Бізнес на встановленні домофонів

Бізнесу на установці домофонів

Закриті вхідні двері в під’їзді, на яких встановлено домофон, допомагають зберігати чистоту, запобігають проникненню всередину будинку підозрілих осіб, а також допомагають у зимовий час зберігати тепло. Домофон дозволяє в деякій мірі захистити мешканців будинку від хуліганів, безхатьків, настирливих комівояжерів, а іноді і від квартирних злодіїв. Виходячи з цих причин установка домофона в під’їзді, несе вигоду всім мешканцям.


Організація бізнесу по установці домофонів

Перед тим, як почати займатися встановленням домофонів, необхідно проаналізувати ситуацію на ринку. Чи є у Вашому районі фірми-конкуренти, які послуги вони можуть запропонувати, а також їх вартість. Необхідно провести оцінку кількості потенційних клієнтів. Також потрібно звернути свою увагу і на приватний сектор. Так як в деяких випадках власники нових приватних будинків також встановлюють домофон. Звичайно системи для приватних будинків коштують значно дорожче, але прибуток приносять звичайно багатоквартирні будинки.

Далі потрібно зареєструватися як приватний підприємець. Краще обирати спрощену систему оподаткування. Орендувати приміщення для офісу можна не в престижному районі, на першому поверсі будівлі, це дасть можливість заощадити значну суму грошей. Приміщення має бути таким, щоб можна було обладнати кімнату під офіс, кімнату для персоналу і безпосередньо склад. Для невеликої фірми буде достатньо два-три робітники і один автомобіль, за допомогою якого можна буде виїжджати на місце установки і перевозити інструменти і матеріали.

Установка домофонів

За своєю суттю, домофон є електронним замком з функцією відкривання і закривання. На вхідні двері в під’їзд встановлюється електромагнітний замок, автоматичний доводчик двері і переговорний пристрій. У квартирі мешканців встановлюється абонентський апарат, який оснащений кнопкою розблокування замка і переговорним пристроєм.

Замки мають спеціальну конструкцію, захищену від вандалізму і розраховану на протистояння злому. Вони є дуже надійними і можуть гарантовано працювати навіть у самих несприятливих умовах. Єдиний недолік, це те, що за відсутності електрики, замок відключається і відбувається його автоматичне відмикання. Деякі такі замки, які встановлюються в приватні будинки мають систему аварійного живлення або можливість блокування дверей, навіть за відсутності електроживлення.

Після установки такого електронного замка, мешканці будинку отримують ключі з доступом до цього замку. Як правило, подібні замки встановлюються на нові металеві двері. Так, як старі дерев’яні двері, в більшості під’їздів абсолютно не надійні. Установка в під’їзді нових металевих дверей, може стати ще непоганим видом діяльності, який буде теж приносити дохід. Також можна паралельно укласти договір з компанією, яка займається виготовленням та встановленням металевих дверей. При цьому компанія партнер може рекламувати послуги вашої фірми. Таке взаємовигідне співробітництво дасть можливість залучити більшу кількість клієнтів обом сторонам.

Доходи і витрати

Завдяки надійності і залежно від наявних додаткових функцій, вартість електронного замка може починатися з суми в 400 доларів. Абонентські переговорні пристрої обійдуться приблизно в 15 доларів за один комплект. Кінцева вартість робіт по встановленню та підключенню домофона залежить від складності самого процесу установки і кількості абонентів, що підключаються в будинку. До кошторису включається установка панелі виклику, монтаж електронного замка, прокладка необхідних комунікацій і підключення квартирних домофонів. Вартість усіх проведених робіт, також безпосередньо залежить від комплектації встановлюваного обладнання. Витратних матеріалів, наявності відеокамер, прокладка монтажних каналів і так далі. У середньому, вартість установки одного домофона становить 350-650 доларів.

Необхідно заздалегідь обговорити з клієнтами всі умови, терміни виконання робіт та їх вартість. Якщо для монтажу домофону у приватному будинку потрібно зовсім небагато часу, то для підключення цілого під’їзду в багатоквартирному будинку необхідно більше як часу, так і зусиль. Відповідно і оплата тут буде набагато більша, приблизно 500-900 доларів.

Додатковим прибутком при цьому може також бути виготовлення магнітних ключів для відкривання електромагнітних замків. Вартість одного такого ключа в межах 2-5 доларів. В середньому на одну сім’ю припадає таких ключів три-п’ять штук. Потрібно також враховувати, що тим мешканцям, які вирішили відмовитися від встановлення домофону, доведеться видавати безкоштовно один примірник ключів.

Також паралельно можна укласти з мешканцями будинку договір на обслуговування встановлених домофонів, що принесе додатково 20-30 доларів з кожного мешканця в рік. Найнадійнішим і гарантованим способом отримання оплати за обслуговування домофону, буде обов’язкове внесення цієї графи в квитанцію з оплати житлово-комунальних послуг. Наприклад, один сто квартирний будинок може в рік приносити близько 3000 доларів. З часом кількість клієнтів буде зростати і плата за обслуговування буде значною частиною доходу.

Не варто встановлювати не якісні домофони, а також не реагувати на виклики з приводу несправного домофона, адже таким чином Ви можете втратити своїх клієнтів. Цей вид бізнесу стає вельми популярним і в невеликих містах нашої країни, так що конкуренти завжди шукають можливість переманити до себе клієнтів.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: