Інвестиції в монети

інвестиції в монети

Як зберегти і примножити свої заощадження? Вкладення в банк під відсотки є далеко не найкращим варіантом – отриманий дохід ледь перекриє втрати від інфляції. Інвестування в акції також є досить складною справою, на цьому можна як заробити, так і втратити. Інвестиції в золото, при всій його надійності, небезпечні тим, що курс дорогоцінного металу схильний досить великим коливанням.


Чи існують варіанти надійного вкладення коштів без ризику їх втрати? Так, існують. Одним з таких варіантів є інвестування в монети. Хороша колекція коштує дуже дорого, при цьому вартість монет тільки зростає.

Інвестиційні монети

Одним з найпоширеніших варіантів інвестування є вкладення коштів в спеціально випущені сучасні інвестиційні монети з дорогоцінних металів, послуги з їх продажу надають багато банків. Головною перевагою даного варіанту є те, що ви гарантовано придбаєте справжні монети, при цьому в будь-який момент можете здати їх назад і отримати на руки гроші.

Основний недолік покупки інвестиційних монет полягає в тому, що ціни продажу і покупки дуже сильно відрізняються, деколи майже в два рази. Купивши, наприклад, монету за 5000 грн, ви зможете здати її назад в банк приблизно за 3000. Зрозуміло, що ні про який прибуток тут говорити не доводиться. Тому вкладення в інвестиційні монети виправдані лише в тому випадку, якщо ви купуєте монети на довгий термін, не менший 3-5 років.

Що ще слід знати, купуючи інвестиційні монети?

Обов’язково дивіться на їх тираж – чим він менший, тим більш рідкісною буде ця монета через якийсь час і тим вище виявиться її вартість. Інвестувати вигідно тільки в монети вагою більше 4 грамів. Якщо вага монети менше, витрати на її виробництво виявляються занадто високими, складаючи в ціні монети до 30%. Чим більша монета, тим вигідніше вкладення.

Інвестування в колекційні монети

Цей варіант набагато цікавіший і прибутковіший, але вимагає серйозних пізнань в області нумізматики. Завдання полягає в тому, щоб знаходити і купувати по-справжньому дорогі і рідкісні монети хорошого ступеня збереження. Для інвестиційних вкладень рекомендується збирати золоті і срібні монети, при необхідності їх завжди можна буде швидко реалізувати.

Як і у випадку з інвестиційними монетами, інвестування коштів у колекційні екземпляри виправдано тільки в розрахунку на тривалу перспективу. При цьому ваш дохід може становити приблизно 100% річних. Це не означає, що ваша колекція буде щороку дорожчати в два рази – дані розрахунки актуальні на тривалі терміни, не менше 3-5 років. Якщо за 5 років колекція подорожчає в 5 разів по відношенню до часу її створення, то кожен рік вона буде дорожчати приблизно на 40%. Так як ви не продаєте колекцію, і щорічний прибуток автоматично реінвестується, на тривалому періоді ви отримуєте дуже солідний прибуток.

Головною небезпекою при інвестуванні в колекційні монети є велика кількість присутніх на ринку підробок. Їх якість часом настільки високо, що тільки дуже досвідчений експерт може відрізнити оригінал від підробки. Також слід розуміти різницю між оригіналом і монетами, які карбувалися справжніми штампами в більш пізній час. Саме так, зокрема, в СРСР була викарбувана велика партія царських червінців.

Враховуючи велику кількість підробок, при покупці колекційних монет слід дотримуватися великої обережності. Працюйте з відомими аукціонами, великими нумізматичними магазинами, що бережуть свою репутацію, відомими колекціонерами. У цьому випадку у вас є всі шанси дуже вигідно інвестувати свої заощадження.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: