Кредит або лізинг – що вигідніше?

Кредит або лізинг

Поняття кредитування вже давно увійшло в наше життя. Багато хто сьогодні укладає договір кредитування з банком. Мета його може бути різною: від короткочасної позики досить невеликої суми до тривалої іпотеки.

Все залежить від потреб людини.


У той же час, не так давно з’явилася така послуга як лізинг. Її часто порівнюють з кредитуванням. Але наскільки в дійсності близькі подібні пропозиції? І що в кінцевому підсумку вигідніше для клієнта – лізинг або кредит?

Для того, щоб зрозуміти відмінності між кредитом і лізингом, слід дати визначення кожному поняттю.

Кредитом є надання банківською організацією коштів позичальнику з метою придбання рухомого або нерухомого майна, поповнення оборотних коштів. При цьому позичальник надає деяке майно, яке виступає заставою. У ряді випадків заставним є саме майно, що купується.

Лізинг – процедура, при якій лізингодавець набуває необхідне лізингоодержувачу майно, і передає його в оренду. При цьому лізингоотримувач має право викупу даного майна, а лізингодавець є його власником до моменту виплати одержувачем повної вартості. Об’єктом договору може вступати як рухоме, так і нерухоме майно.

Дані послуги в рівній мірі доступні як фізичним, так і юридичним особам. Різниця полягає лише в деяких аспектах. Наприклад, в розмірі процентної ставки і тривалості дії договору, що укладається. В даний час найчастіше об’єктом угод виступають транспортні засоби.

У період, коли послуга лізингу тільки з’явилася її пропонували, в основному, іноземні компанії, які мають діючі на території нашої країни філії. Але поступово почали з’являтися спеціалізовані лізингові центри.

Більш того, сьогодні багато великих банків мають власні лізингові відділи. Їх поява досить просто пояснити: лізингові центри залучають кошти великих інвесторів (якими найчастіше є саме банки). Тому створення відділу, який займається саме лізингом, вигідно будь-якому банку, так як він використовує для угод особисті активи.

У чому різниця між лізингом і кредитуванням?

Для того, щоб зрозуміти, в чому саме полягає різниця між лізингом і кредитуванням, розглянемо обидві послуги на прикладі покупки автомобіля.

Кредит

Для придбання автомобіля в кредит необхідно, в першу чергу, документи, що характеризують фінансовий стан клієнта, а точніше – рівень його доходів. І від зазначених цифр багато в чому залежить вартість вашого майбутнього автомобіля. Крім довідки про доходи, необхідно також надати набір стандартних документів. Відсутність довідки про доходи, або наявність поганої кредитною історії зводять ймовірність отримання кредиту на автомобіль до нуля.

Якщо з документами та історією все в порядку, і банк згоден допомогти вам з придбанням автомобіля – оформляється договір, клієнт вносить перший внесок, і отримує транспортний засіб. Також обов’язковим пунктом кредитного договору є отримання страхового поліса.

Автомобіль реєструється на ім’я одержувача кредиту, і в разі поломки, аварії і так далі, відповідальність за нього несе саме власник. Разом з тим, транспортний засіб може виступати заставою, і в такому випадку банк має право конфіскувати його, якщо клієнт не виплачуватиме покладені внески.

Лізинг

Придбання автомобіля за допомогою лізингу з кожним днем ??стає все більш затребуваною процедурою.

Якщо говорити про необхідні для отримання послуги документах, то пакет мало чим відрізняється від того, що необхідно надати для автокредитування. Однак, сьогодні багато лізингових центрів не звертають увагу на доходи лізингоодержувача так само як і не цікавляться його кредитною історією. Справа в тому, що при лізингу одержувач вибирає транспортний засіб, а набуває його лізингодавець. При цьому лізингодавець є офіційним власником автомобіля, а лізингоодержувач просто бере його в оренду з правом викупу. При оформленні договору лізингу обов’язково укладається договір страхування.

Що стосується першого внеску, то не всі лізингові центри вимагають його. Транспортний засіб переходить у власність одержувача тільки по закінченню договору за умови, що до цього моменту була погашена повна його вартість.

Переваги та недоліки кредитування і лізингу!

Мабуть, єдиним плюсом автокредитування є той факт, що одержувач спочатку є власником транспортного засобу. Але при цьому всі витрати по реєстрації та страхування транспортного засобу лягають саме на його плечі.

Плюсом лізингу багато хто вважає той факт, що регулярні виплати істотно нижче, ніж при автокредитуванні. Крім того, в разі виникнення проблем з транспортним засобом вирішувати їх повинен саме лізингодавець, оскільки саме він вважається власником автомобіля. І якщо розглядати питання з даної точки зору, то перевага автокредиту перетворюється в істотний мінус.

Також багато лізингоодержувачів відзначають, що вимоги для отримання даної послуги більш лояльні. У більшості випадків лізингові центри не дивляться на кредитну історію і на рівень доходів. Крім того, оскільки автомобіль, отриманий за договором лізингу, не є власністю клієнта, відповідно він не вказується в будь-яких документах, які характеризують фінансовий стан компанії. Тобто, якщо підприємство набуває в лізинг кілька автомобілів, то вони ніде не вказуються. А в відомостях проходить тільки обов’язкова виплата, яка, до речі, знижує розмір виплачуваного податку.

Однозначно сказати, яка з процедур, лізинг або кредитування, є більш вигідною, досить складно. Багато що залежить від матеріального становища одержувача і запропонованих умов угоди. В даний час більш вигідною процедурою багато фахівців називають лізинг. Разом з тим багатьом не подобається, що власником майна, що набуває виступає лізингодавець.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: