Тепличний бізнес. Вирощування зелені на продаж.

зелень на продаж

У будь-який час року свіжа петрушки на столі радує око, аромат кропу викликає апетит, а зелена цибульки насичує вітамінами салат. Ці рослини не просто додаток до їжі, вони необхідні і завжди затребувані, а значить їх вирощування вигідне. Зеленим бізнесом можуть займатися жителі сільської місцевості, дачники, і навіть власники приватних будинків в межах міста.


Особливості «зеленого бізнесу»

Зайнятися вирощуванням зелені можна на будь-якій площі землі, починаючи з квіткового горщика. Слід знати, що вся зелень – це рослини короткого світлового дня. Вони висіваються в холодну березневу землю, в південних районах і в лютому. Їм не потрібно багато світла. Вони витримують невеликі морози до 5 градусів. Не вимогливі до високої родючості грунту.

Місце, де планується посів, слід накрити поліетиленовою плівкою на один, два тижні. Потім розпушити грунт, посіяти, полити, і знову накрити плівкою до появи сходів.

Обсяги роботи залежать від бажання і можливостей, але починати краще з невеликих площ. Можна встановити тимчасові укриття – міні теплички. Вони дозволяють отримати урожай швидше. Коли ви побачите прибуток, тоді добре поставити питання про капітальну теплицю, в якій зручно працювати круглий рік.

Основне навантаження припадає на ранню весну і пізню осінь. Влітку рослини погано переносять спеку. Вони зацвітають, їх смакові якості слабшають і коштують влітку вони не багато. Цілорічну роботу можна налагодити правильно підібравши сорти. Наприклад, петрушка різних сортів дозріває в різний час і її урожай завжди може бути високим.

Затребуваність і рентабельність бізнесу

Низька вартість насіння дозволяє вкладати невеликі кошти. Окупність на рівні 1000%.

У зелені практично немає конкурентів взимку і навесні. Ваша продукція – затребуваний джерело вітамінів. Хоча зараз достатньо зарубіжних поставок, перевага за вітчизняною продукцією, тому що її аромат, смак поза конкуренцією.

Асортимент
Найбільш популярні види зелені

Петрушка листова і кучерява не відрізняються за способом вирощування. Рослина не вибаглива, холодостійка, дворічна. Насіння петрушки довго проростає, тому їх рекомендують замочувати на кілька днів у вологому папері або ганчірці. Сходження насіння дві третини від усієї кількості. Це слід враховувати при купівлі насіння. Висівається в удобрений, підготовлений грунт. Сходи з’являються через три тижні. Дозрівання від 50 до 75 днів.

Кріп від посіву до повноцінного листа росте 30-35 днів. Можна висівати в кілька етапів, щоб продовжити збір врожаю.

Салат листовий, сходження насіння висока. Проростають швидко. Готовий до збору через 25-30 днів.

Зелену цибулю висаджується дрібними головками або насінням. Вологолюбна, любить родючий грунт. Сходженість висока, до зрілості 20-30 днів.

«Екзотика»

Коли основні культури будуть освоєні, варто додати в асортимент дуже популярний зараз базилік звичайний і лимонний, кінзу або кардамон, майоран, руколу, пастернак. Ці трави дуже не вибагливі у вирощуванні. Для них не потрібно спеціальних умов. Наприклад, модна рукола вирощується на відкритих грядках і не вимерзає при 20 градусах морозу, не вимагає поливу і особливої ??уваги.

Насіння

Насіння рослин доступні в ціні. Їх багато вітчизняного виробництва. Досвід допоможе визначиться з найбільш високоврожайними сортами. Варто спробувати голландські сорти. Вони дивують своєю продуктивністю, стійкістю до хвороб і привабливим зовнішніми властивостями.

Збут продукції
Чистка, упаковка, розфасовка

Після збору врожаю його необхідно очистити від землі, бур’янів. Цибулю розібрати на пір’я. Сформувати пучки або в’язки по 0,5 кг або по 1 кг. Продукція повинна бути чистою, сухою, без гнилі.

Реалізація зелені

Базар. Можна стояти зі своєю зеленню на базарі, це вигідно якщо мати час або помічника для продажу.

Ресторани. Збувати зелень добре попередньо домовившись з ресторанами і кафе. Вони завжди мають потребу в невеликих партіях якісної продукції. Їм, частіше за все, не потрібні сертифікати якості та інші документи, тому що половину своїх продуктів вони закуповують на ринках.

Магазини. Це стабільний канал збуту. Тут обов’язково буде потрібна документація про якість вашої зелені, про відсутність нітратів та інших заборонених добрив.

Оптові закупівельники. Вони хоча і пропонують саму занижену ціну на продукцію, але їм треба завжди багато і частину чистки і упаковки вони беруть на себе.

Вирощування зелені на продаж давно відоме джерело як основного, так і додаткового доходу. Але від цього його актуальність не зменшується. Споживачі шукають якісну, ароматну зелень. Її ринок рідко буває перенасичений, тому попит завжди є. Починати свій зелений бізнес можна в будь-якому віці і в будь-який час року. Головне ознайомиться з технологією і застосувати її на практиці.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: