Кредитні спілки (Credit Union)!

kreditni-spilki

Кредитними спілками (Credit Union) називаються кооперативні фінансові установи, які займаються кредитуванням своїх членів.


Членами кредитних спілок є ті люди, які ці спілки створюють і ними керують. Як правило, членів кредитних спілок об’єднують якісь спільні інтереси – вони разом працюють, поруч живуть і т.п.

Основне завдання будь-якої кредитної спілки – надати своїм членам надійне і зручне місце для заощадження своїх фінансів і для отримання кредитів на вигідних умовах.

Іншими словами, кредитні спілки – це колективи людей, які зібралися для того, щоб позичати один одному гроші під відносно низькі відсотки.

Як правило, кредитні спілки пропонують більш вигідні умови для своїх членів, ніж банки для своїх клієнтів. Це робить кредитні спілки прямими конкурентами банків.

Крім того, працівникам кредитних спілок характерний більш душевний підхід до обслуговування своїх членів. На жаль, таке ставлення далеко не завжди можна зустріти при спілкуванні з працівниками банків.

Як стати членом кредитної спілки?

Технічно цей процес здійснюється дуже просто – ви вносите гроші і автоматично стаєте членом спілки. Але деякі кредитні спілки намагаються «вибирати» своїх членів, дотримуючись певних традицій. Тому не дивуйтеся, якщо у вас попросять рекомендацію.

Почніть свої пошуки з опитування друзів і знайомих, які є членами кредитної спілки та можуть дати вам рекомендацію або надати корисну інформацію. Ви також можете запропонувати своєму босові створити кредитну спілку для співробітників організації, де ви працюєте.

У будь-якому випадку будьте готові заплатити вступний внесок і мінімальний пайовий внесок, для того щоб стати повноправним членом кредитної спілки.

При вступі до кредитної спілки звертайте увагу на його надійність, а саме: на фінансовий стан, наявність заборгованості, а також на те, що думають про її роботу теперішні і колишні члени цієї спілки.

Як щодо недоліків?

До основних недоліків кредитних спілок можна віднести наступні:

1. Відсутність страховки. Якщо ваші вклади в кредитну спілку не застраховані, вони піддаються додатковому ризику. Звичайно, вклади в банках (крім західних) також поки не застраховані, але за банками чиститься нерухомість, яка хоч якось може відшкодувати вкладникам їх втрати. Крім того, якусь частину відповідальності за відшкодування збитків вкладникам банків бере на себе держава. У більшості кредитних спілок така страховка відсутня, хоча в майбутньому все може змінитися.

2. Відсутність банкоматів. Істотним недоліком кредитних спілок є відсутність банкоматів, що робить великі банки більш привабливими. Крім того, більшість кредитних спілок не має своїх відділень, розміщених по місту, що обмежує можливість доступу до них.

3. Обмежений сервіс. Більшість кредитних спілок мають обмежене число фінансових сервісів, які може надати банківська система. Тому, перед тим як стати членом кредитної спілки, переконайтеся в тому, що вона надає саме ті сервіси, які вам будуть потрібні, в іншому випадку вам доведеться додатково відкривати рахунок в банку.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: