Як навчитися економити?

Як навчитися економити

Уміння економити важливо не тільки під час кризи. Ті, хто розумно ставиться до свого споживання, демонструють більшу твердість на шляху до досягнення своїх цілей. Як навчитися правильно економити – не тільки гроші, але і силу волі?


Як навчитися економити сімейний бюджет, відкладати гроші, розумно витрачати накопичені кошти? Самі бездоганні плани можуть не встояти перед оточуючими нас спокусами. Уміння відкласти моментальне задоволення заради виграшу в майбутньому лежить в основі більшості успішних стратегій накопичення. Але і цей навик час від часу може давати збої. Якщо ми хочемо зрозуміти, як навчитися економити гроші, нам потрібно навчитися передбачати ці небезпеки.

Дослідження психологів виявили парадокс: забезпечені покупці, вирушаючи в магазин, як правило, беруть саме те, що їм потрібно, а от у менш заможних покупців шопінг частіше супроводжується додатковими витратами (на їжу, напої, вподобані речі). Здавалося б, все повинно бути навпаки: чим менше у нас грошей, тим більше ми будемо замислюватися, перш ніж купити щось зайве. Але насправді саме постійні роздуми і важкі рішення роблять нас більш уразливими для спокус.

Наша сила волі діє подібно м’язам. Ми можемо напружувати м’язи протягом деякого часу, але потім їм потрібен відпочинок. Сила волі діє так само: чим більше важких і неприємних рішень ми приймаємо, тим важче нам дається кожне наступне рішення. Низька сила волі призводить до втрати самоконтролю – і тоді навіть невелике коливання настрою може змусити нас зробити необачний вчинок. Ключ до того, як стати економним, – знання принципів дії вашої сили волі.

Приймайте одне рішення за раз.

Робіть проміжки між прийняттям важливих фінансових рішень. Намагаючись погасити всі свої заборгованості за один день, ви можете перенапружити силу волі і послабити самоконтроль.

Відстежуйте свої витрати.

Ведіть щоденник з контролю витрат, в якому ви будете записувати, коли і на що йдуть ваші гроші.

Заведіть звичку відкладати.

Створіть банківський або інвестиційний рахунок, на який автоматично перераховуватимуться кошти. Це дозволить вам приймати менше рішень і не витрачати свої внутрішні ресурси.

Уникайте спокус.

Уникайте торгових центрів і галерей. Придумайте, як інакше скоротити час, який ви зазвичай приділяєте шопінгу. Носіть з собою тільки ту суму, яку ви готові витратити. Кредитні картки краще не брати з собою без необхідності.

Шукайте підтримки.

Ви швидше будете дотримуватися наміченого плану, якщо у вас буде своя «команда підтримки». Оточуйте себе перевіреними людьми, які будуть підкріплювати вашу силу волі і надихати вас на шляху до ваших цілей.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: