Як почати клінінговий бізнес?

Як почати клінінговий бізнес 1

Клінінговий бізнес для України є досить новим. Можна сказати, дана ніша на сучасному ринку ще не заповнена остаточно, і попит, як правило, перевищує пропозицію. Тому, якщо ви плануєте створення власного бізнесу, але не вирішили, в якій саме галузі працювати – спробуйте відкрити клінінгову компанію.


Що це таке?

Насправді, все гранично просто. Сама назва – клінінгова компанія, походить від англійського слова «cleaning» – прибирання, чистка. По суті, це компанія, яка надає послуги з прибирання будинків і офісних приміщень.

Перевага відкриття подібної компанії перед іншими бізнес-ідеями полягає в тому, що на початковому етапі вам буде потрібно не так вже й багато коштів для розвитку. Крім того, перший час ви зможете виконувати роботу самостійно – це чимала економія і шанс зрозуміти наскільки вигідно буде розвивати компанію.

Що необхідно для відкриття клінінгової компанії?

Перш за все, ви повинні зареєструватися як індивідуальний підприємець. Будьте уважні, вибираючи код КВЕД. Найчастіше при відкритті клінінгової компанії використовується код 74.7. Це досить велика категорія, під яку підпадає більшість клінінгових послуг. Крім того, можна також вказати коди 93.01 (Чищення тканинних матеріалів – килими, оббивка, драпірування і так далі) і 95.0 (прибирання домашнім персоналом).

Після реєстрації слід вирішити ще кілька важливих питань. Перш за все вам необхідний офіс. Це те місце, куди прийдуть клієнти в пошуку виконавця послуг. Це може бути невелике приміщення, яке крім приймальні кімнати повинно включати в себе невеликий склад – адже вам необхідно десь зберігати всі необхідні для роботи «інструменти».

Крім того, вам необхідно скласти максимально докладний перелік пропонованих послуг і визначити їх вартість.

Як вже було сказано, гідністю клінінгової компанії є те, що на початковому етапі вона не вимагає значних капіталовкладень.
Як почати клінінговий бізнес
Кошти потрібні на придбання необхідного для роботи інвентарю:

Професійний пилосос – на такій техніці економити не слід, оскільки саме від нього багато в чому залежить якість прибирання.

Підлогомиюча машина – найчастіше до послуг клінінгових компаній вдаються власники магазинів, офісних приміщень, спортзалів і так далі. А для того, щоб якісно вимити підлогу в великому приміщенні така машина вкрай необхідна. Однак, вартість такого обладнання може бути досить великою. Тому, спочатку ви можете виконувати більш «дрібні» замовлення (прибирання маленьких офісів або квартир), паралельно збираючи гроші на придбання великої техніки.

Автомобіль – вам і вашим співробітникам вкрай незручно буде добиратися до клієнта, несучи в руках все необхідне для прибирання. Тому, наявність транспортного засобу важливо. В крайньому випадку, ви можете орендувати автомобіль.

Дрібний інвентар: відра, рукавички, щітки, ганчірки, швабри і миючі засоби – все це коштує не так уже й дорого. Втім, в результаті сума може скласти 10-12 тс. грн. Вибирайте якісні миючі засоби – від них багато що залежить.

Одяг – наявність уніформи буде своєрідним «плюсиком» до вашої репутації. Набагато приємніше дивитися на професіоналів, які працюють в формі з логотипом компанії.

Надалі, після того як ваша компанія почне приносити прибуток, ви зможете розширювати перелік пропонованих послуг. Наприклад, найчастіше додають чистку матраців (для цього потрібен спеціальний пилосос), миття скла і фасадів. Останні послуги вимагають не тільки дорогого устаткування (ви повинні забезпечити безпеку співробітника, який миє зовні скло висотної будівлі), а й спеціальних навичок від самих працівників. З іншого боку, подібна послуга є досить дорогою, тому витрачені кошти окупляться досить швидко.

Підбір персоналу

Як вже було сказано, спочатку ви можете самостійно працювати в своїй компанії. Але тільки на перших порах – поки у вас не буде достатньо коштів для оплати праці додаткових працівників.

Штат клінінгової компанії повинен складатися з:

Менеджер (секретар, адміністратор) людина яка буде постійно знаходиться у вашому офісі, спілкуватися з клієнтами.

Прибиральниці – кілька жінок віком 25-45 років. Кількість залежить від розміру вашої компанії і кількості клієнтів.

Водій – чоловік, який повинен буде доставляти ваших співробітниць до місця виконання замовлення. Також він може виконувати роль помічника, адже часом під час прибирання необхідно посунути важкі меблі, жінки не завжди можуть з цим впорається.

Де шукати клієнтів?

Левова частка клієнтів клінінгових компаній – приватні підприємці. Більшість компаній мають невеликий штат співробітників, в якому немає прибиральників. І для підтримки чистоти в кабінетах вони запрошують професіоналів «з боку» – тобто, користуються послугами клінінгової компанії. Те ж саме стосується і салонів краси, приватних стоматологічних та масажних кабінетів і так далі. Саме такі невеликі компанії і стануть вашими першими клієнтами.

А для того, щоб вони дізналися про ваші послуги, слід дати рекламні оголошення. Реклама може транслюватися по радіо, телебаченню, друкуватися в ЗМІ.

Крім того, ви можете зробити спеціальну рекламну розсилку. Надішліть вашу комерційну пропозицію по прибиранню приміщень адміністрації всіх бізнес-центрів, офісних будівель, торгових центрів, фірм і так далі. Можете бути впевнені, незабаром ви отримаєте кілька замовлень.

Клінінгова компанія – досить прибутковий вид бізнесу. Незначні капіталовкладення можуть принести чималий дохід. Головне – намагатися гранично якісно виконувати свої обов’язки.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: