CMR (ЦМР) – міжнародна товарно-транспортна накладна.

CMR

Для міжнародних перевезень використовується товарно-транспортна накладна особливої, міжнародної форми (CMR). Складається вона у трьох примірниках, підписаних відправником вантажу, а також перевізником. Окремі країни вимагають додатковий примірник для тарифного контролю.


Якщо вантаж везуть кілька машин, або в одній машині – кілька різних вантажів, кількість примірників документів визначається числом машин або видів вантажу. Перевезення небезпечних вантажів повинна відображатися в накладній: згадується вид небезпеки і заходи безпеки.

Беручи вантаж, перевізник уважно його перевіряє і тільки тоді підписує накладну, на другому примірнику проставляючи власне ім’я з адресою. Якщо CMR-накладна не має жодних відміток перевізника, це вважається підтвердженням того, що на момент приймання вантажу перевізником він був зовні цілісний.

Міжнародна транспортна накладна CMR містить типові дані – інформацію про відправника та перевізника, місці прийняття вантажу та адресу його доставки з найменуванням одержувача. Крім того, вказується характер вантажу і його упаковки, пов’язані з перевезенням платежі (митні та інші), інструкції по проходженню митниці. Якщо на вантаж оформляється накладна CMR, бланк може також містити вказівки про заборону перевантаження, вартість вантажу, суму оплати під час здавання вантажу, а також інструкції про страхування вантажу, очікуваний термін перевезення і список документів, отриманих перевізником.

Заповнення CMR-накладної проводиться за певними правилами.
CMR 2
1 – дані відправника вантажу і координати контактної особи відправника на випадок виникнення питань по дорозі.

2 – дані одержувача вантажу та координати для зв’язку на випадок появи питань або при пошуку офісу в країні призначення.

3 – адреса і телефон розвантаження, не завжди збігається з адресою одержувача (філія або магазин).

4 – дата і місце завантаження.

5 – список доданих документів – сертифікатів якості, ветеринарних, карантинних і т.п.

6 – позначення по ДОПНВ, якщо вантаж являє собою небезпеку.

7 – кількість місць даного вантажу. Найчастіше вантажі перевозять на піддонах, і перевізнику найзручніше, якщо в даному пункті буде вказано число піддонів – тоді їх зовсім нескладно перерахувати.

8 – вид упаковки – пакети або картонні коробки, мішки, бочки тощо.

9 – назва вантажу.

10 – класифікаційний код вантажу.

11 – вага брутто.

12 – обсяг вантажу в кубометрах.

13 – вказівки вантажовідправника, дані контракту (номер і дата), дані ліцензії на вивезення. Ці документи повинні вже бути на митниці або передаються перевізником в конверті. Тому в цій графі і зображений конверт. У нижній частині цього ж пункту наводиться вартість вантажу, яка оголошена.

14 – наводиться державний номер напівпричепа, якщо його повертають з-за кордону.

15 – умови оплати поставленого товару відповідно до контракту.

16 – дані перевізника (зазвичай штамп).

17 – дані наступного перевізника, якщо їх декілька.

18 – позначки перевізника про стан вантажу та упаковки. Якщо ці позначки відсутні, значить, перевізник прийняв вантаж у повному порядку. Відмітки проставляються в першому примірнику і за рахунок самокопіювального паперу залишаються на всіх примірниках. Перший примірник документа залишається у відправника, і згодом перевізник вже не має права робити нові позначки в інших примірниках.

19 – заповнює відділ розрахунків, або він залишається незаповненим.

20 – особливі умови перевезення: температура в холодильній камері, обмеження швидкості руху, якщо вантаж небезпечний і т.п.

21 – назва населеного пункту, в якому була складена CMR, і дата складання.

22 – час початку та завершення навантаження, завірене штампом. Тут же вказується номер подорожнього листа, проставляється штамп підприємства, що перевозить вантаж, та прізвище водія.

23 – підпис водія, що підтверджує, що він підписав договір на перевезення, і що умови даного договору його влаштували.

24 – час початку і закінчення розвантаження. На третьому-четвертому примірниках документа проставляються відмітки про отримання вантажу. Якщо під час здачі вантажу перевірка ваги і кількості місць виявила недостачу, або вантаж був пошкоджений або зіпсований, про це проставляються відповідні відмітки в другому-четвертому примірниках накладної. Одночасно складається акт розвантаження або отримання, де зазначається кількість вантажу, зіпсованого або відсутнього. Підписують акт вантажоодержувач, перевізник і представник торгової палати або митниці.

25 – державні номери тягача і напівпричепа, що перевозили вантаж.

26 – марки і моделі тягача і напівпричепа.

Пункти 27,28 і 29 залишені для заповнення відділом розрахунків.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: