Як відкрити автомийку?

Як відкрити автомийку

З кожним роком кількість автомобілів збільшується, зростає і попит на послуги автомийок. Якщо ви цікавитеся, як відкрити автомийку – ця стаття буде вам корисна.


Основні види автомомек, які поширені в Україні:

Тунельна автомийка. Автомобіль на якійсь платформі проїжджає по спеціально обладнаному тунелю, де він проходить всі необхідні стадії очистки та сушки. До переваг можна віднести велику пропускну здатність і низькі трудовитрати, до недоліків – високу вартість введення в експлуатацію та обслуговування а також ризик пошкодити виступаючі деталі автомобілів. Такий вид мийки підходить тільки для легкових машин.

Портальна автомийка. Являє собою рухому П-подібну конструкцію, здатну здійснювати зворотно-поступальні рухи уздовж автомобіля. Бувають портали зі щітками і без – вчиняють мийку за рахунок високого напору води. Залежно від висоти конструкції вона може обслуговувати як вантажні так і легкові автомобілі. Контролювати її роботу може одна людина – що є перевагою.

Апарати високого тиску. Найпоширеніший тип автомийок. Подача води здійснюється за рахунок обладнання високого тиску, керованого співробітниками автомийки. Нанесення миючих засобів може відбуватися як контактним способом – за допомогою мочалок і щіток, так і безконтактним – за допомогою все тих же апаратів з додаванням миючих засобів в воду. Серед переваг цього виду можна виділити порівняно невелику вартість і обслуговування обладнання. Серед мінусів – великі людські трудовитрати і низька пропускна здатність.

Автомийки самообслуговування. В даному випадку так само встановлюється обладнання для подачі води і миючих засобів, тільки ось саму роботу виконує власник авто. Вартість таких послуг нижче, оскільки не вимагає ні великої кількості дуже дорогого устаткування, ні великої кількості персоналу.

Обладнання для автомийки

Залежно від обраного типу автомийки, а так само від бажаної потужності вам може знадобитися різне обладнання. Найпоширенішим є:

  • апаратура для подачі води високого і низького тиску;
  • фільтри для води;
  • водонасос;
  • миючий пилосос;
  • апарат для очищення стічних вод і ін.

Після того як ви визначилися з видом автомийки та необхідним обладнанням, можна переходити до процедури її відкриття.

Як відкрити автомийку в Україні: процедура та дозвільні документи

Як і в будь-якому бізнесі, для початку вам потрібно скласти докладний бізнес план автомийки. Оскільки це справа досить витратна – не виключено що вам знадобиться підтримка інвесторів. У бізнес плані повинна містяться вся необхідна інформація: попередній проект, фінансові розрахунки по вкладеннях, детальний опис робочих процесів, маркетинговий план, розрахунок передбачуваного прибутку і терміни окупності проекту.

Після складання бізнес плану вам необхідно офіційно зареєструвати своє підприємство.

Документи для відкриття автомийки в Україні

Ось тут починається один з найбільш трудомістких процесів у відкритті автомийки – отримання необхідних документів і дозволів.

Для початку вам потрібно буде скласти лист-прохання до адміністрації міста з проханням про відведення ділянки для будівництва автомобільної мийки.

Далі необхідно скласти ескіз проекту, в якому буде міститися інформація про характеристики і розташування обладнання, що застосовується, опис технологій і креслення будівель, а також необхідні енергетичні потужності та інші ресурси, наприклад розрахунки витрат води на автомомойку.

Наступним кроком буде узгодження цього ескізу з пожежною та санітарно-епідеміологічною службами а так же державним архітектурним бюро.

Ескіз з відповідними резолюціями ви повинні направити в міську адміністрацію.

Якщо зауважень до ескізу не буде, то у відповідь ви повинні отримати дозвіл на проектування автомийки. Цей дозвіл є підставою для складання архітектурно-планувального завдання.

Після чого слід розробка самого проекту та затвердження його у відповідних службах, а саме: СЕС (санепідемстанція), пожежна інспекція, служба охорони природи, служба охорони праці, архітектурна служба і держекспертиза.

Наступним етапом є отримання акту на тимчасове користування земельною ділянкою або його постійне володіння, і звичайно ж, оплата оренди або купівлі ділянки.

І тільки після проходження всіх вищеописаних процедур ви можете переходити безпосередньо до будівництва автомийки.

Після завершення будівельних робіт, вам необхідно буде укласти договори на утилізацію мулу від миття, утилізацію тари від різних засобів і вивезення відходів, водопостачання та каналізацію, підключення електроенергії, отримати паспорт водного господарства та, можливо, інші документи.

Якщо ви зумієте задовольнити всі вимоги до автомийки – отримаєте дозвіл на роботу, і зможете відкриватися.

Звичайно ж, більшу частину з вищезазначених дій ви можете доручити відповідним проектним організаціям. Хоч це і буде додатковою статтею витрат, ви заощадите багато часу і нервів.

Урочисте відкриття автомийки

Хочеться окремо відзначити процедуру відкриття автомийки. До неї теж є особливі вимоги. На відкритті обов’язково повинні бути присутніми представники державних органів (СЕС, пожежна іспекція, податкова та ін.), Які в день відкриття складають акт прийому об’єкта.

Скільки коштує відкрити автомомйку

Вартість відкриття автомийки безпосередньо залежить від обраного виду і бажаного масштабу. В Україні цей показник стартує від 300-400 тис. грн і досягає 6-8 мільйонів грн. Окупність автомийки так само безпосередньо залежить від розміру вкладень, виду, правильно обраного місця, цінової політики та стратегії просування. Очевидно, автомийка повинна знаходитися біля проїжджої частини з великим потоком машин і мати зручне розташування для заїзду автомобілів. Звичайно ж, вкрай небажана наявність конкурентів поблизу.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: