Як відкрити СТО: принципи та поради!

СТО

Приходить час, коли у кожного талановитого та перспективного підприємця, люблячого автомобіліста, з’являється бажання відкрити власний автосервіс. Але виникає питання, чи принесе цей захід прибуток? З чого слід починати, щоб реалізувати такий проект?

Хочете мати свій автосервіс?

Питання, що стосується прибутковості автосервісу, можна не розглядати, тому що справа потрібна і приносить дохід. Особливо, якщо мається на увазі створення СТО, де встановлено якісне обладнання та працюють професіонали. Щорічно кількість машин на дорогах збільшується. З’являються нові автомобілі, та й на старих машинах продовжують їздити.

Звичайно ж, всі вони вимагають обслуговування. Така робота, як заміна масла, монтаж шин, дрібний ремонт та інше, буде затребуване завжди. Головне питання в тому, з чого починати відкриття свого автосервісу. Слід передбачити найбільш важливі аспекти.

Бізнес-план відкриття автосервісу і 10 важливих аспектів.

Перше – треба по-справжньому любити автомобілі. Тільки при наявності такого ставлення можна приступати до початку подібної справи. Якщо СТО розглядати тільки як бізнес-проект, то може нічого не вийти. На практиці успіх приходить до тих людей, які люблять і вірять у свою справу.

Друге – початковий капітал для відкриття свого автосервісу. Без грошей нікуди! Де їх взяти? Для відкриття СТО навіть з невеликим переліком послуг, потрібна пристойна сума. У “копієчку” виливається отримання дозволів, оренда приміщення чи будівництво нового приміщення, а також закупівля обладнання. Наприклад, існує велика кількість сайтів, де можна здійснювати закупівлю запчастин.

При наявності необхідної суми можна сміливо починати підприємницьку діяльність. Якщо грошей немає, то можна оформити кредит в банку, де візьмуть в заставу будь-яке цінне майно.

Третє – наявність місця. У цьому питанні поспішати не варто. Від того, наскільки правильно буде вибрано місце, де буде розташовано ваше СТО, залежить прибуток. Необхідно дотримуватися головного правила – станція повинна знаходитися недалеко від дороги, щоб її бачили проїжджаючі водії. Якщо це неможливо зробити поруч з трасою, треба встановити покажчики, на яких необхідно написати назву організації або ж поставити знак “СТО”, попередньо отримавши дозвіл у відповідних органах.

Четверте – відповідна площа приміщення. Станцію технічного обслуговування з офісом не порівняєш. Вона вимагає багато простору, щоб розмістити кілька боксів. У перший час можна відкрити і один. Добре б, щоб помістилося кілька машин. Слід звернути увагу на площу, прилеглу до будівлі, на якій в подальшому можна прилаштувати автомийку або автомагазин.

П’яте – отримання дозволів. Якщо СТО буде знаходитися поряд з житлом людей, потрібно отримувати дозвіл. У деяких випадках доведеться самостійно опитувати мешканців ближніх будинків. До такого повороту подій треба заздалегідь бути готовим. Кращий варіант – це місце, віддалене від житлового сектора.

Також доведеться звернутися не в одну інстанцію для отримання офіційного статусу законного дозволу на початок бізнесу і будівництво.

Шосте – закупівля спеціального обладнання. І знову “різких рухів” робити не варто. Якщо є знайомі з досвідом в подібній справі, обов’язково скористайтеся їхніми порадами. Можна вкласти в покупку устаткування великі суми грошей, а потім виявиться, що в ньому немає необхідності.

Сьоме – вибір напрямку. СТО не може повноцінно обслуговувати всі марки автомобілів. Доведеться робити вибір – вітчизняні автомобілі або ж конкретні моделі іномарок. Якщо займатися дрібним ремонтом, то можна обслуговувати всі авто, але коли мова йде про серйозну діагностику, то обов’язково з’являться проблеми. Слід знати, що від напрямку буде залежати придбання обладнання.

Восьме – фахівці високої кваліфікації. У наші дні на пошук досвідченого і відповідального автослюсаря піде багато часу. Можна звернутися за допомогою в спеціалізовану службу, яка здійснює підбір персоналу. Можна вести пошук самостійно, подавши оголошення в газету і на відповідний сайт інтернету.

Дев’яте – наявність печатки. СТО є серйозною організацією, яка веде певну звітність, де є в підпорядкуванні люди. Тому необхідно мати власну печатку. Цим займаються на завершальному етапі “будівництва” свого бізнесу.

Десяте – досягнення мети. Відкрити СТО складно, тому необхідно бути психологічно готовим до виникнення труднощів і неприємностей. Деякі вже на першому етапі здаються, так нічого і не добившись.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: