Як правильно поводитися з особистими фінансами?

особисті фінанси

У кожного з нас своє ставлення до грошей. Хтось їх боїться, хтось вважає найважливішою частиною життя, а інші не знають, куди пропадає їхня зарплата. Однак є один важливий момент – або ви керуєте грошима, або вони будуть управляти вами і вашим життям. Що вам більше подобається? Як правильно поводитися з особистими фінансами.


Контролюйте

Перше, що вам необхідно зробити – це почати контролювати свої витрати. Такий підхід може здатися складним, проте воно того варте. Справа в тому, що люди, які зуміли накопичити значні кошти при відносно невеликому доході, відмінно знають, скільки витрачають на одяг, подорожі, транспорт, утримання будинку. Ті ж, кому це не вдалося, як правило, поняття не мають, скільки витрачають. Бачите різницю?

Якщо ви готові увійти до групи людей, які вміють поводитися з грошима, заведіть щоденник доходів і витрат. Це може бути звичайна зошит, блокнот або додаток в мобільному телефоні. Головне, щоб вам зручно було ним користуватися.

Фіксуйте кожну зароблену і витрачену копійку. Людська натура невиправна, тому варто не врахувати кілька витрат, як через деякий час ви ловите себе на думці, що зовсім не обов’язково записувати всі витрати. Тільки підрахувавши всі свої витрати, ви зможете виробити план дій, який приведе вас до фінансової незалежності.

Економте

Розумна трата грошей – ще один важливий аспект, який виведе ваші відносини з особистими фінансами на новий рівень. Почніть з простих речей – визначте те, що вам дійсно потрібно.

Вивчіть акції та знижки в місцевих супермаркетах, і купуйте товари там, де це вигідно. Ще один крок назустріч економії – позбавляйтеся від непотрібних вам речей. Адже великий спортивний костюм або стару кофту можна продати або навіть обміняти на річ, яка вам знадобиться. Тільки подумайте, скількох можливостей ви себе позбавляєте, захаращуючи свою квартиру!

А найнадійніший спосіб заощадити гроші – припинити справляти враження на оточуючих. Людям навколо насправді все одно, остання у вас модель смартфона чи ні, светр якої фірми ви носите і якого року ваш автомобіль. Якщо ви припините спроби справити враження на інших людей, то заощадите тисячі, а може, десятки тисяч грн.

Інвестуйте

Тепер, коли ви навчилися вести облік коштів і економити, настав час грамотно розпорядитися своїми заощадженнями.

Існує два основних види інвестицій: спекулятивні інструменти та боргові інструменти. Акції, нерухомість, венчурний капітал тощо – це спекулятивні інструменти. Ви сподіваєтеся (очікуєте), що вартість інструменту, який ви купуєте, в майбутньому зросте і ви отримаєте прибуток. З іншого боку, боргові інструменти – це надання вашого капіталу в борг комусь іншому і отримання відсотка за привілей використання ваших коштів протягом певного періоду. В кінці цього періоду капітал повертається до вас в цілості, готовий до надання в борг наступного позичальникові.

Облігації – приклад боргового інструменту. Якщо у вас є облігації, то це означає, що ви позичили гроші організації (наприклад, федеральному уряду, комунальної компанії, корпорації і т.п.) За найкращою процентною ставкю, на яку могли розраховувати в даний період. Через деякий час ви отримаєте ваші гроші назад. Повністю.

Для ефективних інвестицій необхідно досконально вивчити ринок. Краще, звичайно, зупинитися на ринку облігацій. Можливо, в перший час вам доведеться провести чимало часу – читаючи статті та інструкції про те, як брати участь в біржі – проте з часом ви зрозумієте, що витратили час не даремно. Фінансова незалежність коштує того!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: