Як вибрати приміщення для магазину?

Як вибрати приміщення для магазину

Приміщення, яке ви оберете для магазину роздрібної торгівлі, буде мати величезний вплив на всі аспекти бізнесу. Різниця між відповідним і невідповідним приміщенням може стати різницею між успіхом бізнесу і банкрутством.


Перед тим, як почати шукати приміщення для магазину корисно скласти список вимог до нього.

Тип товару

Деякі товари краще продавати в певних місцях. Ви хочете відкрити магазин, який продає найнеобхідніше, спеціалізований магазин або магазин дорогих товарів?

Найнеобхідніше – це продукти харчування та прості побутові товари. Для їх продажу потрібен доступний магазин, який дозволить легко зробити покупку. Торговий центр – погане місце для продажу таких товарів.

Вони зазвичай дешеві і коло їхніх покупців широке. Часто успішним місцем є жваві вулиці в спальних районах.

Спеціалізовані магазини торгують менш поширеними товарами, і покупці зазвичай можуть зробити покупку далеко від будинку. Їх можна розміщувати поруч з іншими магазинами.

Магазини дорогих товарів зазвичай продають те що, купують нечасто. Меблі, машини, дорогий одяг – ось приклади таких товарів. Оскільки ціни високі, покупець зазвичай порівнює ціни в декількох магазинних перед тим, як зробити покупку. Проте, роздрібні торговці успішно ведуть справи, коли конкуруючі магазини розташовані поруч.

Якщо ви вибираєте місто

Якщо перед вами стоїть вибір, в якому місті відкрити магазин, ретельно досліджуйте варіанти перед тим, як прийняти рішення. Почитайте місцеві газети і поговоріть з представниками малого бізнесу. Вивчіть демографічну ситуацію.

Доступність, видимість і рух на вулиці

Велика кількість машин, що проїжджають по вулиці, на якій розташований ваш магазин не означає, що у вас буде багато покупців.

Логічно розташувати магазин роздрібної торгівлі там, де велика кількість людей, але тільки якщо це ваші цільові покупці. Невеликі магазини можуть отримати велику користь від сусідства з великими.

Жвавість вулиці

Подивіться на приміщення з точки зору покупця. Чи буде видний магазин з вулиці? Чи буде видна ваша вивіска? У багатьох випадках, чим краще магазин видно, тим менше реклами йому потрібно. Спеціалізованому магазину на околиці міста знадобиться більше реклами, ніж такому ж магазину в торговому центрі.

Крім видимості магазину, слід так само заздалегідь потурбуватися про наявність паркувальних місць. Залежно від типу бізнесу, корисно мати від 5 до 8 паркувальних місць на 100 квадратних метрів торговельної площі.

Конкуренція і бізнес по сусідству

Інші фірми по сусідству з вами можуть як допомогти вам, так і нашкодити. З’ясуйте, чи є по сусідству фірми зі схожими клієнтами. Наприклад, дорогий магазин одягу не буде мати користі від сусідства з гіпермаркетом. Однак якщо розмістити його поруч з салоном краси або манікюрним салоном, можна отримати багато нових клієнтів.

Ціна приміщення

Щомісячні витрати на приміщення включають в себе не тільки оренду. У скільки вам обійдеться поточний ремонт? Якщо приміщення віддалене від потоку покупців, скільки треба буде витратити на маркетинг? Який середній рахунок за комунальні послуги? Чи потрібно проводити ремонт і перепланування приміщення, щоб воно відповідало вашим потребам?

Особисті фактори

Якщо ви плануєте працювати в своєму магазині, врахуйте особисті переваги, відстань від магазину до будинку та ін. Якщо ви будете витрачати багато часу на дорогу, це може затьмарити радість від того, що ви відкрили свою справу.

Особливі умови

Залежно від того, який у вас буде магазин, до приміщення можуть пред’являтися різні додаткові вимоги. Необхідно скласти їх список.

Приймаючи рішення про те, де відкрити магазин, не поспішайте. Досліджуйте район, проявіть терпіння. Якщо для цього необхідно перенести дату відкриття магазину, зробіть це. Краще знайти ідеальне місце для магазину, витративши на це час, ніж вхопитися за перше-ліпше місце. Неправильний вибір місця може зруйнувати ваш бізнес.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: