Що таке інфляція?

інфляція

Що таке інфляція? Термін знайомий абсолютно всім, а визначення поняття звучить наступним чином. Інфляція – це зростання рівня цін на послуги та товари. Іншими словами, за одну і ту ж суму грошей, ви зможете придбати менше матеріальних і нематеріальних цінностей.

На сьогоднішній день інфляція є обов’язковою складовою фактично будь-якої економіки світу. Зворотний процес (дефляція) зустрічає вкрай рідко і деякі країни можуть нею похвалитися.

Які причини інфляції

Емісія грошей. Держава змушена оплачувати свої витрати, утримувати те, що називається державним апаратом. Для цього потрібні кошти, вони в економіці є не завжди, зате, за наявності друкарського верстата, ці самі кошти завжди можна надрукувати. Вливання в економіку грошей, які не підкріплені виробленими товарами, називається емісією і є однією з головних рушійних сил інфляційного процесу.


Кредитування. Як банки видають кредити, всі прекрасно знають. Роблять вони це, як правило, за рахунок коштів, залучених з державних установ, а ті, у свою чергу, отримують ці гроші завдяки емісії. Знову на ринку з’являється грошова маса, не підкріплена товаром, яка запускає маховик інфляції.

Монополія ряду компаній на певну продукцію, яка призводить до неконтрольованого зростання цін. Звичайно, антимонопольний комітет з цим намагається боротися, але виходить це у нього далеко не завжди.

Ще однією фундаментальною зміною в економіці, яке може привести до інфляції, є скорочення виробництва. Зменшення кількості товарів при незмінній кількості грошової маси завжди призводить до підвищення цін. До речі, приблизно це відбувалося в Радянському Союзі наприкінці вісімдесятих, а стабільність цін на товари та послуги досягалася виключно за рахунок ручного їх регулювання.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: