Правила інвестування в інвестиційні фонди.

investitsiyi

У пошуках способів збереження і примноження власники капіталів націлилися на міжнародні активи. Глобальні ринки інвестиційних фондів відкривають для вітчизняних капіталістів широкі можливості – вкладення в іноземні активи і нові інвестиційні стратегії. Ми розповімо про три основні правила, які повинен дотримуватися кожен інвестор, входячи в зарубіжний інвестиційний фонд.


Диверсифікуй

Приймаючи рішення про інвестиції в фонд, розділіть загальну суму інвестицій на кілька портфелів з різними стратегіями і зверніть увагу на країнові експозиції. Таке рішення дозволяє добитися кращої прибутковості при збереженні помірних ризиків.

У більшості випадків публічні інвестиційні фонди під своїм ім’ям пропонують інвестору декілька різних субфондів, або портфелів, кожний з яких відрізняється своєю стратегією, рівнем прибутковості і ризику. Так, інвестуючи в облігаційні фонди, ви можете вибрати для однієї частини своїх інвестицій субфонд з ультраконсервативній стратегією, яка буде приносити мінімальний дохід, залишаючись дуже надійною і ліквідною, а для іншого – субфонда з більш гнучкими критеріями ризику по підбору облігацій в портфель, що дозволить заробляти з цієї частини більше.

Без негативу

Інвестуйте в країни, відмінні від свого звичайного місця проживання та ведення основного бізнесу. Це дозволить знизити ризик виникнення одночасних негативних подій у вашому житті.

Традиційно “наша” людина прагне «розкласти яйця» в різні кошики – це скоріше вже риса національного менталітета. Саме тому частка зарубіжних інвестицій в загальній їх масі досить значна. Як правило, інвестиції зі своєю активною участю в них має сенс здійснювати в країні свого походження і постійного проживання – так за ними простіше «наглядати». Крім того, рівень експертизи в своїй державі істотно вище. А ось пасивні інвестиції, так скажемо – відкладені на «потім», краще робити в зарубіжних країнах.

Подібна тактика дозволяє врахувати в своєму плануванні так звані ризики. Саме тому при виборі об’єктів інвестицій в складі стратегій іноземного інвестиційного фонду необхідно звертати увагу і на місцеву приналежність інструментів, що входять до складу обраного субфонду.

Слідкуйте за ліквідністю

Вибираючи інвестиційний інструмент, уважно стежте за тим, як часто ви можете збільшувати свої вкладення, внісши кошти, і як часто ви можете їх зменшувати, забравши частину капіталу.

При здійсненні інвестицій в іноземні фонди необхідно враховувати, що у них, як і у банківських депозитів, може бути мінімальний термін. Для торгуючих на біржі фондів оцінюйте різницю між ціною попиту і пропозиції. Фактично термін інвестицій повинен бути таким, щоб не тільки окупити цю різницю, але і принести бажаний дохід.

Вибираючи фонди з прямою підпискою, дізнавайтеся про мінімальний термін, необхідний для збільшення і зменшення своєї участі. Нормальним для облігаційних фондів є місячний інтервал. Деякі фонди встановлюють мораторій на вихід, наприклад, протягом року, або дозволяють його, але за додаткові комісії. Правильне розуміння реальних горизонтів своїх інвестицій і планованих витрат допоможе вам не мати потребу в грошах і підібрати оптимальні інструменти з точки зору періодичності входу і виходу з них.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: