Чи варто класти гроші на депозит в банк?

Депозит

Депозит в банку є класичним способом заощадження грошей. Оформивши в банку депозит і поклавши туди гроші, Ви можете бути біль-менш спокійними за їх збереження, тому, що, якщо банк збанкрутує, то повернення депозитів гарантує держава (до 200 000 грн). Тому депозити є найбільш популярним засобом заощадження грошей.


Але невже все так добре? Невже вигідно зберігати гроші в банку? Давайте проаналізуємо ситуацію.

Виявляється, що депозит у банку має безліч недоліків, про які не хочуть говорити банкіри та преса зі зрозумілих причин. Давайте їх обговоримо детально.

Інфляція була завжди вище процентних ставок на депозити. Тому хоча й нараховуються відсотки, все одно Ви втрачаєте гроші, поклавши їх на депозит. Тому якщо Ви вкладете гроші на депозит в банк на дуже великий строк, то ваші гроші знеціняться внаслідок великої інфляції, і як внаслідок Ви за них нічого не купите в майбутньому.

Ризики. Є думка, що депозити в банку – це найбільш надійний спосіб збереження грошей. Але це не так. Все залежить від того, на скільки часу Ви кладете гроші в банк і від, того чи володієте Ви іншими інструментами заощадження і примноження грошей. Наприклад, якщо Ви можете вкласти гроші на розширення свого бізнесу, то це набагато надійніше, ніж класти гроші в банк. Також, якщо взяти період часу від 10 років, то інвестування грошей в фондовий ринок є більш прибутковим і менш ризикованим, ніж вкладати гроші на депозит в банку.

Низька ліквідність і неможливість використовувати кошти на рахунках термінових депозитів для розрахунків і поточних платежів, а також для отримання готівки.

Але все ж, не дивлячись на свої недоліки, депозит в банку є для більшості населення єдиним засобом заощадження грошей. Все ж краще зберігати гроші в банку ніж “під матрацом” в будинку. Адже, у будинку гроші можуть вкрасти злодії, з’їсти щурі.

Також великим недоліком зберігання готівки “під матрацом” є те що паперові гроші з часом псуються від вогкості і їх ніхто не братиме. Також є завжди бажання їх витратити. Тому, класти гроші на депозит або не класти залежить від конкретного випадку. Наприклад, якщо Ви хочете накопичити гроші на квартиру, то звичайно краще взяти кредит, тому що нерухомість може рости в ціні швидше, ніж Ви будете збирати гроші.

Тепер дамо кілька практичних порад, якщо вирішили відкрити депозит в банку.

Гроші вкладати в банк потрібно тільки на короткий строк до 5 років. Далі гроші зберігати в банку не вигідно, тому що в цьому випадку вигідніше і надійніше вкласти гроші у фондовий ринок. Один банкір, одного разу відповів на питання “Чи можна довіряти банкам?” Так: “Можна, але недовго”.

Якщо Ви кладете гроші на депозит на довгий період часу (від 1 року), то краще розділити їх на три рівні частини: гривні, долари, євро. При цьому, намагатися при можливості докуповувати ту чи іншу валюту, коли вона сильно подешевшає.

Намагатися вибирати депозит в банку, який має велику ліквідність (короткий строк з пролонгацією) і процентну ставку, яка не сильно менша від довгострокових депозитів. Наприклад, краще оформити депозит на 1 місяць з процентною ставкою 12%, ніж на 1 рік з процентною ставкою 14%.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: