Як відкрити перукарню?

Як відкрити перукарню

Кожен, хто вирішив відкрити власну справу, задається питанням, яку нішу вибрати. Ті, хто хочуть мати власну перукарню, повинні знати, що вона здатна стати досить прибутковою навіть для новачка, якщо правильно вибрати тип і місце розташування. Все залежить від обсягу доступних фінансів та уявлення підприємця про цей вид бізнесу. Якщо у вас немає знань про те, як працює перукарня, які існують підводні камені в перукарському бізнесі, ця стаття допоможе вам, якщо ви думаєте, як відкрити перукарню з нуля.


Як відкрити перукарню з нуля: підготовчі роботи.

Як і будь-який інший вид підприємницької діяльності, організація перукарні починається з вивчення попиту та пропозиції, а так само платоспроможності в конкретному регіоні, місті. Що б провести первинні маркетингові дослідження вам необхідно відвідати кілька перукарень в тому районі, де ви плануєте відкрити свій заклад. Під виглядом клієнта ви зможете побачити, як розташовані меблі й устаткування, який дизайн, які види послуг надають і які ціни існують на ці послуги. Не бійтеся задавати питання самим майстрам, вони охоче підтримують розмову, звичайно, не потрібно говорити, що ви плануєте відкрити подібний заклад, просто поцікавтеся: скільки клієнтів зазвичай приходять до них в день, як багато майстри перукарі заробляють, можливо, комусь із них ви зможете запропонувати більш вигідні умови співпраці.

Вибір приміщення.

У питанні: як відкрити перукарню, момент з розташуванням самого закладу є одним з найважливіших. Якщо ви вирішили відкривати перукарню, розраховану на клієнта середнього класу (достатку), то кращим варіантом буде вибір приміщення в квартирі, розташованій в багатоквартирному будинку, що знаходиться в спальному районі міста.

Для відкриття перукарні також підійде і приміщення необхідної площі, що знаходиться в торговому або офісному центрі, що знаходиться також в районі скупчення багатоповерхових квартирних будинків (спальних районів).

Приміщення для перукарні не обов’язково мати у власності, найкраще почати з оренди. Вигоди тут дві: перша – менше буде потрібно коштів для відкриття перукарні, і друге – раптом місце, обране під перукарню вами, виявиться невдалим, його можна буде поміняти, переїхавши в інше приміщення. Якщо ви відразу ж придбаєте приміщення, то воно може стати тягарем, при невдало обставинах.

При оренді приміщення, подбайте про свою юридичну безпеку. Обов’язково дізнайтеся, хто власник приміщення, якщо в договорі буде вказана суборенда. Отримайте від власника дозвіл про те, що він не проти, щоб на цій площі відкрилася перукарня. Перевірте особливі умови договору, режим доступу до приміщення, а також умови оплати орендних платежів. Узгодьте з власником витрати на ремонт приміщення. Якщо ви збираєтеся зробити капітальний ремонт, можна обговорити з власником про компенсацію таких витрат з його боку. Можна спробувати і обговорити часткову компенсацію витрат на поточний ремонт.

Вам потрібно заздалегідь спланувати оптимальну кількість робочих місць (крісел), або ж передбачити на майбутнє наявність площі для збільшення кількості крісел. Оптимальним для початку буде перукарня з 3 кріслами. Для цього вам буде потрібно приміщення площею від 30 до 40 м.кв.

Як відкрити перукарню з нуля: дозвільна документація.

Відкриття перукарні не вимагає ліцензування. Однак обов’язково знадобляться дозволи від СЕС і пожежників. Отримання дозвільної документації від СЕС і пожежного нагляду можна отримати, тільки після того, як у вас буде готове приміщення та обладнання.

Приміщення під перукарню

При підготовці приміщення потрібно буде продумати інтер’єр вашого закладу і тільки після цього приступати до ремонту. Косметичний ремонт не повинен зайняти багато часу, приміщення площею 30-40 м.кв. можна підготувати під перукарню за 2 – 4 тижні.

Обладнання та персонал для перукарні.

Особливу увагу потрібно звернути на обладнання. Перед купівлею устаткування слід врахувати, що існують фірми, які надають не тільки техніку, але і послуги з її сервісного обслуговування.

Вам знадобиться:

  • обладнання для робочих місць, мийки (одна на два робочих місця);
  • техніка для сушіння, стрижки та укладки;
  • меблі для зони очікування (диван, крісла, стільці);
  • кондиціонер;
  • меблі для господарської зони (стільниці, шафи, полиці).

Можна поставити так само аудіосистему чи телевізор. Адже важливо знати не тільки, як відкрити перукарню, але і як забезпечити клієнтам найкомфортніші умови під час очікування.

Після установки устаткування можна почати підбір персоналу. Більшість клієнтів підуть не в перукарню, а до конкретного майстра, тому важливою є їхня кваліфікація. Перукарі повинні бути з досвідом, сертифікатами, позитивними відгуками від колишніх роботодавців, комунікабельні. Зарплата в цьому секторі бізнесу складається з фіксованої ставки і певного відсотка, що залежить від кількості обслугованих клієнтів.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: