Як відкрити транспортну компанію?

транспортна компанія

Транспортно-експедиторський бізнес зараз є одним з найбільш перспективних і найбільш динамічно розвиваючим. Це обумовлено тим, що з одного боку, попит на дану послугу досить великий, а з іншого – конкуренція в даному сегменті ринку тут теж велика.


Найкраще, якщо перед тим, як відкрити транспортну компанію з нуля, у підприємця вже буде певний досвід в роботі в сфері даної діяльності і він знатиме, на що потрібно звернути увагу і де зробити потрібні акценти.

Як відкрити транспортну компанію з нуля

Розбираючи поетапно, як відкрити транспортну компанію з нуля, особливу увагу в першу чергу слід приділити фінансового питання. Від того, наскільки грамотно буде складено бізнес-план, багато в чому залежить успіх будь-якої справи.

Одним з основних його складових є розробка кошторису. При складанні кошторису, кожен підприємець повинен враховувати наступні витрати:

  • Придбання обладнання;
  • Узгодження і підбір найбільш відповідного формату реклами;
  • Часткове переобладнання, а також ремонт орендованого або придбаного приміщення;
  • Орендна плата;
  • Витрати на збір різних документів і реєстрації діяльності;
  • І найдорожчий пункт – це звичайно ж закупівля автотранспортних засобів.

Розмір початкових витрат може істотно відрізнятися в залежності від того, який масштаб діяльності планується досягти, в якому населеному пункті буде здійснюватися і деяких інших чинників.

При грамотно складеному бізнес-плані, вантажо-перевізні компанії, які були відкриті за рахунок позикових і особистих грошей (50\50), можуть повністю окупитися практично через один рік.

У разі зміни цього співвідношення в одну або іншу сторону, терміни на окупність відповідно будуть збільшуватися або зменшуватися.

Як відкрити транспортну компанію з нуля – основні типи компаній

Серед великої кількості компаній і підприємств, що надають послуги в даному сегменті ринку, окремо слід виділити головні їх типи:

    Компанії, які займаються наданням послуг для фізичних осіб

До подібних послуг можна віднести доставку апаратури і великогабаритних меблів, техніки в разі переїзду, і багатьох інших ситуаціях. Найчастіше, такий спосіб доставки виконується тільки в разі перевезення в межах міста або населеного пункту. Подібними фірмами застосовується мало-тонажний транспорт, призначений для різних вантажних перевезень із загальною вантажопідйомністю близько 7 тонн.

Організації, які займаються перевезенням різноманітних вантажів безпосередньо для різних промислових підприємств і корпорацій

Такий варіант найчастіше здійснюється на території всієї карїни. Застосовуються різноманітні довгомірні транспортні засоби, тягачі, самоскиди і спецтехніка.

    Компанії, які надають послуги з вантажних перевезень товарів різним юридичним особам

Це можна вважати доставкою на великі оптові бази або з самих оптових баз безпосередньо на склади магазинів і на торгові точки. При цьому, із загальної географії доступного обслуговування юридичних осіб можливо відзначити, що вона досить велика і весь час тільки розширюється, починаючи зі всіх регіонів і закінчуючи країнами як ближнього, так і далекого зарубіжжя. В основному використовуються великі вантажні транспортні засоби.

 Організації, які надають послуги доставки різних збірних вантажів

Подібні послуги також виявляються як на територіїкраїни, так і на території багатьох країн Європи і Азії. В таких цілях найчастіше використовується спеціалізовані великі автопоїзда.

І останній тип – це компанії-посередники, які займаються тільки прийомом, а також пошуком замовлень

Свій власний транспорт в подібних компаніях відповідно відсутній і при цьому, абсолютно всі замовлення надходять безпосередньо через них до компаній-перевізників.

Організація бізнесу

Переймаючись питанням, як відкрити транспортну компанію, слід враховувати, що важливим моментом є те, що при цьому доведеться обійти велику кількість різних інстанцій і отримати всі необхідні дозволи та документи, щоб можна було офіційно розпочати власну підприємницьку діяльність в даному напрямку ринку.

Після цього потрібно в обов’язковому порядку відкрити власний банківський рахунок. Дана умова також в подальшому дозволить розширити ряд клієнтів.

Особливо це стосується тих організацій і підприємств, які хочуть оплачувати послуги компанії перевізника по банківському переказу.

Для того, щоб компанія могла якісно надавати послуги, необхідно підібрати колектив надійних і висококваліфікованих фахівців.

У штат повинні входити: диспетчера, механіки, бухгалтери, водії і так далі. Загальна кількість найманого персоналу безпосередньо залежить від того, яким ви володієте автопарком і який масштаб діяльності запланований.

В середньому, наприклад на один транспортний засіб потрібно всього три основних водія. Але це все буквально – тут багато що залежить від специфіки послуг, що надаються і багатьох інших факторів, тому вирішувати тут повинен тільки директор або господар.

В обов’язковому порядку повинна бути пара маханіків, особливо коли в авто-парку є 10 машин і більше. Також необхідний власний бухгалтер, особливо коли компанія здійснює власну діяльність в якості стандартного ТОВ.

Займатися оформленням такого підприємства можна самостійно, а можна і через спеціальні фірми. У другому випадку, процес пройде набагато швидше, але при цьому потребують додаткових фінансових вкладень.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: