банки можуть понести не мало збитків.

Банківські ризики незбалансованої ліквідності. Це банківські ризики які пов’язані з невиконанням банком своїх зобов’язань. Кожен банк повинен чітко збалансувати свої активи, пасиви і зобов’язання таким способом, щоб не порушити баланс ліквідності.

Описати, розмежувати і класифікувати банківські ризики на види – дуже важко, так як призначень фінансових операцій безліч. Банк здійснює десятки тисяч операцій на день, фінансовий характер, і в наслідку банківські ризики, яких відрізняється одна від одної.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: