Бізнес ідеї на літо!

Бізнес ідеї на літо

Літні табори для дітей.

З настання літа для більшості активних батьків постає проблема: чим зайняти свою малечу поки вони на роботі: щоб дитина була жива-здорова і ще й відпочивала.  Тому організація літнього оздоровчого табору  – прекрасна ідея як для батьків, так і для тих, хто хоче трішки підзаробити за літо.


Для організації якісного дитячого  відпочинку варто пам’ятати, що будь-який відпочинок має бути, перш за все, безпечним. Спочатку слід  подумати про те, чим саме займатимуться діти  під час перебування у таборі. Окрім англомовного табору, до якого часом залучають волонтерів носіїв мови можна організувати табір за інтересами. Якщо ви не художник і не маєте жодних інших аналогічних навиків, то таких майстрів можна  запросити.

Залежно від терміну перебування у таборі до розрахунку витрат варто включати:

 1. Оренду приміщення та комунальних послуг.
 2. Харчування: обід та кава-пауза.
 3. Проживання (якщо табір цілодобовий).
 4. Вартість роботи майстра прикладного мистецтва.
 5. Вартість окремих розваг: вартість атракціонів чи кінотеатру.
 6. Інші витратні матеріали.

В останні роки неабиякої популярності набувають проектні табори, метою яких є отримання дітьми навичок проектного менеджменту.

Рентабельність такого проекту може бути понад 100%, залежно від тематики проекту.

Виготовлення солодощів на вулиці.

Солодощі, наче смарагдовий шматочок сонця – люблять усі: дорослі і дітлахи. Унікальність такого бізнесу полягає у можливості побачити і відчути усю насолоду від поєднання фантазії та цукру. Вартість такого майстер-класу коливається від 50 грн до 300 залежно від компонентів та часу, затраченого на виготовлення солодощів. Саме тому він швидко окуповується.

Із витрат для  необхідно:

 • спеціальний стіл;
 • кухонні прилади (лопатки, ножі, виделки);
 • форма для майстра;
 • витратні матеріали (компоненти для солодощів: сиропи, наповнювачі, горішки, насіння кунжуту тощо: залежно від виду солодощів, які виготовлятимуться);
 • посуд .

Додатково варто подбати про отримання дозволу на розташування “вуличної”  солодкої майстерні. Головні загрози: комахи, які влітку дуже активні та неякісні продукти, які можуть зашкодити здоров’ю людей, а особливо дітлахам.

Проведення екскурсій.

Такий вид підприємницької діяльності у літній період підходить як мешканцям курортних міст, так і невеличких містечок. Якщо у вас є трохи фантазії і вміння гарно розмовляти, якщо вам подобається читати, а людям – слухати, то така робота справді підходить. Усе, що необхідно – скласти маршрут, враховуючи відомі і невідомі легенди, транспортне сполучення та рекламу.  Така діяльність окупиться дуже швидко, якщо проводити її в період шкільних канікул чи відпусток. Найголовніші витрати – реклама та порт фоліо екскурсовода.

Як варіант, ви можете попрацювати  у туристичній компанії екскурсоводом під час літніх канікул або відпустки, якщо не хочеться «заморочуватись» на оформлення підприємницької діяльності та документами. Значно більше ціниться екскурсовод із знанням іноземної мови.

Ягідництво.

Цей вид літнього бізнесу, насправді, можна вважати одним із найдавніших на території України. Сьогодні наша держава переживає особливий період, коли ягідництво набуває все більшого розвитку. Цим бізнесом почали активно займатися мешканці не тільки Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської, Волинської областей, які з давніх-давен мали дещо більше природного ресурсу у вигляді лісів, а й  мешканці тих територій, котрі ніколи навіть не здогадувалися про такий бізнес. Така активна трансформація ягідництва пов’язана з виходом України на європейські ринки.

Найменший термін окупності у дорогих ягід: чорниця, суниця полуниця тощо. Середня рентабельність сягає 180-190%. Цей вид бізнесу чудовий і як підприємництво впродовж року  і як заробіток на літній період. У другому випадку варто подбати про ринок збуту.

Прохолодні напої.

Ідея із продажу прохолодних напоїв у літку не нова, але дуже прибуткова. Головне у цьому бізнесі вдало обрати місце реалізації напоїв, погода та обладнання, яке триматиме напої прохолодними. Найкраще напої продаються на зупинках, у парках тощо.

Затрати такого бізнесу на: оренду обладнання, придбання початкової партії товару, парасольки і крісла для продавця, оплата праці, оренда місця торгівлі.

Батут на вулиці.

Для активного відпочинку дітей та непоганого доходу можна скористатися можливістю встановити на вулиці батут. Головних  витрат не багато: придбання чи оренда батуту обійдеться приблизно у суму від 1500 гри (залежно від розміру та специфікації батуту) та оренда місця. Але щоб швидко такий бізнес окупився, варто батут ставити у місці, де багато дітей. Особливо популярний такий літній бізнес у парках, розважальних центрах, разом із подорожуючими звіринцями, цирками.

Зелений туризм популярний у будь-якому регіоні, адже він спрямований на збереження флори і фауни, а також етнографії конкретного середовища. Притаманна особливість зеленого туризму – можливість постійно розвиватися та бути цікавою як дорослим, так і дітям. Отримати дохід можна не тільки від здавання житла у найм, а й від інших послуг, зокрема:

 • реалізація власно вирощеної чи виготовленої продукції (наприклад, меду на пасіці);
 • проведення екскурсій регіоном;
 • приготування страв, характерних для регіону;
 • прокат різноманітного спорядження (спортивного, рибальського тощо);
 • організація розважальних заходів (наприклад, катання на конях);
 • знайомство з місцевою культурою чи сільськогосподарськими роботами;
 • організація “зелених шкіл”;

Характерною особливістю є те, що незважаючи на вартість та сезонність, він набуває все більшої популярності на селі. Головне в такому бізнесі маркетинг.

Заготівля на зиму (в т.ч. суховфрукти).

З року у рік серед мешканців великих міста набуває популярності  заготівля на зиму “за гроші”. Споживати чисті та екологічні продукти не тільки взимку , а й в літку хочуть як ті, що проживають на селі, так і мешканці мегаполісів. Зважаючи на тренд “бути здоровим”, особливо активно реалізовуються квашені  продукти та сухофрукти. Окупиться такий бізнес приблизно за 1- 1,5 місяці. Головні витрати: тара, продукти (відповідно до замовлення) та реклама.

Працюйте та заробляйте!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: