Медовий бізнес або розведення бджіл!

мед

Бджільництво – це бізнес, який дуже пов’язаний з особистими рисами характеру людини, що вирішила ним зайнятися. Цей вид діяльності вчить підтримувати зв’язок з природою, приймати на себе відповідальність за живі організми і любити свою справу.


Перспективи розвитку бджільництва дає бажання людей дбати про своє здоров’я і отримувати екологічно чисті продукти. Якщо ви вирішили зайнятися розведенням бджіл, як наслідок – виробництвом меду, то ця стаття коротко познайомить з основними моментами, чого явно недостатньо. Коли приймете рішення – прочитайте спеціальну літературу і проясніть всі питання детальніше.

Привабливість бджільництва, як бізнес-ідеї

Основним продуктом життєдіяльності бджіл є мед. Також людина споживає віск, маточне молочко, прополіс, бджолину отруту. Всі ці продукти бджоли виробляють самостійно, людина тільки забезпечує їм умови проживання і збирає урожай.

Бджільництво вигідне і зручне тому що:

Бджоляр працює активно півроку. Пасіка не вимагає постійної присутності свого господаря. У літню пору необхідний контроль час від часу. Восени – робота зі згортання пасіки, а навесні потрібно забезпечити бджіл територією для пошуку нектару. Найгарячіша пора припадає на кінець літа – це збір врожаю.

Бджільництво вигідне, як додатковий дохід. Для того щоб забезпечити собі цей дохід досить завести до 50 сімей бджіл.

Бджільництво може стати основним джерелом доходу при кількості 150 бджолиних сімей. Половина прибутку виходить від продажу меду, друга половина від продажу супутніх товарів.

Розташування пасіки і створення умов

Пасіку можна розташувати на садовій ділянці. Обов’язково вибрати сухе, світле місце. Вулики повинні перебувати на височині. Височина може бути природного походження (пагорб), або штучного: спорудження, насип, поміст і т.п.

Навколо ділянки обов’язково повинні бути місця, де ваші бджоли будуть збирати нектар. Бджола вилітає на 3-5 км. Луки, поля з квітучими культурними рослинами, листяний ліс, сади – це ті умови,  яких потребують бджоли.

Часто умови проживання не бувають ідеальними, тому бджолярі розташовують свої вулики на спеціально побудованій платформі. Вона нагадує причіпний вагончик. Цю платформу вони вивозять на літо на територію, що охороняється, пристосовану територію. Практика показує, що бджолина сім’я на ділянці приносить 10 кг меду, на випасі бджоли збирають до 50 кг.

Поруч з пасікою не повинно бути птахофабрики, тваринницьких ферм. Від них бджоли заражаються різними захворюваннями.

Головне, від чого можна потерпіти невдачу в бджільництві, це неправильне розміщення пасіки. В цьому випадку, бізнес не зможе принести очікуваний дохід.

Вулики і бджоли

Для початківця бджоляра нові вулики дороге задоволення. Можна купити б/у, їх багато продається в хорошому стані.

Бджіл купують разом з вуликами або окремо.

Самий екзотичний спосіб розвести бджіл – це зловити бджолиний рій безкоштовно, але для цього потрібно мати досвід і підготовлену пастку. Для недосвідченого людини такий вчинок точно перетвориться в незабутню пригоду.

Реалізація продукції

Якщо ви обрали бджільництво в якості додаткового доходу, то розпродати мед можна серед друзів і знайомих, це не складе великих труднощів.

Реалізовувати продукцію з великої пасіки можна на ринках самостійно (що вигідніше) або здавати оптовикам.

Бджільництво, як бізнес вигідний і цікавий. При невеликих разових вкладення виходить стабільний багаторічний дохід. Робота з живим джерелом доходу може здатися складною, але при знаннях і бажанні працювати – все здійснимо. Літератури з бджільництва дуже багато. У нашій країні цим займаються протягом століть. Свої запитання можна не соромлячись задавати досвідченим колегам. В інтернеті ви знайдете безліч спеціалізованих сайтів і форумів по бджільництву.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: