Як відкрити фітнес клуб?

Як відкрити фітнес клуб

Абонемент в тренажерний зал або басейн для середньостатистичного громадянина країни давно перетворився з елемента фізкульт-моди в атрибут повсякденного життя. Стежити за фігурою, правильно харчуватися і бути здоровим бажають і старі й малі. На хвилі загальної спортивної ейфорії фітнес-центри в різних регіонах відкриваються чи не щотижня – тим більше що окупаються вкладені в них інвестиції досить швидко. Поговоримо про особливості відкриття фітнес клубу.


Як відкрити фітнес клуб

При відкритті нового фітнес клубу важливо враховувати його сегмент: економ, бізнес, преміум або люкс. Залежно від цього і буде розраховуватися операційна модель, визначальний обсяг інвестицій. Вибір сегменту завжди продиктований основними показниками купівельної спроможності, рівнем доходу, чисельністю населення та конкурентним середовищем. Перед тим як відкрити фітнес клуб необхідно розробити дизайн-проект (за наявності приміщення), відібрати і навчити персонал, скласти операційну та фінансову модель бізнесу, закупити і розставити устаткування, подбати про маркетинг.

На чому тримається стратегія фітнес-клубу?

Площа майбутнього клубу. Це може бути окремо споруджуваний будинок, частина бізнес-центру або навіть діючий клуб, який потребує ребрендинг.

Потенційна аудиторія. Мова йде про цільову аудиторію, яка знаходиться в маркетинговій зоні даного клубу. Враховуються як житлові масиви, так і розташовані в безпосередній близькості бізнес центри, підприємства, вузи й ін.

Вартість розташованого поруч житла. Варто враховувати рівень сегментації житла в місті еліт-житло, або бізнес-житло, або житло економ-класу.

Простір: логічне зонування

Завдання – продумати все так, щоб клієнту було максимально комфортно і тренуватися, і відпочивати в клубі. Звичайно, все залежить від площі клубу і фантазії його творців. Навіть правило «роздягальня поруч з басейном» при бажанні можна порушити і придумати інше рішення. Сьогодні існує багато різноспрямованих клубів з місцями, де, наприклад, окремо розташовані жіноча і чоловіча сауни. Якщо площі необмежені, то можна зробити і кілька водних зон.

Обдумуючи площа і зонування майбутнього клубу, враховуйте і специфіку регіону. Так, наприклад, відкривати фітнес клуб в маленькому місті з населенням 300 тис.  і з середнім доходом 3000 грн,  преміум класа, і з розміром 5000 кв. м., економічно необґрунтовано. Але винятки із загальних правил завжди бувають, тому всі проекти індивідуальні.

Люди: виховання професіонала

Профессіонал – цінність компанії. Він виправдає вкладені в його освіту гроші і приведе за собою нових клієнтів. Багато залежить від того, чи йде мова про вже діючий клуб, де, грубо кажучи, проводиться ребрендинг, або відбувається відкриття фітнес клубу «з нуля». У першому випадку буде потрібна атестація персоналу і потім навчання відповідно до отриманих результатів.

У другому ж випадку йде якісний і чіткий підбір кваліфікованого персоналу. У регіонах знайти професійний штат співробітників непросто. Спочатку підбираються люди під перелік вимог, а потім за допомогою тренінгів для персоналу йде «доведення» цього персоналу до потрібної трудової «кондиції», необхідної для відкриття клубу преміум-класу.


Фінанси: розумна альтернатива

Професійний, фінансовий, маркетинговий і адміністративний супровід під час і після відкрита клубу – це те, що гарантує проекту не тільки правильне функціонування, але і успіх, від якого залежить його прибутковість.

Основними статтями витрат на початковому етапі будуть будівництво, оздоблювальніі роботи, матеріали, закупівля обладнання. Це ті основні, глобальні речі, які впливають на собівартість проекту. Звичайно, краще не економити ні на чому. Однак на ринку завжди знайдеться краща пропозиція з погляду співвідношення ціна – якість, особливо якщо мова йде про оздоблювальні матеріали, меблі і спортивний інвентар.

У наші дні, мабуть, як ніколи, варто дивитися на розумність зайвих витрат. Але є речі, на яких не можна економити, – це навчання персоналу, гідна реклама, позиціонування, PR і т. п. У будь-якому випадку, як показує практика, в середньому всі витрати, не рахуючи будівництва, окупаються приблизно через 3,5 року.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: