Бізнес ідея: їдальня як малий бізнес!

idalnya

Їдальня – це успішно працюючий бізнес в умовах кризи. Доступну їжу купуватимуть завжди! Вареничні, пельмені і інші види їдалень завжди отримують постійних клієнтів. А в періоди фінансових криз кількість їх відвідувачів навіть зростає. Адже шар населення із середнім рівнем доходів починає рідше відвідувати ресторани і частіше віддають перевагу на користь ідальні.


Зверніть увагу на цю галузь і проаналізуйте, як легко вона переживала фінансові кризи. “Найпопулярніший бізнес – це обслуговування бідних”. Дійсно хоч у бідних людей менше грошей, вони купують тільки найбільш затребувані і мають найвищий показник продажів товари. Так само бідні кількісно більше купують товарів, ніж багаті.

Їдальня – це важливий елемент громадського харчування, де за невисоку ціну можна підкріпитися гарячими стравами і напоями протягом робочого дня. Відкриття закладів подібного плану практично завжди виправдовує себе безпосередньо з фінансового боку, головне – правильно скласти бізнес-план і, природно, визначитися з місцем розташування.

На що звернути увагу при відкритті їдальні

Для відкриття місця громадського харчування потрібно врахувати велику кількість нюансів, які вплинуть на подальший розвиток закладу:

 1. Форма ведення бізнесу. Ідеальним вибором стане індивідуальне підприємництво. Це забезпечить вас необхідною свободою дій на всіх етапах розвитку проекту.
 2. Місце розташування їдальні. Підберіть ділянку, на якій сконцентровано максимальна кількість підприємств. Оптимальним рішенням стане бізнес-центр, ТРЦ, діловий район міста.
 3. Інтер’єр. Грамотно спроектуйте лінію самообслуговування. Скоротіть до мінімум операції самообслуговування для клієнтів. Все повинно бути максимально зручно і затишно.
 4. Цінова політика. Їдальня не передбачає вишуканих страв і витонченого сервісу. Тут люди розраховують смачно і недорого підкріпитися безпосередньо протягом робочого дня.
 5. Послуги, що надаються закладом. Чим більше спектр можливостей їдальні, тим більший дохід вона принесе. Наприклад, крім виготовлення та продажу гарячих сніданків і обідів, можна організовувати дні народження, зустрічі випускників та інші вечірки.
 6. Конкуренція на ринку. Врахуйте помилки інших закладів подібного плану. Наприклад, не можна розміщувати столову на другому поверсі – це відразу -60% потоку відвідувачів. Виправте їх при будівництві і організації роботи своєї їдальні, щоб звернути потік людей в вашу сторону.
 7. Виберіть свій стиль і фірмові фішки. Ваша їдальня може працювати цілодобово (якщо в цей час в бізнес-центрі є люди) або займатися доставкою продуктів безпосередньо в офіси.

У нашому прикладі їдальня на 50 осіб буде розташовуватися в сучасному бізнес-центрі. Це забезпечить великий приплив людей протягом всього робочого дня. На початкових етапах першими відвідувачами можуть стати робітники-будівельники, які займаються зведенням будівлі.

Обов’язковими умовами для відкриття їдальні є наявність двох виходів (головний і запасний) і поділ простору закладу на кухню і зал для відвідувачів.

Бізнес план їдальнею на 50 місць

Якщо приміщення вже взято в оренду, то насамперед слід закупити все необхідне обладнання. Для їдальні це:

 • варильні поверхні для готування гарячих страв;
 • духові шафи для запікання;
 • столи для нарізки, оброблення та видачі їжі;
 • мийка;
 • предмети меблів для клієнтів (столи, стільці, крісла, вішалки і т.п.);
 • посуд різного призначення.

Наступний крок – підбір персоналу. Поставтеся до цієї справи з максимальною уважністю, адже від цього найбільше залежить сподобається ваш заклад клієнтам чи ні. Кухарі повинні вміти готувати традиційні страви слов’янської кухні. Так ви привернете максимальну кількість контингенту. Бізнес-план передбачає наступний склад персоналу:

 • керуючий;
 • кухар;
 • помічника кухаря;
 • одна посудомийка;
 • один вантажник;
 • менеджер по клінінгу;
 • один касир.

Меню і реклама

Рекламна компанія повинна передувати відкриттю і проводитися постійно навіть після широкої популяризації закладу. Основні шляхи маркетингу:

 • розташування інформації на банерах та білбордах в бізнес-центрі, а також в його окрузі;
 • роздача листівок (порада, щоб краще брали листівки, прикладіть до них безкоштовну кулькову ручку в подарунок);
 • інтернет-розсилки;
 • розміщення оголошень у місцеві журнали і газети;
 • аудиореклама безпосередньо в бізнес-центрі (якщо така можливість є).

Меню повинно бути максимально простим зрозумілим і повсякденним. Обов’язкова наявність перших страв (борщ, кілька видів супів), різноманітних гарнірів, других страв, салатів і десертів.

Проводьте акції і дисконтні програми на деякі види продукції. Наприклад, щовівторка знижка -15% на першу страву, а що п’ятниці -15% на друге. Середа – пельменний день, пельмені зі знижкою -10%. Так ви зможете завоювати велику популярність серед своїх клієнтів.

В майбутньому (з метою залучення більшої контингенту людей) можливе введення нової кухні, наприклад, японської або італійської.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: