Як відкрити кав’ярню?

Як відкрити кав'ярню

Кав’ярня – це прибутковий бізнес, але разом з тим дуже конкурентний. Левову частку прибутку в цьому сегменті (понад 60-70% за різними джерелами) отримують мережеві заклади. Проте своє місце на ринку кав’ярень ще можна встигнути зайняти, правда, не варто розраховувати на швидку окупність проекту.

В основному гостями кав’ярень є представники середнього класу – офісні співробітники, які використовують такі заклади для роботи або проведення ділових зустрічей. Також серед відвідувачів кав’ярень часто можна зустріти студентів, які бажають скоротати час між заняттями. Виходячи їх портрета основної цільовою аудиторії потрібно підбирати місце, меню, цінову політику і стиль інтер’єру.

Вибір місця розташування

Від вдалого розташування кав’ярні на 90% залежить успіх бізнесу. Адже ніхто не буде відвідувати навіть найчудовіше кафе, якщо у нього буде незручне територіальне розташування. Найкраще відкрити кав’ярню в людному місці з великою прохідністю – поблизу метро, ??офісних і торгових центрів, ВНЗ.

Дизайн кав’ярні – чому слід приділити увагу

Після того як ви вибрали приміщення потрібно подумати про інтер’єр вашого закладу. Концепцію оформлення варто підбирати виходячи їх особливостей вашої цільової аудиторії. Якщо ви перебуваєте поблизу ВНЗ і вашими основними відвідувачами будуть студенти – варто задуматися про яскравий і насичений дизайн.
Як відкрити кав'ярню 2
Якщо ж серед ваших гостей буде більше офісних співробітників і підприємців – зробіть інтер’єр витриманим і спокійним – він не повинен відволікати від ділових переговорів, і зобов’язаний сприяти концентрації на роботі, якщо це необхідно.

Документальне оформлення кав’ярні

Звичайно ж, одним з перших етапів відкриття закладу є його документальне оформлення. Для початку вам потрібно визначитися з організаційно-правовою формою – ви можете як зареєструвати ФОП, так і відкрити ТОВ.

Далі вам необхідно звернутися в податкову інспекцію і отримати свідоцтво платника податків. Так само не забудьте про отримання дозволів на роботу від пожежної та санітарно-епідеміологічної служб.

Якщо ви плануєте продавати алкоголь і тютюнові вироби в своїй кав’ярні – отримаєте відповідні ліцензії.

Устаткування для кав’ярні

Основна відмінність кав’ярні від ресторану або кафе полягає в асортименті пропонованих страв. Меню кав’ярні на 60% складається з кавових напоїв, і може бути доповнено невеликою кількістю десертів і закусок. Наявність в меню повноцінних обідів кав’ярня не передбачає. Тому власну кухню обладнувати зовсім не обов’язково – можна обійтися договорами з найближчими кондитерськими про щоденну доставку свіжих десертів.

Проте є те, без чого кав’ярні не обійтися – це обладнання для приготування кави. Воно досить дороге, але на ньому економити не варто, адже від якості кавоварок багато в чому залежить смак напою.

Також запасіться необхідним обсягом різноманітного посуду – адже для різних напоїв потрібні різні види чашок, а крім цього, тарілки для десертів і столові прилади.

Скільки коштує відкрити кав’ярню

Ціна відкриття кав’ярні може бути абсолютно різною в залежності від багатьох факторів. Для того щоб визначити приблизний бюджет вам необхідно прорахувати такі витрати:

  • Плата за покупку приміщення, або орендна плата;
  • Вартість обладнання, меблів, інвентарю і ремонту приміщення;
  • Комунальні платежі;
  • Фонд заробітної платні;
  • Витрати на рекламу;
  • Сплата податків;
  • Інші платежі.

Реклама кав’ярні – які інструменти використовувати

Як правило, люди віддають перевагу тим кав’ярням, які знаходяться найближче – тому немає сенсу давати рекламу по всьому місту, в газетах, по ТБ або радіо, особливо якщо бюджет обмежений. Краще зосередьтесь на зовнішній рекламі в районі вашого закладу, а також в місцях найбільшого скупчення вашої цільової аудиторії.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: