Інвестування: класифікації, типи, поняття.

інвестування

Інвестиції є вкладеннями певних коштів або капіталу, які можуть сприяти отриманню доходу або прибутку. На сьогоднішній день пропонується декілька класифікацій інвестицій, які багато в чому залежать від принципу їх поділу.


До найбільш поширеною відноситься класифікація, в якій інвестиції розглядаються щодо об’єкта їх застосування і підрозділяються на три групи.

Одна з цих груп включає матеріальні інвестиції або, так звані, інвестиції в майно. До них відносяться вкладення в запаси матеріалів, устаткування та будинки.

Фінансові інвестиції формують другу групу і включають придбання цінних паперів таких, як, наприклад, облігації або акції.

Інтелектуальні інвестиції – ще одна група вкладень, до якої відносяться: проведення досліджень і розробок, підготовка кадрів і реклама.

Також, інвестиції можна розділити на реальні і фінансові.

Перші називаються ще прямими, що пов’язано з безпосередньою участю інвестора у виборі об’єкта вкладень. Такими інвестиціями в компанію вважаються вкладення обсягом, що перевищує 10% від її акціонерного або статутного капіталу, а також у вигляді капіталовкладень.

Фінансові інвестиції мають другу назву – портфельні. Вони розглядаються як вкладення в цінні папери, що дозволяють отримувати дохід. При цьому, інвестору не треба активно управляти компанією, яка займалася випуском цінних паперів, або здійснювати за нею строгий контроль.

По термінах інвестиції діляться на середньо- і довгострокові. Виділяють інвестиції валові, розраховані на заміну активів і їх зростання, і чисті, спрямовані тільки на збільшення активів. З урахуванням рівня ризику всі інвестиції можна розділити на вкладення з низьким, середнім і високим ступенем ризику.

При цьому, зазвичай спостерігається пряма залежність рівня ризику і прибутку. Низька ступінь ризику сприяє отриманню стабільного, але невеликого доходу. Високий ступінь ризику може привести до втрати капіталу, але надає можливість отримати високий прибуток, якщо збіг обставин буде вдалим.

Таким чином, виділяються різні види інвестицій, кожен з яких має певний рівень дохідності та ризику. Вибір відповідних вкладень необхідно проводити з урахуванням розмірів стартового капіталу, особистої зацікавленості і передбачуваних очікувань.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: