Як відкрити кав’ярню?

кавярня

Ароматний і підбадьорливий напій давно став символом роботи і активного способу життя. Випити кави вдома, на роботі, по дорозі – звична справа. Зовсім інший підхід – зайти в кав’ярню. Це місце, де перемішуються запахи, смаки і емоції людей. Тут спілкуються, знайомляться, вирішують питання.


Мати власну кав’ярню – прибутковий бізнес. Культура споживання напою зростає, люди хочуть насолоджуватися різними смаками і споглядати приємний навколишній інтер’єр. Як відкрити кав’ярню? Які організаційні моменти і що необхідно врахувати? Поговоримо про це в статті.

Формат кавового бізнесу

Класичне заклад

Передбачає наявність невеликого приміщення, штат з декількох співробітників; широкий асортимент; інтер’єр, підібраний зі смаком; невелика кількість столиків. Такі кав’ярні цінуються затишною і оригінальною обстановкою. Добре б продумати цікаві риси, милі родзинки і невеликі фішки. Незважаючи на класичний варіант, вітається внесення власником особистих ноток в інтер’єр і якість обслуговування.

Французька кав’ярня

Місце, де культура насолоди кави знаходиться на найвищому рівні. Відвідувачам пропонують кращі кондитерські вироби і дорогий алкоголь. Інтер’єр і обслуговування повинні відповідати аристократизму закладу. Це одне з дорогих напрямків.

Американський кафетерій

Виключає вживання алкоголю і тютюну. Офіціантів немає, працюють тільки бармени за стійками. Інтер’єр простий, без особливостей. Можливий невеликий асортимент кондитерських виробів. Заклад розрахований на швидкий перекус.

Мобільний варіант

Зручний в суєті великого міста. Спеціально обладнаний автомобіль пересувається туди, де є скупчення людей. За день можна поміняти кілька місць, досягаючи максимального прибутку. Водій виконує функції продавця. Дуже популярний сучасний бізнес. Орієнтований на середнього і бюджетного споживача.

Кава на винос

Варіант для тих, хто поспішає. Не вимагає посадочних місць і обслуговуючого персоналу. Розташовується в невеликих приміщеннях. Найчастіше торгівля відбувається через віконце. Витрати на розвиток бізнесу мінімальні.

Оформлення бізнесу

Підприємницька діяльність реєструється в установленому законом порядку в органах місцевого самоврядування та податковій інспекції. Вид оподаткування вибирається залежно від варіанту кав’ярні.

Для торгівлі супутніми товарами, особливо алкоголем, мати відповідні ліцензії.

Контроль пожежної інспекції та СЕС обов’язковий для всіх видів кав’ярень, так як справа пов’язана з харчуванням і безпекою людей.

Вибір місця й інтер’єр

Єдиною умовою для отримання прибутку в кавовому бізнесі є наявність покупців. Мобільні кав’ярні переміщаються в залежності від наявності відвідувачів. Стаціонарні заклади розташовують в місцях гарантованого потоку клієнтів.

Елітні заклади краще розміщувати у великих торгових і розважальних центрах або там, де концентруються офіси, банки, магазини – в діловій частині міста.

Американські кафетерії і напої на винос більш органічно впишуться в обстановку студентських містечок, біля великих підприємств, вокзалів, громадських місць.

При виборі важливо проаналізувати і обміркувати потенціал щоденної роботи кав’ярні.

Після вибору приміщення необхідно врахувати:

 • пожежну безпеку;
 • наявність якісної системи вентиляції;
 • шумоізоляцію;
 • продумати можливі невдоволення сусідів.

Якщо заздалегідь звернути увагу на ці фактори, то вдасться уникнути проблем з пожежною інспекцією, поліцією і проживаючими поруч громадянами.

Підвальні приміщення відразу знижують рівень кафетерію. 30% людей уникають подібні заклади через сходинки і відсутність повноцінних вікон. Гарне кафе має вигляд, насичене свіжими ароматами.

Щоб відвідувачам було комфортно, необхідно розміщувати на 100 кв м не більше 30-35 посадочних місць. Обов’язкова наявність туалетних кімнат. Наскільки зручними будуть приміщення для персоналу, вирішувати власнику.

Інтер’єр кафе визначає його успіх на 50%. Важливо створити свою, особливу атмосферу. Кращий варіант – запросити дизайнера. Пам’ятайте, що відмінні риси допоможуть в рекламі і стануть візитною карткою кав’ярні на фото в соцмережах.

Асортимент

Основу пропозиції становлять від 10 і більше сортів кави. Різні способи приготування напою задовольнять смак будь-якого користувача. Кондитерські вироби для кав’ярні обов’язкові, а ось закуски і гарячі страви краще не включати в меню. По-перше, це вже зовсім інший формат закладу. По-друге, доведеться значно більше вкладати коштів.

Торгівля алкоголем і сигаретами також вимагає великих вкладень. Чи виправдане це чи ні, наскільки вигідно – вирішуйте самостійно.

Устаткування

Є обов’язковий перелік обладнання для стаціонарних кав’ярень. Різниться лише кількість необхідного для роботи. Знадобляться:

 • кавомашини;
 • кавомолки;
 • холодильники;
 • СВЧ-печі;
 • торгова вітрина;
 • посудомийні машини;
 • меблі;
 • посуд;
 • предмети для прикраси інтер’єру.

Персонал

З розрахунку на 30 відвідувачів буде потрібно два бармена і чотири офіціанта, які працюють позмінно. Для щоденної праці необхідно найняти прибиральницю і посудомийницю. У штаті обов’язковий кваліфікований бухгалтер. При наявності розумного бармена, посаду бухгалтера може бути вилученою. Первинну документацію і контроль за роботою бармени можуть поєднувати.

Просування і реклама

Просто необхідно просувати заклад на всіх доступних рівнях. Це реклама в соціальних мережах, ЗМІ, на радіо, візитки, флаєра і банери. Рекомендується завести сайт і накопичувати відгуки відвідувачів. Розповідати про класне обслуговування, асортимент, пропонувати знижки. Для залучення шанувальників можна продумати акції і бонуси.

Робота з постачальниками

Надійні постачальники якісної сировини – найважливіша складова успіху бізнесу. Тут не повинно бути проколів. Слід опрацювати кілька основних і додаткових варіантів поставок кави. Виробник кондитерських виробів повинен користуватися найкращою репутацією.

Розрахунок рентабельності

Говорити про прибутковість кав’ярні можна, коли буде досягнутий рівень прохідності 100 чоловік в день при середньому чеку в 50 гривень. Мало бюджетний проект окупиться за півтора, два роки.

Чим більше прийомів використовується для залучення клієнтів, тим раніше бізнес почне приносити дохід. Потерпіти збитки можна тільки при неправильному початковому розрахунку бізнес-плану. Кавовий бізнес затребуваний. Потрібно правильно підібрати місце і виконувати роботу якісно. Люди бажають пити хорошу каву і знають, де її купити.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: