Куди краще вкласти гроші – банківський депозит або придбання нерухомості.

Куди краще вкласти гроші - банківський депозит або придбання нерухомості

Одвічна дилема – як зберегти і примножити капітал – досить гостро стоїть перед громадянами та підприємцями. Варіантів не так-то вже й багато, тому два основних способи, депозити і нерухомість, як і раніше залишаються панацеєю від усіх економічних бід.


Але і з цих двох варіантів вибрати найоптимальніший досить складно, навіть незважаючи на рекомендації компетентних фахівців, куди вкласти гроші.

В умовах нестабільності та економічної кризи багато банків втрачають стабільність, і в результаті «йдуть на дно», а деякі і зовсім ліквідуються. Разом з депозитами своїх вкладників, яким врятувати вкладений капітал, часто не вдається. Саме цей фактор є відправною точкою в недовірі до банківських депозитів, і не можливістю повернути вкладені кошти, навіть без нарахованих відсотків.

Ціни на нерухомість теж падають, але не так нищівно, як це відбувається з банківськими вкладами. Кожен тип нерухомості, в різних цінових категоріях, як і раніше залишається привабливим і бажаним, тому періодично попит на неї зростає. Останнім часом проглядаються тенденції, коли збільшується попит на елітну нерухомість і комфортні квартири преміум-класу, а житло економ-класу залишається незатребуваним. Зараз купуються або дуже дорогі квартири, або дешеві, а середні за ціною продовжують чекати свого покупця.

Що стосується банківських вкладів, то, як голосно не звучать обіцяні відсотки, в перерахунку виходить не так-то вже й багато. Нерухомість, навіть в разі якщо на неї впали ціни, здатна зберегти вкладений валютний потенціал, і, врешті-решт, повернутися в повному обсязі до свого господаря. Якщо навіть відбудеться втрата на різниці в курсі, то це будуть не такі відчутні втрати, як неотримання депозиту від «лопнувшого» банку або обвалу національної валюти. Як ми бачимо, в країні нацвалюта обвалюється в кілька разів по відношенню до долара і золота.

Тому, об’єктивно оцінюючи ситуацію, багато експертів рекомендують вкладати вільні кошти в нерухоме майно, так як воно може бути затребуване хоч через п’ять, хоч через десять років. З ліквідованими банками так не станеться, і про втрачений депозиті, можна забути остаточно.

Тому в нинішніх умовах нестабільної економіки і світової кризи, гроші краще вкладати в нерухомість, і бажано в нерухомість за кордоном, де ціни на неї залишаються в колишньому діапазоні. Але якщо є бажання поекспериментувати з банківським вкладом, то можна оформити депозит на мінімальну суму, щоб подивитися, наскільки вигідно зберігати гроші в банку.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: