Як позбутися боргів?

борг

Звичка жити в кредит може привести до неприємного фіналу: борги постійно збільшуються, список кредиторів зростає, а джерела отримання грошей для погашення попередніх позик вичерпалися.


Ця ситуація часто трапляється, коли позичальник бере гроші в борг, не розрахувавши свої можливості. Причиною неприємностей з особистими фінансами можуть стати непередбачені обставини, несподівана втрата роботи, хвороба і багато іншого. Більшість людей починає пошук виходу з положення, що склалося, але часто шукає його не там або не так.

Як позбутися від боргів

Насамперед, необхідно вишукати зайві кошти. Як би парадоксально це не звучало, але в будь-якому положенні можна знайти способи заощадити. Можна скоротити витрати по дому або просто навести порядок у фінансових справах, почавши вести домашню бухгалтерію. Досить завести окремий блокнот для запису витрат і доходів. У наш комп’ютерний вік існує маса програм, призначених саме для цієї мети. Почавши вести облік, вже незабаром можна виявити витрати, які безболісно скоротяться.

Додаткова робота

Звичайно, зниження витрат допоможе не завжди – цей захід не єдиний, але перший в списку. Другим пунктом йде пошуки додаткового доходу. Якщо гроші до зарплати потрібні терміново, то на допомогу прийдуть сервіси миттєвого онлайн кредитування, але про додаткову роботу або підробіток слід задуматися. Підробіток можна знайти і в Інтернеті. Для багатьох з часом додатковий дохід поступово перетворюється на основний.

Продати що-небудь непотрібне

Якщо зароблених або зекономлених коштів все ще не достатньо, то можна спробувати продати зайві речі. Іноді таке рішення стає прекрасним виходом з положення. Краще втратити дорогої речі, ніж оплачувати постійно зростаючі борги. Продати зараз можна все. Благо, інтернет-аукціонів існує безліч, та й старий добрий спосіб безкоштовних оголошень в газетах або на стовпах ніхто не відміняв.

Останній засіб

В якості останнього варіанту термінового погашення кредиту можна взяти позику в іншому місці. Ідея не найкраща, оскільки борг залишається, але наступний кредит можна отримати на більш вигідних умовах.

Отримані гроші варто негайно віддати в рахунок погашення кредиту. Якщо таких позик кілька, то першим віддається той, за яким нараховуються найбільші відсотки. Невеликі заборгованості можна погашати поступово або об’єднати їх в одну загальну (рефінансування).

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: