Продаж цукрової вати: надприбуткова бізнес-ідея на літо.

prodazh-tsukrovoyi-vati

Цукрова вата – унікальний продукт. Встояти перед видом повітряної хмари не може жодна дитина, та й багато дорослих не відмовляють собі в цих ласощах. Другу порцію можуть осилити далеко не всі, але подолати спокусу і пройти повз лотка з цієї простенької солодкістю непросто.


Купуючи солодку вату, ми не замислюємося про те, що купуємо 7 грам цукру за ціною кілограма. Бізнес на цукрових ваті – надприбутковий, єдиний його недолік – сезонність, хоча в закритих приміщеннях можна торгувати в будь-який час року.

Гарантовано вигідною буде торгівля цукровою ватою в місцях відпочинку дітей з батьками та молоді. У зоопарках, цирках, парках, на пляжах, у дитячих театрів, на центральних вулицях з дитячими магазинами, в відкритих кафе і т.п. завжди шикуються черги за повітряною різнобарвною солодкою ватою. Солодкість повинна бути з’їдена відразу після виготовлення, інакше вона осяде і втратить форму, цю обставина потрібно враховувати, вибираючи торгове місце.

Для організації торгівлі досить зареєструвати ФОП, взяти в оренду невелику ділянку в людному місці або продавати солодку вату з пересувного візка.

Технологія виготовлення

Процес приготування солодкої вати зовсім простий: в апарат засипають цукор-пісок, підігрівають його, плавлять і розкручують в центрифузі. З рідкого сиропу утворюються тонкі волокна, які рівномірно намотують на паличку. Все дуже просто і дуже вигідно – кожну порцію можна продавати по 10-20 грн.

Устаткування

Апарати для приготування солодкої вати випускають багато країн. На ринку є апарати, вироблені в Україні, Китаї, США і Тайвані.

Конструкція вкрай проста, складається з газового пальника, малопотужного електродвигуна і двох підшипників. Деякі умільці вважають за краще не купувати фірмове обладнання, а зібрати його своїми руками. Для початку бізнесу цей варіант цілком виправданий, ви зможете оцінити перспективи і при успішній торгівлі купити професійний американський апарат, який прослужить довгі роки.

Найдешевший апарат коштує близько  2000 грн, а дорогий американський GOLD MEDAL PRODUCTS CO TWIN WIND II сягає в ціні 50000-60000 грн.

Витрати і доходи

Щоб розпочати бізнес, вам потрібно купити обладнання та витратні матеріали:

 • Апарат – 2000-50000 грн.
 • Стійка для апарату і намет – 2000-25000 грн.
 • Акумулятор – 2000 грн.
 • Цукор – звичайний або спеціальний різнокольоровий. Для однієї порції потрібно 7-10 грам цукру. Ціна вітчизняного цукру-піску – близько 15-20 грн/кг.
 • Палички для солодкої вати – 100 штук – 40-50 грн.
 • Харчові барвники – 350-400 грн за упаковку, добавки надають ваті смак, запах і колір.
 • Балон газу – 400-500 грн.
 • Зарплата продавця – зазвичай платять % від продажів. Вам не потрібен досвідчений продавець, з роботою цілком впорається студент у вільний від навчання час.
 • Орендна плата за місце –  ціна залежить від місця і міста.

Сировина

Порція цукрової вати – це 7-10 грам розплавленого цукру. Щоб вата була різнобарвною і смачно пахла, до цукру додають харчові барвники та ароматизатори з фруктовим смаком. Спеціальні наповнювачі одночасно зафарбовують вату і надають їй аромат.

Друга обов’язкова частина – палички. Ви можете зупинитися на найпростіших і дешевих дерев’яних паличках або прикрасити товар веселими розмальованими паперовими і пластиковими.

Рентабельність

За рівнем рентабельності з продажем цукрової вати можуть зрівнятися небагато видів бізнесу – 400%. При цьому для старту потрібно досить невеликі інвестицій на придбання обладнання, витратні матеріаліі, оренду місця і оплату праці продавця.

За одну зміну виручка становить в середньому 750-1000 грн. (50 порцій), але у вихідні дні і в людному місці ви зможете продавати набагато більше цукрової вати. Щоб приготувати 50 порцій вам знадобиться:

 • Цукор – 1 кг
 • Палички – 50 шт.
 • Добавки – 8 грам

Витратні матеріали обійдуться не дорожче 50 грн.

Якщо ви плануєте встановити намет на відкритому повітрі, в роботі будуть перерви, так як в похмурі і дощові дні торгівлю доведеться призупинити. Але кілька вихідних днів не завадять вам окупити вкладення протягом сезону – за три-п’ять місяців.

Специфіка даного бізнесу полягає в залежності від місця розташування і сезону. Однак, навіть якщо вам не вдасться зайняти точку в зоопарку або на центральній алеї парку з атракціонами, інвестиції окупляться обов’язково.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: