Як відкрити кав’ярню?

Як відкрити кав'ярню

Багато людей в даний час замислюються про відкриття своєї справи. Привабливим бізнесом здається відкриття кав’ярні, так як потенційні претенденти вважають, що це прибутковий бізнес і спокійний. Але, не так все просто. Цей бізнес вимагає чималих капіталовкладень, зусиль, а, найголовніше, потрібно бути фанатом своєї справи. Для тих, кому цікавий цей бізнес, пропонуємо деяку інформацію, яка, сподіваємося, допоможе.


Види кав’ярень

Популярним типом кав’ярні є вулична торгова точка або стріт-фуд. Подібна точка продажів може бути мобільною або стаціонарною, що пропонує каву та напої на винос. Для обладнання мобільного торгової точки необхідно спеціальне устаткування і машина. Для відкриття такої кав’ярні потрібно, як мінімум 50 тисяч гривень. Щоденна виручка, наприклад в Києві, до двох тисяч гривень. Термін окупності – 8 місяців.

Класична кав’ярня – має маленьке приміщення (до десяти посадкових місць) з самообслуговуванням. Однак, тут пропонують досить широкий асортимент кави з різним способом обсмаження і в меню включений мінімальний перелік десертів, в основному, привізних. Приміщення орендується, облаштовується, при цьому знадобиться вкласти не менше 130 тисяч гривень. Окупити такий бізнес можна за два роки.

Найпоширеніші і відвідувані кав’ярні – кав’ярні швидкого обслуговування, де є можливість не тільки випити чашку кави, а, і підкріпитися. Такі заклади розраховані на 45-50 посадочних місць, де в меню входять численні десерти, салати і сендвічі.

Найпрестижніші кав’ярні – клубні кав’ярні. Тут є повноцінне обслуговування і меню, яке включає алкогольні напої. У цьому закладі тематичний інтер’єр і музика.

Оформлення

Необхідно визначитися з форматом кав’ярні, якщо це класична або вулична, тоді з обладнання потрібна тільки барна стійка і оформлення найпростіше. Якщо інші види або передбачається самі мінімальні обсяги випічки, тоді потрібен дозвіл відповідних служб (СЕС, пожежна безпека), а так само необхідно обладнати кухню, заготівельний цех, склади. Цим приміщенням приділяється особлива увага.

Оформляти пакет документів краще на підготовчому етапі, так як оформлення займає тривалий час. Їх вартість приблизно тисяча гривень. За умови, що кав’ярня буде відкриватися на території торгового центру, всі необхідні питання з дозвільними документами залагоджує адміністрація ТЦ.

Наступним кроком – проектування кав’ярні. Залежно від складності, послуги проектувальників можуть коштувати від 30 до 60 доларів за квадратний метр. У надані послуги проектувальників, входять не тільки підготовка документів та розробка дизайну, а й контроль над виконанням робіт.

Необхідно продумати робочу зону, яке обладнання буде встановлено. Важливий момент в проектуванні кав’ярні – це маршрути пересування клієнтів і персоналу. Необхідно зробити так, щоб їх шляхи не перетиналися.

Устаткування і персонал

Основне обладнання закладу – кавоварний агрегат. Підійдуть найкраще професійні машини. Для швидкого приготування кави – автоматичний кавовий агрегат, в який вбудована кавомолка. Така професійна кавоварка, може заощадити на професії бариста, і в той же час буде готувати пристойну каву.

За умови продажу десяти кілограмів кави на місяць і чашка еспресо буде коштувати 15 гривень, то напівавтоматичний кавовий агрегат на 2 робочих місця для приготування, вартістю 26 тисяч гривень, окупиться за 2 місяці.

Для закладу з поліпшеними умовами, краще поставити ручний апарат. Такі кавові машини, можуть готувати одночасно кілька напоїв.

На ринку зарекомендували такі типи бюджетних кавових агрегатів – Rancilio, La Cimbali і Gaggia. Вартістю від 3 до 4 тисяч євро славляться кавоварки торгових марок Faema і La San Marco. Серед професіоналів стандартними вважаються брендові моделі Elektra, Dalla Corte, Nuova Simonelli і La Marzocco, вартість яких від 10 до 20 тисяч євро.

Яка б не була дорога кавоварка, вона не дає гарантії приготування незвичайної ароматної кави, за якою клієнти будуть повертатися в заклад. Необхідно прийняти досвідченого бариста, який обійдеться в 10 тисяч гривень щомісяця.

Для початківців бізнесменів, рекомендуємо орендувати кавоварку, оренда якої становить 250 гривень на місяць.

В оренду обладнання входить доставка, установка, налаштування машини, навчання людей роботі з технікою, а також доставка кави і витратних матеріалів. Можливо безкоштовне обслуговування – чистка, налаштування, заміна деталей.

Щоб спростити весь процес від дизайну закладу і вибору обладнання, можна купити франшизу, тим більше, що в Україні достатньо пропозицій, як зарубіжних, так і вітчизняних мереж кав’ярень.

Джерело: dpa.cv.ua

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: