Як відкрити піцерію?

як відкрити піцерію

Італійська кухня надзвичайно популярна в світі. А піца, мабуть, найбільш відома її страва. Як тільки вона з’явилася на украънському ринку, вона відразу потрапила в багато кафе і ресторанів в якості доповнення до асортименту, відкрилися спеціалізовані заклади – піцерії, замовити доставку піци можна перебуваючи практично в будь-якому місці щодо великого міста.


Як відкрити піцерію?

Для відповіді на це питання потрібно чітко собі уявляти який саме формат закладу ви хочете відкрити, яким буде асортимент, яке необхідне устаткування, сировина, як вибрати приміщення і скільки на це знадобиться грошей.

Яка буває піца!

На сьогоднішній день існують два різновиди піци: італійська та американська. Італійську піцу готують на основі з тонкого тіста з невеликою кількістю дріжджів, важить вона при класичному діаметрі 33 см 350-500г. Американську піцу готують на основі з товстого тіста, вага зазвичай складає 650-950 грам, вона довше охолоджується, що робить її більш придатною для використання в фірмі з доставки піци.

Формат пі церії.

Від формату закладу залежить багато чого, починаючи від асортименту і закінчуючи стартовим капіталом, необхідним щоб відкрити піцерію. Умовно можна виділити три формату, хоча кордону у них і не дуже чіткі.

  • Італійський ресторан. В цьому випадку піца буде однією зі страв, пропонованих в вашому закладі, але далеко не основною.
  • Піцерія. Ресторан, що спеціалізується виключно на піці. Звичайно, є і невелика кількість інших страв, але вони є доповненням до основної. Піцерія може бути схожа інтер’єру і за цінами на ресторан (наприклад, Папа Джонс) або на фаст-фуд.
  • Доставка піци. Доставку піци часто відкривають на базі піцерії, але іноді це окреме підприємство.

Що в меню?

Що повинно входити в асортимент піцерії? Перш за все, не менше 5 видів піци з декількома варіантами розміру. Можна надати відвідувачеві вибір на тонкому або товстому тісті піцу. Крім того незайвим буде ввести в меню кілька салатів і супів. Так само в нього увійдуть різні безалкогольні і алкогольні напої та десерти. Практика показує, що різні види піци повинні складати 40% асортименту.

Те, що приховано від очей користувача

Устаткування, необхідне для відкриття піцерії, залежить від того, яку кількість відвідувачів ви збираєтеся обслуговувати і які рецепти будете використовувати. При купівлі обладнання бажано скористатися консультацією того, хто знайомий з відкриттям піцерії не в теорії, а на практиці. Не сумнівайтеся, гроші, витрачені на консультанта на даному етапі, окупляться.

Отже, для відкриття піцерії вам знадобиться обладнання для виготовлення тіста, для його формування, для випічки піци і допоміжне обладнання – столи, холодильники, мийні ванни і т.п.

Устаткування для виготовлення і формування тіста знадобиться вам тільки в тому випадку, якщо ви вирішите робити основи для піци самостійно. Незважаючи на те, що їх можна купувати оптом на хлібобулочних заводах, мало хто йде цим шляхом, вважаючи за краще пропонувати відвідувачам свіжоприготований продукт, а не напівфабрикат.

Піч для виготовлення піци буває двох типів: подова і конвеєрна. Подова піч ближча до початкового способу приготування піци. Вона являє собою духовку, дно якої облицьоване каменем. Таке облицювання дозволяє рівномірно розподілити тепло від розташованих під нею нагрівальних елементів. Конвеєрна піч нагріває піцу гарячим повітрям. Вона більше підходить для американської піци, ніж для італійської, і дозволяє готувати більшу кількість виробів в одиницю часу.

Як вибрати приміщення для відкриття піцерії

Поряд з вибором устаткування вибір приміщення – один з найбільш відповідальних кроків, які потрібно зробити. Приміщення повинно розташовуватися в прохідному місці з хорошою автомобільної доступністю. Піцерію цілком можна відкрити не тільки в центрі, але і в спальному районі.

Площа приміщення повинна бути не менше 150 м2. Вибираючи приміщення, зверніть увагу на доступну потужність. Зазвичай вона менше 50 кВт, необхідних для роботи піцерії. Тому необхідно або довго і наполегливо шукати саме те приміщення, яке вам підходить, або довго і наполегливо домовлятися з енергетиками про виділення вам необхідних потужностей.

Приміщення повинно мати як мінімум два входи, щоб задовольняти вимогам пожежників. Так само потрібно задовольняти вимогам СЕС (санепідемстанція), яка до піцеріях пред’являє ті ж вимоги, що і до виробництва хлібобулочних виробів.

Потрібно розуміти!

Відкриваючи піцерію потрібно розуміти, що секрет успіху в тому, щоб зробити піцу якомога смачніше при якомога меншій собівартість.

Відкриваючи заклад для відвідувачів, є сенс відкрити і доставку піци, адже у вас вже будуть виробничі потужності, які напевно не будуть завантажені на 100%. Доставка піци допоможе збільшити доходи і зменшити термін окупності. До переваг доставки піци можна віднести те, що ви не обмежені розміром приміщення. У вас може бути дуже багато клієнтів при невеликих витратах на оренду. З недоліків можна відзначити необхідність постійно витрачатися на рекламу, адже потрібно весь час нагадувати потенційним споживачам про себе.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: