Пасивний дохід!

Пасивний дохід

Пасивний дохід – це спосіб заробітку грошей за допомогою готового продукту, що приносить прибуток при мінімальному контролі з боку власника. Зверніть увагу, що, незважаючи на слово «пасивний», господареві такого бізнесу все ж доведеться проявляти активність. Працювати повністю самостійно жодна структура не здатна, і з цим необхідно змиритися. Тому поняття пасивного доходу трохи умовне – мається на увазі, що працювати все ж доведеться, але не менше, а інакше.Пасивний дохід є результатом попередніх вкладень грошей, сил і часу. Це робота на перспективу – іноді доводиться працювати рік або два, перш ніж проект почне окупати себе і стане прибутковим. Цей варіант хороший тим, що запустивши і налагодивши роботу одного дітища, ви зможете взятися за наступне.

Скажімо так, працюючи на начальника, ви розподіляєте свої сили рівномірно і отримуєте невеликі гроші за невелику відповідальність. А щоб мати пасивний дохід, ви спочатку інвестуєте в нього себе – свої гроші, інтелект, досвід і час (не обов’язково все перераховане відразу), а потім вже отримуєте результат. Всі ризики – ваші. Успіх – стовідсотково ваш, так як і провал. Так що міф про те, що пасивний дохід – це така робота, де вам платять за лежання на дивані, абсолютно не є дійсним.

Практично у всіх статтях, присвячених пасивного доходу, барвисто розписується, як здорово гроші заробляються самі, і не потрібно нічого робити. Знайте – люди, які таке пишуть, або нічого не змило в подібному бізнесі, або збираються продати вам якусь схему пасивного заробітку. У реальності ця схема, звичайно ж, буде працювати не на вас, а на своїх господарів.

Що ж, прочитати про переваги пасивного доходу ви зможете, як то кажуть, на будь-якому стовпі. Тому давайте поговоримо про ризики і труднощі, з якими стикаються підприємці, які зважилися стати на цей шлях.

Інформаційний сайт

Це нескладно – наймаєте веб-майстра (або ви самі веб-майстер), робите сайт, наповнюєте контентом і отримуєте прибуток від реклами, яка миготить на ваших сторінках. Іноді виставляєте статті з вбудованими «ключами» від замовника – за це теж платять.

Головним недоліком цієї діяльності є величезна конкуренція. Звичайно, всі вже давно зрозуміли, що заробляти сайтами дуже зручно, тому в інтернеті їх мільйони. Заробіток власника залежить від відвідуваності, яка, в свою чергу, залежить від місця сайту в пошукових системах. Щоб зайняти почесне місце на першій сторінці видачі, сайт повинен бути якісним, цікавим, грамотно сео-оптимізованим і не дуже заваленим рекламою. Крім того, для збереження відвідуваності потрібно регулярно викладати нову інформацію. Так, і не забудьте виділити в кошторисі графу на розкрутку самого ресурсу, якщо хочете підняти його максимально швидко.

І до речі, якщо ваш сайт популярний, є всі шанси бути зламаним конкурентами – готуйте гроші і фахівців для додаткового захисту. Загалом, чим більше доходу хочете отримати з сайту, тим більше зусиль доведеться докласти, щоб він не загубився в тоннах мережевого сміття.

Оренда

Квартира, будинок, офісне приміщення, гараж або дача – все це можна здавати в оренду і отримувати прибуток. Цей вид доходу вимагає найменше зусиль, особливо якщо говорити про довгостроковий найм площ. Але і тут є свої підводні камені.

Звичайно, в першу чергу дану нерухомість треба купити. Добре, якщо вона вже є – дісталася від дідусів і бабусь. Якщо немає – сума буде кругленькою. Плюс на обладнання самого приміщення, якщо мова йде про квартиру – меблі, ремонт, техніка. Чим більше вкладете – тим дорожче зможете запросити. Але при цьому доведеться завжди бути готовим до того, що орендарі «прироблять ноги» вашого нового дивану або холодильника і з’їдуть, не повідомивши про поломку. І – шукай вітру в полі.

Більшість орендарів користуються житлом за принципом «не моє – не шкода». Добре, якщо в договорі прописано відшкодування шкоди, але ж не пропишеш ж всі дрібниці … Багато власників в жаху від того, що мешканці творять з їх майном – від куріння в приміщенні меблі і шпалери втрачають всякий вид і набувають жахливий запах, сантехніка ламається ніби сама собою, підлога стоптується в рази швидше, ніж у власній квартирі. У підсумку після деяких квартирантів доводиться робити новий ремонт і стає незрозуміло – чи заробив власник хоч щось, чи втратив. Через це в орендних квартирах зазвичай досить убога обстановка.

Крім того, господар може виявити, що його житло стало об’єктом афери – всі ми знаємо, як це буває. Заповзятливий ділок знімає житло на пару діб і пропонує його в довгострокову оренду, вимагаючи оплату за 2-3 місяці або навіть півроку вперед … А уявіть, якщо у вашій квартирі трапиться кримінальний випадок, поножовщина, бійка?

Пасивний дохід – це не легко! Гроші і нерви – ось ресурси, які доведеться вкласти в заробіток на оренді, і ще не відомо, чи окупиться все це.

Патенти і авторські права

Винайти щось корисне, модернізувати вже існуючі технології, написати книгу або сценарій до фільму, скласти пісню. Існує чимало продуктів, на які поширюються патенти і авторські права. Один раз створивши щось варте уваги, ви все життя будете отримувати копієчку з використання цього продукту.

Проблема в тому, що такий шедевр створити вкрай складно. Ви впевнені, що ваша книга буде користуватися популярністю, а ваш винахід – приносити користь? Беручись за новий проект, ви не отримуєте ніяких гарантій, що він вистрілить.

Само собою, є випадки, коли винахідник все своє життя отримує кругленькі суми від патенту – але ви хоч раз замислювалися над тим, скільки грошей, часу і сил він витратив на провальні дослідження? Деяким потрібно 10-15-20 років, щоб домогтися успіху.

Люди, які отримують гроші від авторських прав, професійно займаються певним видом діяльності багато років, перш ніж їх творіння заживуть самостійним життям і зможуть прогодувати батька. Тому купити ноутбук і навчитися друкувати – це далеко не все, що потрібно для написання книги, яка буде популярною.

Тиражування

Це – процес зворотний наведеному вище. Не потрібно нічого винаходити – купуєте авторські права і тиражуєте продукт. Книги, ігри, технології, дизайнерські ідеї. Список досить великий.
В даному випадку ви вкладаєте більшу суму грошей, не знаючи, чи зможете повернути її. Навіть відомі голлівудські режисери знімають провальні фільми, а нам з вами до них далеко. У нас немає грошей на те, щоб купити свідомо якісний продукт. А значить, необхідно перелопатити цілу купу пропозицій від початківців перспективних творців. Тут допоможе тільки чуття і дар передбачення – ви вкладете гроші і час, а результат буде залежати від споживача.

Звичайно, можна тиражувати вже популярний продукт – але тоді в рази зростає ціна на використання авторських прав і конкуренція.

Інвестиції

У вас є гроші, які можуть працювати, і ви хочете пустити їх в оборот. На такий товар завжди знайдеться купець – існує чимало інвестиційних інструментів.

Найбільш безпечним і в той же час прибутковим вважається вкладення в інвестиційний фонд. Зараз зростає число так званих ПІФів (пайові інвестиційні фонди), куди можна вкласти кошти, і отримувати доходи при мінімальних витратах часу і сил. Ваші гроші потрапляють в руки професіоналів, які скористаються капіталом з мінімальними ризиками. Найпопулярніший сектор розміщення капіталу – цінні папери, акції.

Пасивний дохід це реально? Але, знову ж таки, не буває все так просто. Відсоток прибутку від вкладень може бути і 15%, і 100%. Все залежить від того, в який фонд ви вкладете і наскільки активна буде ваша позиція в управлінні грошима. Чим нижче ризики і ваша участь в процесі, тим менше прибуток.

Чим більший ризик – тим більша прибутковість у фонду. Але і ймовірність втрати вкладень досить висока. Чим вище гарантії безпеки – тим менший прибуток від інвестицій.

Крім того, щоб добре заробити, має сенс вкладати велику суму грошей на тривалий термін, не менше двох років. Виходить, не володіючи профільними знаннями з економіки та бізнес-процесів, ви віддаєте свої гроші фонду і два роки чекаєте результату, не маючи навіть можливості прогнозувати його. За цей час ціна паю може вирости або впасти – як пощастить. І, як ви розумієте, жоден ПІФ не застрахований від розорення.

Більш прибутковий, і в той же час ризикований спосіб інвестування – самостійні операції на ринку цінних паперів. Простіше кажучи – гра на фондовій біржі. В даному випадку потрібні чималі знання, необхідно постійно бути в курсі подій, відстежувати стан ринку, падіння і зростання курсів, загальну економічну і політичну ситуацію. Як то кажуть, без пляшки не розберешся, та й пасивним доходом це вже важко назвати – це довга, важка і копітка робота. Будучи новачком у сфері цінних паперів, ви ризикуєте втратити гроші, навіть не почавши гру. І до речі, проводячи всі операції з придбання і продажу цінних паперів, ви повинні платити комісії за транзакції, а також розраховуватися з брокером, який буде купувати і продавати ваші акції. Без брокера тут ніяк.

Більш довгострокове і серйозне фінансування – в виробництво, розробку надр і інші галузі, що створюють свій продукт. Але це підсилу лише людям, які володіють ґрунтовним капіталом і знаннями. Ризики тут також дуже великі, а час очікування дивідендів становить кілька років.

Депозит

По суті, це один із способів інвестування, найпростіший серед грошових операцій, але в той же час приносить вкрай мало прибутку. По суті, річні відсотки, які отримує вкладник, дозволяють лише зберегти капітал в первісному вигляді – не забувайте про інфляцію. Про те, щоб заробити навіть на самих вигідних банківських вкладах щось відчутне, не може бути й мови.

Бізнес

Будь-який бізнес може приносити пасивний дохід, якщо правильно вибудувати його роботу і найняти для управління перевірених людей. Маючи свого директора і ефективний менеджерський склад, можна приходити з інспекцією на підприємство раз на тиждень, читати звіти і не морочити собі голову дрібницями.

Звичайно, пасивний дохід має свої переваги – самостійне планування часу, робота на себе, а не «на дядю», можливість брати відпустку, коли захочете, а не коли дозволять. Через кілька років ваше чадо дійсно почне працювати на свого власника, і ви зможете видихнути. До того ж, вдало побудувавши пасивний бізнес, можна отримувати куди більший прибуток, ніж середня зарплата.

Але щоб уникнути краху, потрібно чітко розуміти, куди ви йдете, і що вас там чекає. Не потрібно бути наївними простаками, які вірять в священну «халяву». Усвідомлення ризиків – невід’ємна частина тактики успішного ділка, без якої не вдасться побудувати діючий бізнес. Просто будьте напоготові і працюйте з упевненістю в своїх силах, і тоді всі проблеми вдасться подолати.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: