Як розпізнавати фінансові піраміди?

фінансова піраміда

З розвитком суспільства і відповідно технологій організатори фінансових пірамід не стоять на місці, а рухаються в ногу з часом і активно використовують накопичений досвід і навіть цілком конкретні наукові дослідження, і так на сьогодні вже провели певну класифікацію людей (жертв) фінансових афер і отримали наступну градацію:


– Тип перший, грамотні, успішні громадяни які розуміють суть того що відбувається, тобто, усвідомлено кладуть гроші в піраміду з надією на «швидкий хапок». Вклав і через місяць забрав, при цьому дана категорія повністю покладається на свої знання та інтуїцію, яка «підкаже» коли потрібно виводити гроші. Назвемо категорію «розумники».

– Тип другий, громадяни, які перебувають у впевненості, що знайшли свій унікальний спосіб швидко і багато заробити. Як правило, не особливо розбираються в основах економіки і які дізналися про піраміду «випадково» або по «секрету» від таких горе вкладників. Назвемо їх «секретчики».

– Тип третій, малозабезпечені та малограмотні люди, які прагнуть хоч якось звести кінці з кінцями і сприймають піраміду як своєрідну соціальну програму, в якій їм допомагають заробити. Назвемо їх «казкарями».

Поділ на три основні категорії дуже важливий, так як останнім часом спостерігається досить жорстке розділення між самими фінансовими пірамідами за охопленням «аудиторії». Грубо кажучи, вже на стадії планування маркетингова компанії заточується під конкретний типаж, звичайно, потрапляють в «мережу» тих чи інших пірамід і представники суміжних типажів, але переважна маса відноситься до певного типу.

Тепер розглянемо 5 відмінних особливостей фінансових пірамід, з урахуванням специфіки пірамід під певний типаж людей.

Перша відмітна особливість фінансової піраміди

Пропозиція прибутковості по вкладах що в два або більше разів перевищує середню ставку по депозитах. Якщо на сьогодні в країні середня депозитна ставка «крутиться» в районі 20% річних, то пропозиція понад 40% річних вже виглядає як пірамідна. І тут же робимо ремарку, залежно від того на який тип націлена фінансова піраміда або її окрема частина копанії може відрізняться:

Для «розумників», піраміда чітко і конкретно говорить про те, що вона «фінансова піраміда», і пропонує велику ставку, роблячи акцент на той факт, що вона перебуває в стані підйому. Основний виверт саме у факті «підйому» і як наслідку наявності великої бази для подальшого зростання. –

Для «секретчика», основний упор роблять все-таки на ставку при цьому використовують масу економічних обґрунтування і підкреслюють, що така величезна рентабельність реальна за рахунок використання «супер нових технологій»

Для «казкарів», показують прості схеми роботи, в яких акцентують увагу на те, що вони мають справу з касами взаємодопомоги, при цьому гарантують великі суми, як правило, не говорять у відсотках, а називають конкретні суми. Для цього існує фіксована сума внесення, достатньо невеликого розміру.

Друга відмінна особливість фінансової піраміди

Відсутність ліцензій, дозволів, при цьому безліч «нагород» і «грамот» від різноманітних рейтингів і виставок. Перевірити факт отримання ліцензії достатньо просто, але при прямому зверненні працівники самої піраміди починаю довго і красиво розповідати про те, що ліцензія «в дорозі», ну або що вид діяльності не ліцензується.

Другим фактом є відсутність договору, тобто, віддаючи гроші Ви не підписувати договір взагалі або ж у договорі не йдеться про конкретні суми грошей, відсотки та строки виплати.

Для «розумників», зазвичай на такому факті взагалі не задумуються, адже людині відразу говорять Ви учасник піраміди- ніяких гарантій повернення не має».

Для «секретчиків» і «казкарів», вивішують великі гарні сторінки або плакати з безліччю «кольорових» папірців.

Третя відмінна риса фінансової піраміди

Красиві і дуже гучні гасла типу – «100% повернення коштів», «100% гарантій» і так далі, при цьому найчастіше апелюють до фактів участі в піраміді відомих або популярних людей. При цьому для кожної категорії підбирають своїх персонажів, для «розумників» згадують імена успішних бізнесменів, для «секретчика» політиків роблять натяк, що у них гроші від дуже впливових у країні людей, для «казкарів» використовують попсу.

Запам’ятайте не одна відома людина не буде афішувати, що поклала кудись гроші, це одна з найбільш великих таємниць, яку бережуть, як «зіниця око».

Четверта риса фінансової піраміди

Наявність партнерських винагород, тут схема працює для всіх категорій однаково, але якщо така система є перед Вами на всі 100% фінансова піраміда. Хоча зазначу, що останнім часом ряд банків ввели агентські винагороди за залучення клієнтів, все-таки партнерські комісії це доля виключно пірамід, варто задумається, а є сенс вкладати гроші в банки з агентськими програмами !!!

П’ята риса фінансової піраміди

Спроби впливу через «втягування» в процес зростання піраміди, тобто проведення семінарів, розіграш цінних призів, спільні походи і так далі. Власне дана технологія повністю взята з МЛМ бізнесу і являє собою форму «зомбування» (це не жарт, а науковий факт), але якщо в МЛМ торгівлі сама структура бізнес інша, то у фінансовому секторі її використовують виключно у фінансових пірамідах.

«Розумникам» пропонують тренінги для розвитку власної мережі, щось на подобі «створюючи власну мережу, ти гарантовано повернеш свої гроші»;

«Секретчикам» проводять офіційні заходи зі зборами і врученням «медалей» грамот» і матеріальної стимуляцією.

«Казкарям» роблять все банальніше, жалісні розповіді про те, як «Вася чи Петя» зумів за пару років заробити квартиру, машину і навіть «купити дружині чоботи».

Висновок, якщо фінансова структура, в яку зібралися інвестувати власні кровні гроші, володіє хоча б однієї з перерахованих вище рис не довіряйте їй гроші. Не ризикуйте, якщо хочете просто «викинути» зайві гроші то віддайте на благодійність, якщо хочете вкласти для збереження, то використовуйте банки або нерухомість, а якщо хочете заробити, то інвестуйте в створення і розвиток власного бізнесу

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: