Як відкрити магазин взуття?

магазин взуття

Якщо ви хочете відкрити магазин взуття, то ви повинні бути готові до того, що в цьому бізнесі вас чекає досить висока конкуренція. І на початковому етапі ваш прибуток буде дуже невеликим, можливо, навіть зіткнетеся зі збитками. Така історія спостерігається практично у кожному малому бізнесу в сфері торгівлі. Однак, відразу відмовлятися від задуманого не варто. Ретельне вивчення всіх нюансів бізнесу і його грамотна організація зможуть перетворити вашу фірму в успішну та прибуткову.


Вивчення попиту на взуття
Чи вигідно відкрити магазин взуття? Відповідь на це питання ви зможете отримати після того, як ретельно вивчите попит на даний товар у вашому місті чи регіоні, проаналізуєте роботу конкурентних фірм, оцініть перспективність даної діяльності. Якщо самостійно це зробити ви не можете через недостатню компетентності в даному питанні, найміть фахівців, які допоможуть вам у всьому розібратися. Можливо, на їхні послуги ви витратите чимало грошей, однак більш розумним буде витратитися на попередні дослідження, ніж почати бізнес «наосліп» і потім зазнати фіаско.

Вивчити попит можна також шляхом соціологічних опитувань. Опитайте жителів міста на предмет того, як часто вони купують взуття, якого виду, якої якості, якої цінової категорії. Одержана і проаналізована інформація допоможе вам правильно сформувати асортимент товару і цінову політику.

Як відкрити магазин взуття

Місце розташування магазину
Якщо ви збираєтеся відкрити магазин взуття з нуля, а не придбати вже діючий магазин, то необхідно вибрати для нього найбільш оптимальне місце розташування. Вигідним буде розміщення магазину в центральній частині міста, щільно заселених районах, нових швидко забудовувати районах.

Великі торгові центри – завжди безпрограшний варіант. Потік людей там постійний, і відвідувачі в будь-якому випадку будуть до вас заглядати. Далі – справа за продавцем. Однак у випадку з торговими центрами ви можете зіткнутися з істотною, як показує практика, проблемою. Знайти приміщення, яке здається в оренду, та ще й за прийнятною ціною, в торгових центрах досить складно.

Устаткування
Як і будь-який торгівельний заклад, магазину взуття вимагає певного оснащення приміщення. Для обладнання магазину взуття потрібно:

  • Стелажі для зберігання товару (на складі).
  • Подіуми для виставки взуття.
  • Навісні полиці.
  • Вітрини для інших товарів (шкарпетково-панчішних виробів, засобів по догляду за взуттям, аксесуарів).
  • Дзеркала.
  • Килимки та пуфи для примірки взуття (подбайте про те, щоб поруч з кожним пуфом завжди знаходилися ложки для взуття).
  • Робоче місце продавця (цей пункт включає в себе обов’язкову наявність столика і стільця, а далі все залежить від Вас, комп’ютер, ноутбук, планшет, чайник і т.п.)

Формування асортименту товарів
Ви можете відкрити вузькоспеціалізований магазин взуття, і продавати тільки жіноче, тільки чоловіче або тільки дитяче взуття. Однак, більш вигідним буде почати з продажу всіх видів взуття і в міру того, що відвідувачі купують той чи інший товар, формувати подальший асортимент.

Як показує практика, найбільш швидко розкуповують дитяче взуття. Пояснюється це кількома причинами. Дітям купувати взуття частіше, ніж дорослим, необхідно з огляду на те, що дитяча нога швидко росте і взуття просто-напросто стає мале. Куплене взуття навесні, восени вже стає малим, так що батьки знову вирушають в магазин за покупками. Та й будь-які батьки швидше відмовлять собі в задоволенні покупки нових туфель, але дитині куплять нове і якісне.

Якщо взуття дитини потребує ремонту, то частіше просто купується нове, ніж ремонтується старе. Ще одна причина, по якій ваш магазин обов’язково повинен продавати дитячу взуття – для неї немає необхідності організовувати розпродажу і знижувати ціну на моделі минулих сезонів, так як дитяче взуття не схильне моді так, як доросле, і тренди на кожен сезон не формуються.

Розпал продажів дитячого та підліткового взуття – це друга половина літа, тобто період перед новим навчальним роком.

Великим попитом буде користуватися, звичайно, жіноче взуття. Більшість жінок стежать за модою, і не відмовляють собі в задоволенні побалувати себе новими туфлями або чобітьми. Тому формувати асортимент жіночого взуття варто особливо уважно. Найменшою популярністю користується чоловіче взуття. Чоловіки, як правило, міняють взуття не так часто, як жінки.

У кожному разі, на формування асортименту повинні в першу чергу впливати потреби клієнтів. Пропонуйте відвідувачам те, що вони хочуть, а не те, що є на складі в оптовиків або дешевше в закупівлі. Наявність немодного і неякісного взуття у вашому магазині може раз і назавжди зіпсувати вашу репутацію. Тому намагайтеся цього уникати.

Персонал
Кількість продавців залежить від розміру вашого магазину. Якщо асортимент досить широкий, то непогано мати окремого продавця на кожен вид взуття (жіноче, чоловіче, дитяче).

В цілому, успіх вашого магазину багато в чому залежатиме від професіоналізму продавців. Намагайтеся найняти таких, які мають талант продати якийсь товар майже кожному хто зайшов в магазин, причому зробити це настільки легко і ненав’язливо, що клієнт обов’язково повернеться до вас за наступною парою взуття.

Ще одні працівники торгового залу – це касири. Якщо магазин дуже невеликого розміру, то часто обов’язки продавця і касира об’єднуються в одній людині. Це допустимо, однак тільки в тому випадку, якщо працівник встигає справлятися з усіма обов’язками. Клієнт, який чекає біля пустуючої каси, щоб розплатитися за товар, а продавець-касир в цей час спілкується з іншим покупцем біля вітрини – не дуже хороша картина.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: