Як відкрити салон краси?

Як відкрити салон краси

Для сфери послуг характерна багатогранність. Діяльність в цій галузі має велику кількість напрямків і різновидів. Найбільш поширеним і перспективним видом діяльності в наданні послуг є діяльність по догляду за своєю зовнішністю. Надаючи послуги з нарощування нігтів на дому, або володіючи невеликою перукарнею, кожен початківець планує розвиватися і думає, як відкрити салон краси.


Щоб реалізувати свої бажання і почати роботу по відкриттю салону краси з нуля потрібно володіти певними знаннями, необхідними для складання бізнес-плану салону краси, а так само для ефективної і правильно спланованої організації своєї діяльності. Для початку необхідно вирішити для себе, а чи вигідно відкривати салон краси в моєму місті?

Вибір місця розташування

Вибір місця під салон краси – найважливіша деталь при плануванні даного бізнесу з нуля. Найбільш підходящі види площі:

Квартира на першому поверсі багатоквартирного житлового будинку, перероблена під ведення свого бізнесу. Приміщення можна як придбати у власність, так і взяти в оренду. Досить зручний варіант, якщо є вихід на зовнішню сторону будинку. Єдиною умовою для успішного бізнесу в такому місці є відсутність поблизу конкуруючих салонів.

Орендована площа в бізнес центрі. В даному випадку з метою інформування споживачів необхідна додаткова реклама. Для її створення можна використовувати вивіски, афіші та інший рекламний матеріал.

Площа в офісному центрі. Як і в другому варіанті, для більшого успіху потрібно створити додаткові інформаційні щити як всередині, так і зовні будівлі.

Крім усього цього приміщення має відповідати всім протипожежним вимогам і нормам. Тому, перед відкриттям салону краси, необхідно звернутися в органи пожежної безпеки для узгодження всіх питань і тонкощів по обладнанню приміщення, отримання дозволу і відпрацювання необхідного пакету документів, адже самому все знати просто не можливо.

Устаткування

Кожен салон краси, безсумнівно, повинен бути укомплектований необхідним обладнанням і матеріалами. Тип обладнання безпосередньо залежить від типу послуг, які Ви плануєте надавати, а його кількість – від чисельності персоналу, що працює в салоні краси.

Устаткування салону – питання не з дешевих. Саме тому до нього необхідно підходити з особливою педантичністю і усвідомленістю. По-перше, потрібно детально проаналізувати ціни всієї представленої на момент закупівлі продукції і, безумовно, оцінити її якість. Є безліч чудових компаній і фірм, що займаються виробництвом і реалізацією такого типу обладнання.

З метою економії, обладнання варто замовляти в інтернеті.

При купівлі обладнання особливу увагу потрібно звернути на способи доставки і наявність представництва обраної компанії-перевізника в місті, де проводиться закупівля.

Персонал

Порядок підбору персоналу на вакансії в чому залежить від наданих салоном послуг. Врахуйте, що надання медичного обслуговування, проведення масажних і косметологічних процедур вимагає наявність спеціалізованого персоналу.

Для салону краси без спеціалізованих послуг основною вимогою до персоналу є його компетентність у наданні послуг і наявність документів, що свідчать про наявність певної освіти. Професійні візажисти, перукарі та інші фахівці зможуть представити Вам документи, що підтверджують пройдені курси підвищення кваліфікації, адже це є для них нормою.

Визначення заробітної плати фахівцям салону в більшості випадків засноване на процентному співвідношенні за виконані послуги. Для висококваліфікованого фахівця відсоток можна підняти до значення 50. В практиці також зустрічаються варіанти здачі робочого місця фахівця на правах оренди.

Реклама

Запорука успішного ведення малого і середнього бізнесу, його розвиток – правильне і своєчасне розміщення реклами.

Основні види найбільш продуктивної та ефективної реклами:

  • Вивіска. Оптимальний вид реклами для ідентифікації вашого салону краси і позначення його місця розташування. Це свого роду презентація. Вивіска повинна бути яскравою і помітною, але в той же час ненав’язливою. Назва салону, як правило, багато значить в його успішності.
  • Додаткова безкоштовна реклама на інтернет ресурсах Вашого міста, забезпечить Вам деяку кількість клієнтіві.
  • Буклети та рекламні листівки. Даний рекламний матеріал повинен бути виконаний на гарному папері і з використанням яскравих і барвистих зображень. Можна роздати людям запрошення.

Основні помилки

Вибір поганого місця розташування;

Низькокваліфіковані працівники;

Погана назва. Якщо ви збираєтеся бачити у себе в клієнтах жінок і чоловіків, то не потрібно називати салон якийсь “Вишукана леді”. Виберіть яку- небуть нейтральну назву, але щоб добре запам’ятовувалася;

Погана реклама;

Відсутність сайту. Для великого міста це смерті подібно! Обов’язково відкрийте його, додайте в довідник організацій Яндекса і Гугла, створіть групу В Контакте та Фейсбуці і створіть сторінку в Інстраграммі. Для малих міст можна обійтися групою В Контакте;

Неправильне ведення клієнтів по записах. Якщо клієнт записався, то йому за день ??або краще ввечері – потрібно обов’язково нагадати по телефону;

Відсутність досвіду в управлінні та пуск справи на самоплив.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: