Фріланс-професії. Хто і як заробляє в інтернеті?

Дистанційна робота або просто фріланс – виглядає більш ніж привабливо. У той час, коли робота вдома в інтернеті для деяких вже звичне явище, інші лише мріють покинути офіс і перенести своє робоче місце до себе додому.

Спеціальностей, що дозволяють заробляти гроші на дому, за допомогою комп’ютера та інтернету, не так багато (хоча ні, насправді – багато). Але, в ту ж чергу, більш, ніж достатньо, щоб мати можливість вибору, підібрати щось до душі. Нижче наведено, якщо не всеосяжний список, то, по крайній мірі, найпопулярніші професії фрілансерів.

Журналістика, робота з текстом

Копірайтер. Мало сказати, що це поняття дуже широке. У будь-якому випадку, має на увазі роботу з текстом, але відрізняється і за рівнем складності, отже – оплаті праці, і по напрямку діяльності. Так, виділяють:

1. Рерайтер

Прекрасний спосіб, щоб долучитися до світу фрілансу, тому як ця робота під силу навіть школярам. Полягає у видозміні готового тексту (статті), використовуючи, в гіршому випадку: заміну синонімами, перестановку слів; краще, якщо це буде «переказ» своїми словами пропозицій, абзаців, подібно переказами в школі на уроці мови. Ціна подібної роботи не велика: замовники платять близько 0,5-1 у.о. за 1 тисячу символів, що, тим не менш, при високій продуктивності праці може приносити до $ 10 в день. Але це може бути хорошим стартом, послужити досвідом.

2. Копірайтери

Професія передбачає написання статей та інших «текстів». Подібно написання рефератів: для написання статей використовуються кілька джерел інформації. Втім, якщо володієте хорошими знаннями в тій чи іншій області або просто хочете висловити свої думки – ніхто не заборонить писати «з голови». Копірайт має на увазі статті якістю вище, ніж рерайт, отже оцінюються дорожче – 1-5 у.о. і вище. Перспектива заробітку – від 300 до 2000 у.о. в місяць.

3. Професійний копірайтинг

В іншому значенні слова, копірайтинг – творча робота, що вимагає знань і досвіду. Не просто машинально складання статей, але: складання заголовків, слоганів, написання «продаючих текстів». Сюди ж можна віднести і нейминг. Цю роботу вже складно назвати примітивною, не кожен з нею впорається, як уже було відзначено вище, спеціальність вимагає знань, професіоналізму. У цьому випадку, ціна роботи виходить далеко за межі 5 доларів за 1К, але досить часто вимірюється і зовсім не символами.

4. SEO-копірайтинг

Виділяють так званий SEO-копірайтинг. Нічого особливого, крім уміння стукати по клавіатурі, будуть потрібні поверхневі знання в сфері оптимізації сайтів під пошукові системи, розуміння значень слів: тайтл, заголовки, ключові слова і т.п. Якщо замовнику заявити про те, що стаття оптимізована під якесь ключове слово або просто відзначити, що це «СЕО-стаття», вона автоматично стає дорожче відсотків так на 20-50.

5. Журналіст

Якщо для того, щоб освоїти одну з перерахованих вище фріланс-професій потрібно лише вміння швидко друкувати і навик більш-менш якісно викладати свої думки в письмовій формі, то журналістська діяльність – заняття принципово іншого роду. Ряд сайтів (авторитетні журнали, професійні ЗМІ та ін.) Висувають високі вимоги до якості статей. Так, і вони теж потребують контент. І, звичайно ж, готові добре за це платити. Так, і оплата праці незрівнянно вище – порядку $ 20 за 1 тис. символів. У вас є профільна освіта або досвід роботи? В такому випадку, знайти хорошу віддалену роботу в інтернеті для вас не складе труднощів.

6. Перекладач

Потреба в роботі перекладача просто величезна. І якщо ви досить добре знаєте іноземну мову, хочете працювати в інтернеті на дому – гріх не скористатися цією можливістю. З огляду на те, що знанням мови може похвалитися меншість, робота перекладачем високо цінується.

Графіка і дизайн

Творча людина – це про вас? Відчуваєте любов до графіки? Значить, для вас неодмінно знайдеться робота в інтернеті. Робіть те, що любите, створюйте, і отримуйте за це гроші. Один з небагатьох випадків, що дозволяє заробляти на хобі.

7. Веб-дизайнер

Спеціалізована освіта – добре, але не обов’язково. Почати можна, маючи мінімальні знання, в першу чергу – освоївши графічний редактор (Photoshop, само собою зрозуміло). Сила-силенна безкоштовних уроків, потрібно лише час і наполегливість: місяць-другий практики і можна пробувати свої сили. Робота знайдеться на майстра будь-якого рівня. Звичайно ж, навряд чи на «перших парах» вдасться багато заробляти. Але, з ростом професіоналізму, за 1-3 роки можна вийти на рівень доходу $ 1-3 тисячі доларів. «Малювати» доведеться дизайни сайтів та іншу графіку для WEB.

8. Дизайн інтерфейсів

Робота, що з тим же успіхом виконується на дому, але зажадає вже значно більших знань. Вмієте це робити? Ви можете добре заробляти, адже ця робота оплачується на гідному рівні. Тенденція до зростання «мобільних» користувачів інтерфейсів, стрімко зростаюча популярність додатків для смартфонів – все це вказує на перспективи.

9. Ілюстратор

Сьогодні – золотий вік для художника. Якщо ще якихось 10 років тому роботу художнику було знайти не так просто, то сьогодні її більше ніж достатньо і, що найголовніше, для цього не потрібно залишати межі власного будинку – все робиться дистанційно. Веб-сайти, комп’ютерні ігри, реклама, друкована продукція – все це потребує гарних ілюстраціях, отже і в тих, хто може її виконати.

10. Графічний дизайнер

Під цим підзаголовком в даному випадку мається на увазі, в першу чергу людина, що спеціалізується на розробці логотипів та фірмового стилю, іншими словами – айдентики компанії, включаючи створення шрифту, підбір колірної схеми і т.п.

11. Дизайнер поліграфії

Все, що стосується друкованої продукції, а це: каталоги, візитки, афіші, буклети, плакати, упаковка, обкладинки книг і ін. У всьому, де фігурує принтер, у всьому тому, що має бути підготовлено до друку і надруковано, де зустрічається слово «макет» – тут не обійтися без дизайнера поліграфії. Робота, безумовно, вимагає хороших профільних знань.

12. 3D-графіка і візуалізація

Чим далі – тим вище потреба в 3D-графіці. Це, в першу чергу, моделювання та візуалізація об’єктів. Створення персонажів для комп’ютерних ігор, оточення, ігрових предметів; візуалізація інтер’єрів, ландшафту – мало сказати, що все це досить затребуване сьогодні на ринку. Розробка 3D-графіки цінується, мабуть, більше за інші, вимагає великого обсягу знань, робота досить трудомістка, а значить і добре оплачувана.

Розробка сайтів, програмування

І для технаря знайдеться робота в інтернеті. Бути програмістом для цього зовсім не обов’язково. Втім, навіть програмісти, зайняті розробкою продуктів, що не мають ніякого відношення до WEB, з тим же успіхом можуть працювати віддалено.

13. WEB-майстер

Основне завдання – створення сайтів, найчастіше «під ключ», тобто виконання всього спектру робіт: від спілкування, складання ТЗ, розробка дизайну, до верстки і здачі готового продукту клієнту. Вимагає великих знань відразу в багатьох областях: вміння «малювати» дизайн, без чого буде досить складно обійтися; знання зв’язки HTML + CSS (верстка), знання движка, вміння його налаштувати під свої потреби. Так, сайти на професійному рівні можна створювати, не вміючи програмувати, хоч знання деяких основ не будуть зайвими. Можливі рамки заробітку досить широкі – від 500 до 3000 у.о. в місяць в залежності від рівня майстерності та здатності ефективно організувати свою роботу.

14. Верстальщик

Процес створення з нуля сайту можна розбити на 3 чітко позначені види роботи: дизайн, верстка, програмна частина. Верстка не має нічого спільного з творчістю, в образі від роботи дизайнера – це механічна робота, хоч і, безумовно, цікава, в ту ж чергу, вона не настільки складна для освоєння, як програмування. Необхідні знання всього 2-х технологій: HTML – розмітка і CSS – стилі, освоїти які на достатньому рівні для початку роботи можна менш ніж за місяць.

15. Фронт-енд розробник

Щось на зразок верстальника просунутого рівня. Крім досконального знання 2-х вище перерахованих технологій, вимагає володіння JavaScript, а це вже програмування в чистому вигляді, нехай мова і не особливо складний. Уміння працювати з бібліотеками, зокрема, jQuery – підвищать ваш рівень, як наслідок і вартість вашої праці на ринку. Не буде зайвим мати уявлення про технології Ajax.

16. Програміст

Рідкісні сайти, навіть ті, що створюються на основі готових рішень (движків) не вимагають втручання програмістів для розширення функціоналу під потреби замовника. Програмування – з тих професій, освоїти які самостійно – завдання не з легких, якщо не сказати: практично зовсім непосильне в тому випадку, якщо ви маєте намір стати професіоналом високого класу. Заробітна плата у програмістів, мабуть, найвища на ринку.

17. Менеджер проектів

По суті – це веб-майстер, який розбирається в усьому спектрі робіт, необхідному для створення сайтів, не поверхово, але й глибокого вміння в кожній області не вимагає. Головне його завдання – організація: вміння знайти потрібного фахівця під конкретний етап роботи (програміста, дизайнера, верстальника) і організувати їх роботу з тим щоб, в кінцевому рахунку, отримати готовий продукт. За створення сайту «під ключ» клієнти готові платити більше. До того ж, мало який замовник, не маючи ні найменшого розуміння процесу створення сайтів, стане самостійно шукати виконавців. Менеджер проектів – свого роду, віддалена web-студія, що складається з однієї особи, що зовсім не обов’язково знати клієнтові.

Інтернет-маркетинг, реклама, просування

Як і в попередніх 3-х випадках (робота з текстами, дизайн і «сайтобудування»), також і тут: фахівець з розкручування і просування може знати все, що так чи інакше стосується цієї теми на базовому рівні, але можна зосередитися на більш вузькій ніші.

18. Оптимізатор або SEO

Оптимізація сайту під пошукові системи з метою підвищення його позицій у природній видачі та залучення, таким чином відвідувачів або потенційних клієнтів на сайт. Одна з найбільш затребуваних професій з хорошим потенціалом для заробітку. Є кілька способів поповнити ряди «сеошник»:

  • Самостійне навчання і особистий досвід, практика на власних сайтах. Втім, в цьому випадку, навряд чи ви захочете працювати за наймом замість того, щоб займатися своїми проектами;
  • Навчальні курси. Обсяг необхідних знань не настільки великий, щоб вчитися на оптимізатора в університеті, та й навряд чи якийсь ВНЗ може запропонувати навчання за цією спеціальністю. А ось якісь курси дуже навіть непогано було б пройти новачку в SEO.
  • Досвід роботи в компанії, що спеціалізується на просуванні. Буквально пару місяців роботи в команді достатньо, щоб знати все необхідне для виходу у відкрите море і початку роботи на принципах фрілансу. Але для того, щоб влаштуватися на роботу в таку фірму, потрібно вже мати, принаймні, базові знання в області розкрутки та просування.

19. Фахівець з контекстної реклами

Налаштувати компанію в одній з рекламних мереж, залити грошей і з успіхом їх витратити, залучаючи, тим самим, цільову аудиторію на сайт, може кожен. Але мало хто знає, як зробити це грамотно, ефективно. Робота фрілансера, що спеціалізується на контекстній рекламі полягає в досягненні максимальних результатів при мінімальних витратах. Уміння грамотно скласти оголошення, знизити ціну за клік, залучити максимум користувачів – це треба вміти робити.

20. Фахівець з просування сайтів

Власне, ця професія має на увазі великі знання в області розкрутки сайтів, що містять у собі як навички оптимізації, навички роботи з контекстною рекламою, так і веб-аналітика (що можна виділити в окрему категорію), вміння залучати відвідувачів з інших джерел (пряма реклама, агрегатори і ін.), в тому числі і пошук підрядників (лінк-менеджерів). В тому числі, необхідно і розуміння SMO і SMM. Втім, про це окремо…

Соціальні мережі

Куди ж сьогодні без них? Повноцінний і дуже потужний інструмент для бізнесу, який гріх не використовувати в своїх цілях.

21. SMM

Хороших спеціалістів з маркетингу в соціальних мережах не так багато, як хотілося б, але попит на справжніх професіоналів своєї справи досить великий. SMM – це цілий комплекс заходів, спрямованих не тільки на залучення клієнтів, але більше – на просування бренду, створення іміджу, розширення цільової аудиторії і роботу з ними, звичайно ж, за допомогою соціальних мереж.

22. SMO

Вужча спеціальність, ніж попередня, в ту ж чергу, цілі і завдання у них абсолютно різні. Ні, вміння створювати групи в VK, Facebook, канал на YouTube і аккаунт в Tweeter, а також наповнення контентом – лише верхівка айсберга. Основне завдання SMO-фахівця – залучення на сайт відвідувачів, в першу чергу, з соц. мереж і блогів. Так само як: створення відповідного контенту, його поширення, залучення посилань на сайт.

23. Адміністрування спільнот

Саме та робота, яку більшість людей розуміє під SMO і SMM. Не потребує роботи головного мозку, глибоких знань і розуміння теми. Освоїти професію можна буквально за тиждень, стати хорошим фахівцем – за місяць. Створення спільнот і акаунтів, їх оформлення, але найголовніше – їх ведення, наповнення контентом: пошук інформації, постинг, в ряді випадків – робота з учасниками спільноти, робота з графікою на мінімальному рівні також не буде зайвою, вміння залучати передплатників та учасників – тільки плюс до вашої карму.

Адміністрування та ін

24. Контент-менеджер

Щось середнє між копірайтером, дизайнером, веб-майстром і верстальником. Не завжди необхідно розбиратися в усьому, часом досить елементарних навичок управління мишкою, друку, знання комбінації клавіш Ctrl + C, Ctrl + V – лише для заповнення полів в адміністративній частині сайту або інтернет-магазину. Підняти свою вартість на ринку як фахівця (та й роботу знайти простіше), можна, освоївши кілька суміжних професій. А саме: вміти шукати інформацію, «рерайтити» текст, самостійно писати статті, мати мінімальні навички в Photoshop (на рівні обрізати фото, затерти чужу ватермарку і вставити свою), знання основ HTML і CSS теж не буде зайвим.

25. Модератор, адміністратор, підтримка

Примітивна за своєю суттю, віддалена робота, що не вимагає практично ніяких додаткових знань або умінь. Стежити за порядком на форумі або на сайті, підтримувати дискусію, відповідати на запитання користувачів сайту або потенційних покупців інтернет-магазину. Непоганий варіант в якості додаткового заробітку; в якості основного – на цьому особливо багато не заробиш.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: